Jump to content
JimBeam

Wi-max I-net

Recommended Posts

Колеги има ли желаещи да си направим група за ползване на Wi-Max интернет и така ще мога да договоря отстъпки за устройствата който попринцип се закупуват... Като цяло съм договорил едни цени, но в зависимост колко човека ще сме може и по-голяма отстъпка... За повече инфо на ЛС и skype: jimchu___Drive Safely!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и в предната ти тема питах - ще питам и сега:Дай подробности - какъв нет(ограниче/неограничен,скорост), за какви пари? Месечен абонамент ли? С договор ли? Или се предплаща нета и устойството?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та нета е неограничен като капацитет а като скорости е 2-4 mbits.Устройствата попринцип се заплащат 100 кинта.. а идеята мие да ги вземем безплатно или поне да ни ги сложат в месечните такси... който варират 25-35 лв. Готиното на нета е, че си го ползваш навсякъде където има обхват (София,Пловдив,Варна,Бургас,Плевен и още мн други)... Модема представлява едно малко USB като флашка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та нета е неограничен като капацитет а като скорости е 2-4 mbits.Устройствата попринцип се заплащат 100 кинта.. а идеята мие да ги вземем безплатно или поне да ни ги сложат в месечните такси... който варират 25-35 лв. Готиното на нета е, че си го ползваш навсякъде където има обхват (София,Пловдив,Варна,Бургас,Плевен и още мн други)... Модема представлява едно малко USB като флашка...

Само да поясня, да няма заблуди - 2-4mbits не е като 2-4МБ/сек. 8 МБит-а са 1 Мбайт. Т.е. скоростта е 250 - 500 КБайта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та нета е неограничен като капацитет а като скорости е 2-4 mbits.Устройствата попринцип се заплащат 100 кинта.. а идеята мие да ги вземем безплатно или поне да ни ги сложат в месечните такси... който варират 25-35 лв. Готиното на нета е, че си го ползваш навсякъде където има обхват (София,Пловдив,Варна,Бургас,Плевен и още мн други)... Модема представлява едно малко USB като флашка...

Само да поясня, да няма заблуди - 2-4mbits не е като 2-4МБ/сек. 8 МБит-а са 1 Мбайт. Т.е. скоростта е 250 - 500 КБайта.
Точно така! Да не стане бръкотия :lol: Като цяло аз си имам вкъщи друг нет ,но на това якото му е за out of home... in car....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безплатни устройства не дават (пробвано), може да се разхвърлят в/у месечните сметки в един 12 месечен договор примерно: 100лв/12месеца = 8.30 на месец + 25 лв такса, бе към 33 лв за всичко :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такъв интернет от повече от година. Направете проверка дали има покритие на местата където смятате да го ползвате. Аз си го взех главно за София и Пловдив и на тези 2 места нямам проблеми, но за съжаление навсякъде другаде където съм го носил с мен с цел да ме спаси от липсата на интернет в хотела съм удрял на камък (Велинград, Горна Оряховица, Приморско...). Много е гадно, щото там където работи ти създава една такава илюзия че си имаш интернет "от въздуха" и където и да идеш ще си е с теб. Да ама не. Дори се оборудвах с инвертор за колата с разклонител за да мога да си вързвам WiMAX модема, WiFi рутера и лаптопа едновременно и да си имам подвижен hot-spot :lol: но за съжаление нещата не седят съвсем така както ми се искаше.От тази гледна точка, 25 лв. е малко скъпо за 2mbit интернет. Ако имаше покритие на цяла България съм ОК.Ако някой се интересува от качеството на услугата - мога да кажа че интернета е стабилен, не съм имал проблеми със скоростта, получавам това за което плащам. Имал съм 2 случая общо да се прибера в къщи и да нямам интернет, които и двата след обаждане на support-а са били решавани, макар и след доста дълго чакане някой изобщо да вдигне телефона.За да не се приеме като реклама или антиреклама - няма да каже кой точно ми е доставчика на услугата :P

Редактирано от kicko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доколкото знам имат антени в 30тина града... със сигурност това не значи 100% покритие там, но за градовете който съм написал по-рано знам ,че имат защото мой познат ползва... Относно безплатните устройства има начин въпроса е каква група ще се съберем.. затова изчаквам да видим колко сме желаещите и вече ще задвижа връзката... А това, че 30 лв са много за 2 мегабита вече си ве въпрос на лично разбиране... мен ме кефи ,че е подвижен и модема е с размера на флашка... няма д аго ползвам да тегля филми.... P.S Drive Safely :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GPRS/HSDPA е по-добрия избор според мен. Имам приятели из уаймакс операторите, но това е истината. Основният + на уаймакс-а е мобилността (роуминга) между клетките, но някой ми разказва, че си ползвал пишката от МТел по магистралата София-Пловдив и нет-а не му е дропнал! А уаймакс операторите са много далеч от покритието, което предлагат мобилните оператори.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каза ли ти как му е дропнал джоба от цените на мтел :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де съгласен съм, че те имат по добро покритие ама нали се сещаш, че след лимита си на 10 стотинки на мегабайт....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама много сте интересни. Аз имам лимит 2ГБ на месец и до сега НИКОГА не съм си дори и доближил лимита. Не съм се притеснявал да си ползвам връзката за гледане на клипчета, видео разаговори през скайп и к'во ли още не. Торентите си ги свалям в нас, където е дебелата жица. Нали все пак това е решение за мобилен интернет, а не за основен такъв? Или греша?Не искам да ви разубеждавам, просто си задайте въпроса за какво и къде ще го ползвате. Аз исках интернет в планината и на морето - уаймакс НЕ е решението!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама много сте интересни. Аз имам лимит 2ГБ на месец и до сега НИКОГА не съм си дори и доближил лимита. Не съм се притеснявал да си ползвам връзката за гледане на клипчета, видео разаговори през скайп и к'во ли още не. Торентите си ги свалям в нас, където е дебелата жица. Нали все пак това е решение за мобилен интернет, а не за основен такъв? Или греша?Не искам да ви разубеждавам, просто си задайте въпроса за какво и къде ще го ползвате. Аз исках интернет в планината и на морето - уаймакс НЕ е решението!

Съгласен съм. Ако искам нет в града то там има достатъчно места с WiFi. Мен ме интересува нет извън града, но уви този вариант не върши работа.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Didko. Извън града обикновено е само GPRS достъпа но и това стига като закъсаш за инфо да провериш нещо или да ти пратят някой документ. Ползвам мобилен от глобул и стационарен от ментел и горедолу биват. Но като видях покритието на Wimax в златни пясъци не бих сменил ГеСеЕм интернета, дори и да ми идва по скъпо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение също съвпада с горните. Интернет за вкъщи имам и от там си телгя филми и друга информация. На мен ми трябва найстина мобилен Интернет а не мобилен в градовете. Затова си и взех такъв от Мтел.Офертата за МЕН не е добра - 25лв са много са интернет който ще ползвам само в градовете(т.е. предимно вкъщи) със скорост 2-3Мб.Успех в начинанието - сигурен съм че има хора на които им е нужен и за който ще е добра офертата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло аз се навих след като имах работа с приятел който работи в тази фирма и няколко дни патувахме насам натам за едни подписи ... и ми хареса това ,че модема е ултра малък и навсякъде си ровиш и сваляш неограничено... За мен не е фатално да тегля филм за 30 мин вместо 5 мин и затова. Не ме разбираите погрешно не се опитвам да убедя никои в нищо... Просто идея :D Естествено е, че всеки си прави сметка за себе си :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...