Jump to content
marian toshkov

тракане от предната част на колата

Recommended Posts

здравеите колеги имам най-необяснимия проблем който може да съществува:почвам да обяснявам карам хонда прелюд всичко е супер но получих едно тракане като на каре самоче по тънко това тракане се проявява като почна да завивам на дясно поради тези симптови веднага на маистор едното вутрешно каре (ляво) скъсан маншон и ми казват че е отишло от там търсене на ново 230лв китайско моето решение беше да го дам на рециклиране там пак ми казаха че незнаят дали могат да го направят(за пръв път виждали такова каре) след това ми се обадиха и ми казаха че карето е бетон(здраво) и от там почна чуденето малко като покарах с дразнещия шум осазнам че го прави само на втора скорост като няма значение дали съм на съединител или съм го пуснал на никоя друга скорост него прави а по предницата всичко е бетон някой ако знае или предполага предварително му благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е ясен такъв проблем имах и аз и беше от диференцияла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не точно при мен цялата предница беше здрава а,пък като тръгвах и нещо ми тропаше и на десен волан в дупки още повече.При ниска скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че ако беше реика щеше да го прави постоянно а не само на втора при завиване на дясноаз си мисля по скоро за нещо като крива лостова сиситема и опира някаде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кво стана разбра ли нещо по твоя вапрос

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз имам май същия проблем но като свивам на ляво, защото някой път ми потропва нещо малко някой пат не, ся ще се заслушам дали само на втора го прави :yawn:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора разбрахте ли от кво ечукането а?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има този проблем.Като завивам на ляво при малка скорост.Дали не е амортесъор? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж дали ти го прави на определена скорос иначе може да е вътрешно каре тогава вече е лошо 230лв китаиско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз амам подобен проблем самоче при мен тропането е почти посояно няма значение от скороста когато потеглям се чува едно пукане и след това когато ускорявам се чува едно чегъртане но е някакво такоа тънко дори когато карам бавно попавета или когато минавам през релси се чува и немога да го хвана от каде е много е страноАко ниакои има идеиа да сподели

Редактирано от velko1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми казаха да си проверя тампоните на двигателя защото имало накакав градос на вътрешните карета и като е виснал двигателя почвали да тропат на неса развитинезнам още несам ги проверил незнам как?като разбера нещо обезателно ще пиша

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля да ходя до хонда да видя там какво ще ми кажат пък ще водим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз мисля да направя сащото ама в момента нямам никакво времепиши като разбереш нещо :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в събота ако работят че само тогава ще имам време

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходих до сервиза на омбре и установиха че тропането което е при мен е от пантите на шофиорската вратата те та катова е от мен ако некои друг има резултати да казва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси аз още немога да остановя от каде ми идва проблемамай ще трябва да ходя и аз до хонда сервиза

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва маисторите на колите са много прости:отивам при маистора и следва следния диалогаз -маиторе колата ми тропа като завивам на вторатои ме поглежда малумно и ми викамаистора -кареаз -а защо само на втора маистора -ъъъъъаз - качи се да видишмаистора - окслед огледа пакмаистора - кареаз - слез на канала и вижслед влизането в каналамаистора - ебаси те са бетонколеги незнам кво да правя навсякаде с всеки маистор е така няма никои да разбира от японципомогнете ми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бате незнам каде си ходил но мога да ти кажа да отидеш до сервиза на омбре и да видиш тои какво ще ти кажена мен не ми взе пари за огледа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора вместо да си губите времето и парите да ходите при "мАЙ-стори" земете отидете при ОМБРЕНЦЕНЦЕТО :lol:Линк към поста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе да на мен ми беше от пантите на врататаа се оказа че втулката на реиката ми е заминалавдигнете си колата махате лявата гума махате маншона но не напълно само колкото да се открие реиката навивате волана "пълен ляв" и гледате ако има някои да го върти а вие само да гледате става по леснокато навиете волана се вижда реиката как се измаства и колко луфт има

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега течеше ли ти хидравлична течност от там защото аз имам лек теч от лявата страна на рейката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още не е почнало да течепри мен се оказа савсем от различно мястотампона на мотора ми беше 1 см отвитно и реиката ми е заминала тя сега се чува само когато минава прз дупки :):)

Редактирано от velko1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

току що разреших проблема . Оказа се лявата полуоска тя е дълга и се съединява посредата със шлици.Шлиците са се разбили и при завой на скорост тракат.Отделно има и един лагер на самата полуоска който беше за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...