Jump to content
Alexandyr

Въпрос за спирачките

Recommended Posts

Колеги спирачката "потъва" много и ако съм с по-висока скорост трябва да и "скачам" доста за да спре..прегледах накладки(предни,задни) има още много феродо, дисковете също са добре...обезвъздушавахме ги 2..3 пъти но нямаше голям ефект ...Какво може да е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпа може да е.На мен първо ми направи впечатление , че лятото в жегите като спра на някой светофар и както си държа спирачка , педала започва лека да потъва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

регулирал ли си добре задните механизми(така, че като въртиш барабана накладките леко да тирят в барабана). да не са ти изтъркани барабаните повече от допустимото или да имаш цилиндъррче което да изпуска(надигни леко оплътнението(маншончето на всяко цил-ако има мокро значи е на път). ако всичко ти е ок си за помпа-50тина лева нова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробва ли обезвъздушаване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробва ли обезвъздушаване

човека е написал: обезвъздушавахме ги 2..3 пъти но нямаше голям ефект ;) и аз мисля че е помпа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още една възможност с много малка вероятност: спирачен маркуч с "буза". Все пак и това съм виждал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спирачен маркуч с "буза"

Малко разяснение може ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като поостарее маркуча и започват да му се късат армировъчните конци (като на автомобилна гума), тогава като натиснеш педала на спирачката налягането почва да издува маркуча вместо да изтласква буталото на спир. цилиндър. Помпата работи перфектно, педала потъва, колата не спира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...