Jump to content
goro2

проблем с картер на хонда сивик 1,4

Recommended Posts

колеги имам проблем с картера два пъти го свалям и сменям гарнитурата и пак ми тече масло ниакаква идея да даде някои

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Да не си го нещо покривил?не че знам как може да стане това,но щом тече значи гарнитурата или блока имат изкривяване или не е стегната правилно.Порбвай да и сложиш силикон другия път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвах и само със силикон без гарнитура ,но пак ми протече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще трябва да го сваля отново и да проверя дали не е крив благодаря за савета

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ниакои има ли представа с какво аналогично масло може да се кара в скоростите че за оригиналното ми искат доста пари хондата е с ръчна скоростна кутия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

маслото е двигателно до 95 год по каталог,но аз не познавам нкой кадето си е купил оригинално.слагам си 10-40 и си свиркам вече 100 хил км и отгоре.а да мажеш гарнитурата от двете страни със силикон и монтираш.но трябва да е нова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега действаш сериозно ако пък ползваш търсачката ще намериш и отговори за маслото. я пусни снимка на картера от каде тече че имам нещо в предвид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се вижда точно от каде тече,а и не съм го снимал на земята винаги има по две папки на различни места

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хондата ми е 2002 по каталог не излиза какво е маслото пише че е специално

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре колега ще опитам да сложа нова със силикон дано този път стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти сериозно си решил още тази вечер да си събереш 50 поста .http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=40909

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом не се вижда от къде тече, примерно може да не е от картера ами да е семеринга някоя ....п.п. "оригинално" масло се намира за по 20 лв литъра, така че не знам какво по евтино смяташ да налееш. :) Купи си някой боклук че зимата да си спокоен че няма да можеш да включваш скоростите като хората.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, най-верпятно си със специално масло за скоростите(атф-за автоматична кутия или мтф-за ръчна). не слагай каквото ти падне, за да не сменяш кутия, а каквото ти дават по каталог.на картера ще му свалиш гарнитурата и щте я почистиш от стария силикон. ще обезмаслиш картера и блока9 без гарнитурата, нея само я чистиш от силикона). мажеш с пръст силикон на картера и слагаш гарнитурата. изчакваш да стегне хубаво, тогава мажеш гарнитурата от страната към блока пак с пръст, слагаш и стягаш нито силно, нито слабо(ако имаш динамометричен ключ в нета има на колко точно се стягат. не си мисли, че колкото повече стягаш, толкова по добре. най много да прецакаш гарнитурата).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със сигурност не е от семерингата колега провериж го този вариант .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер е че го има този форум :)мислия че ще съм редовен посетител.благодаря на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята скоростна кутия беше ремонтирана честно казано незнам какъв я е карал за да се прецакат лагерите и мисля че маслото което са ми сложили не отговаря на това което трябва да бъде сутрин ми вклучва по трудно и за това ще го сменя с мтф

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...