Jump to content
kalmara

Съвместимост на стартери

Recommended Posts

Колеги, нещо ми щурилика стартера не на добре, и ме съмнява че са ми заминали втулките, по тях и четките и мисля като се поопарича малко да го бракувам ... като въртя на свил се студен двигател някой път само изчегъртва и дори блокира...спира да върти стартера и си се прибира бендикса. /туй с прибирането - по слух :)/Та викам чеки да си пусна една темичка като нубитата и да попитам стартерите съвместими ли са на цялата б-серия, и по-точно тея на жипките, щото май те доминират във секцията "на части"? Ще е проблем ли ако си сложа стартер от двулитров мотор /ако пасне разбира се/ на мойта още по-малолитражка? Нали няма да ми завърти двигателя прекалено бързо и да се строши нещо. :D Или най-много да получа по-як и стабилен старт. :) Шегата настрана - четох във dodo upgrades форума на д14-ките че пичовете слагат стартери от малкия втек и звука бил по-готин, като запалиш и създава респект. Различават ли се по нещо стартерите, които уж задвижват по-голям и тежък маховик, колянов вал и т.н. от тези "обикновените" ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на d16 стартера върти като на VTi. а всички знаем че вти-то върти божествено :D. душевен оргазъм направо. Относно стартерите на b16 и b18 са еднакви но кутията на crv-то не знам дали е същата понеже нали се пак има заден диф, да не би да са изместили нещо. А защо не искаш да си го ремонтиращ? Виж си първо кабелите. да няма слаба маса или пък плюса...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе мойта е минала покрай душевен оргазъм да ти кажа ... как чегърта на умряло. :bg:Относно електрическите полюси - силно ме съмнява от слаба маса или слаб плюс да прави така. Ще ги проверя и тях де когато се позакрепи времето или си намеря някъде сухо местенце. ;) Иначе ето какво си намерих ... май точно каквото ми трябваше. ;)http://columbus.craigslist.org/pts/1441877296.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След много кратък и супер изчерпателен разговор с DarcoSi се установи, че 4х4 кутията е със съвсем друга конструкция от останалите и стартера е разположен на различно място/захванат по различен начин. Демек не става квото го мислех. :blink:

В тоя линк по-горе дето съм пуснал пише за стартера че става за тия двигатели, но не е пояснено с каква кутия. Явно единственото им еднакво с B20-ката е маховика...

Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...