Jump to content
vex

Водна помпа B16

Recommended Posts

Някои има ли идея, водната помпа дали е на лагер, че имам едно неприятно дрънчене в областа на ангренажа точно като от съчмен лагер?Интересното е че от време на време шума се появява и изчезва, независимо дали е загряла или студена....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми с лагер ще да е. до сега не съм виждал с втулка. и мойта има странен шум откъм ремъка, а смених нова водна помпа, ремъци и ролка и то с оригинални. имаше такава тема скоро и се стигна до извода, че шума идва от колелата на раз валове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де то и аз сменях наскоро ремък и ролка. Просто шума е точно като от лагер, и единствено го връзвам с водната помпа ако е на лагер, щото не е нито от сервото, нито от алтернатора. Притеснявах се нещо от главата да не е, ама там май няма какво да се таркаля така. Пък и свалях капака наскоро и не видях нещо нередно.Да се възползвам и да питам дали GMB помпите са читави?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с GMB и засега нямам ядове. пробвай ги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите са на няма 10000 км и се чува тоя шум. 5 пъти свалях всичко-ролка, помпа преглеждах-всичко точно. и взвех да свиквам с шума. колега беше сменял 3 помпи и 3 ролки и шума си остана. така, че щом са нови, свиркай си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май аз съм колегата със смените :rolleyes: имах точно същият звук ,леко металически ,понеже бях сменял ролката се съмнявах в помпата,но като я смених пак същата работа.Благодарение на колеги от форума ;) локализирахме проблема.При моят случай се оказа от раздвижената ролка на агренажа,при монтажа малко е мръднала,свалихме я леко я раздвижихме и стегнахме без да е под напражение.Първоначално пак леко се чуваше шум, но после утихна.П.П:Помпата е GMB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...