Jump to content
ccceco

Хонда дизел-гасне

Recommended Posts

Здравейте колеги!Имам Хонда Сивик 1,7 CTDi 2002 год.Трета година я карам и досега абсолютно никакви проблеми не ми е създавала.Само се хвалех колко е добра колата,колко е здрава и накрая май я урочасах :angry: Проблема е следния:Миналата зима зареждам на петрол,излизам на магистралата и колата на 2000 оборота забива муцуна и повече неще да ги вдигне.Отивам на майстор сменя ми горивния филтър и се оправя,каза че е от замръзнала нафта......след няколко месеца започна да го прави все по-често и по-често и така до момента в който започна направо да гасне в движение.Отидох на сервиз и там ми смениха три датчика-един на разпределителния вал и още два/трябва да питам какви бяха/.Хвърлихме сума си пари и колата се оправи.....до днес :D:P:( Някой има ли идея за какво става на въпрос или поне да препоръчате подходящ сервиз около Варна ,че ми писна да ме псуват по светофарите :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега според мен проблемът може да е и в някоя запушена дюза! напоследък доста приятели с I-CTDI, се оплакват от запушени дюзи! това се дължи на хубавите ни горива! проблемът е същия както го описа забива муцуна и край! пробвай безболезнено с некоя добавка за прочистване най добре с LIQUI MOLY

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен ще е дюза. Случвало ми се е такова нещо и аз доста време търсих какъв е проблема, но накрая се оказа запушена дюза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията,значи ще трябва дюзите да проверя/досега не съм го правил/,дано да е от там :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записва ли някаква грешка на ЕДЦето? Влез за диагностика в Бултрако за да видят има ли проблеми с помпата за ниско и високо налягане. Да проверят и да няма някакво частично запушване на регулатора на помпата за високо наблягане :D и мисля, че могат да хванат работата на дюзите. Успех. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...