Jump to content
STANCHO 1

лампа за отворен багажник

Recommended Posts

Здравейте колеги имам проблем със лампата която свти на таблото индикирваща отворен багажник. При условие че ми е здраво затворен багажника тя пордължава да свети на таблото, някой знае ли каде е датчика за тва и как мога да го оправя по най лесния начин. Поздрави фенове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж отзад самата машинка където ти влиза палеца да се затвори,и моята така свети ама като ударя някоя дупка гасне ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като махнеш кората на вратата на багажника имаше и на 3те машинки за затваряне датчик, мисля. Разкачай един по един и ще разбереш къде е проблема. ( Това е за сивик 5та)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам далечен спомен, че тази лампа свети и, когато е отворен предния капак. На съм съвсем сигурен, но май един жичкаджия е оправя и подменя ключето, което се натиска от предният капак (дано само не те подвеждам, че беше отдавна...). Но не пречи да прегледаш и отпред, може проблемът да не е в багажника, а в предното палче.Поздрави и успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не съм попадал на информация да има сивик с датчик на предния капак. Обикновено такъв датчик има за алармата, но той не е свързан по някакъв начин с лампа на таблото. А на таблото много ясно е нарисуван отворен заден капак. Проблема на колегата е в ключалката на задния капак, там има една пластинка, която дава контакт когато се отвори багажника. При мен тази пластинка беше огъната и зацапана и не искаше да дава контакт изобщо, явно при колегата проблема е точно обратно, пластинката изобщо не е огъната и постоянно дава контакт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен го има този проблем, но като блъсна силно задния капак и гасне. ако го затворя нормално, въпреки че е затворен, лампата свети. или трябва силно затваряне или и някой от моите датчици си отива, но пробвай по-силно все пак, при мен така гасне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих го след основно почистване на задната ключалка, след което датчика угасна. След което отворих предния капак и го забравих.

Пак разглабях ала бала и по едно вереме се сетих че и предния капак е отворен, затворих го и лампата угасна.

 

Поздрави на всички и благодаря на отзовалите се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...