Jump to content
atoma

Търся някой Геодезист

Recommended Posts

Здравейте,търся някой колега работил с тотална станция за малко информация (стига да иска да ми обясни разбира се). Започнах нова работа и ме набучиха да се уча да работя с такава станция но ми е малко "Х" цялата история. Става въпрос за работа с Sokkia NET1200 но мисля че който разбира и работи с друга пак ще ми е от полза.Благодаря предварително на всеки помогнал ми :P

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а геодезист ли си?Техник е достатъчно. Ако трябва да се обяснява от А-Б - трудно е.Работил ли си с теодолит? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм учил в университета и лятото бях помощник-геодезист. Но незнам, какво точно искаш да ти бъде обяснено ? :lol: Какво искаш да измерваш ? Какво трябва да правиш ? Какво работиш ?А между другото в учебниците е обяснено доста сложно ,а мен не ме бива в обясненията от сега си казвам. Ще помогна с каквото мога.. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или не знаеш какво трябва да се прави със станцията, или имаш нужда от книжката с упътването на този модел тотална станция. Нещо не разбирам какво искаш да ни попиташ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам познат ще проверя фен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много колеги геодезисти имало тука ;) Виж колега, с тотална станция съм работил само веднъж, иначе доста пъти съм си бачкал с теодолит. И аз като другите не разбрах какво точно те интересува и какво ще измерваш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е следната работя в Булярд Варна и там сглабят секции за кораби, та с тая тотална станция ще се замерват контролни точки и ще се гледат отклоненията от 3D модела и това което е направено в действителност. Аз съм завършил корабостроене и хич не ми е ясно за какво ме набучиха да го уча това, т.е. идея си нямам какво да правя с тая тотална станция. Има Pocket PC към нея както и лаптоп. Молбата ми е някой ако има време и желание да ми каже с няколко думи последователността на работа както и каква е идеята на уреда и измерванията с него, защото никога не съм учил геодезия както и нищо не разбирам от нея. От фирмата ми дадоха едни дебели книги на английски и ми казаха спасявай се а в тях е обяснено прости неща как да замериш точка как да намериш повърхнина, как да си позиционираш уреда и т.н. мислеха да ми провеждат курс но той е адски скъп защото идва няква шваба и му кихат по 1000 евро на ден, сами можете да си направите сметката. В момента съм в дилема да се откажа ли от работата и да напусна или .......Надявам се някой от вас да ми помогне да си опазя работата защото в тази криза ........ ;)Благодаря ви много.пс: ако някой иска може да ми драсне в Skype: donmitrakoneпс2: или поне някой ако може да ме насочи към някой форум да си задавам тъпите въпроси там ;)пс3: извинявам се ако темата не е подходяща за форума.

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не ми се сърди, но това е все едно ти да ми обясняваш металознание или метални конструкции или др. по скайп-а. ;) Но обещавам да помисля вариант и отговоря бързо.Какъв срок имаш за размисъл и отговор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то мина месец вече откакто гледам, чета, опитвам и какво ли още не, някои неща ги поразбрах днес замерих няколко точки но греда ;) немога да ги метна на лаптопа и незнам с коя програма да ги отворя. Мисля че ще имам поне още половин месец или цял преди да ми кажат "Я дай сега да видим какво си научил ти".Интересува ме последователността на работа каква е, иначе ползваме Rhino, 3DIm която си върви с "теодолита" и 3Dim observer която е на PDA-то. Друго не се сещам за сега ако има някой желаещ да ми помогне ще давам данни и каквото мога ;)Много благодаря колежке ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.sokkia.com.sg/PRODUCTS/SOFTWARE...%20brochure.pdfТова ли обсъждаме?Имаш модел и зададени допуски в точки от констр.Измерваш и следиш дали си в тях, просто казано...Иструмента ти принудително ли е центриран и хоризонтиран, в т. от които мериш или е подвижен?Какви величини мериш, какви са параметрите,които залагаш?Какъв е вх.формат на данните за модела?Прати ми примерен файл на мейла - на лични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е въпросната станция, имам модел и имам и готова продукция която трябва да съпоставя с модела за да се видят какви са отклоненията между модел и продукция, както и дали отделните секции биха могли да се сглобят заедно. Инструмента се полага (доколкото успях да си попреведа някои неща) в дадена точка от която мерим другите, не се мести. Мести се само ако се мери другия край на въпросната секция или ако се мери друга. Мерим в милиметри но над 1000мм, по зададени точки които са в модела, спрямо точката която сме избрали задаваме теоритичните параметри. Модела е теоритичен по него се прави готовата продукция.Ок ще драсна един мейл.Благодаря отново на всички отзовали се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам познати завьршили ,учещи и работещи по спецялноста.Ако имаш конкретен вьпрос те са хората, мога да ти дам и скаип.Пиши Л.с

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж какво брато, аз също съм обучаван за тая станция направи го един германец който доиде само за това аз мога да ти дам малко инфо ако искаш все още. Тази станция мери където и да я поставиш само трябва да се позиционира, мери зададени точки който ти му зададеш като това става като вземеш модела от TRIBON, друго което трябва да знаеш е, че мери само готови блокове т.е. трябва да има два готови блока за стиковка, трябва да му задаеш точките от модела трябва някои се катери по блока за да сложи огледалцата на тях прави се измерването между блоковете и системата прави анализ на отклоненията.Станцията също така мери и за равнниност ако искаш повече инфо в завода имаше и други който обучаваха за тая станция без да ни е работа да знаем ама това е друга тема, накрая искам да ти кажа, че който се хванал с тая станция всеки вдигна ръце от нея последно я държаха в отк да събира прах.Желая ти успеххххххх :rant:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега но за съжаление ме съкратиха от завода и вече не съм там.

 

Може някой модератор да заключи темата.

 

Благодаря на всички отзовали се, най-вече на vesivanova:rant:

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя завод направоо....и мъжа на сестра ми го махнаха от там тъкмо като му се роди син. Еб..ти кризата кфо нещо е. Колега намери ли си друга работа. Между другото май ти видях хондичката на паркинга на пикадили оня ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...