Jump to content
Q_ball

Чип тунинг ?

Recommended Posts

Скоро се натъкнах в еВау на чипове за тунинг на Хонда на Spoon и още няколко марки. Някой да каже малко повече инфо ако може и дали има вече купили си и изпробвали тия малки джаджи. Дават им от 7 до 20 коня в повечко при инсталация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай някакъв пример, не вярвам да само един чип в Ибей ..... а относно тези коне на бензинов двигател може само да си мечтаем ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам линк дано да работи http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SPOON-Sport...utorefreshZtrueНе е един прав си :D ама то си пише дали за Vtec или не, ако може да им се вярва :), a колкото до конете точно това ме интересува и мен.

Редактирано от Q_ball

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз съм с такъв чип на споон и съм много доволен на црх в-тек и пере регулатор в 9500 в-тека го отваря след 6000 оборота

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това исках да чуя :) и там това пише че изключва различни датчици и оптимизира някой процеси, там са описани кои ... и вдига (поне на някои чипове) или направо премахва прекъсвача на оборотите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако искаш мога да ти направя да прекъсва и на 11000 оборота ама това не значи че ще върви повече ......

 

Crx-vtec, мерил ли си го на дино че си убеден че е "много" добре ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де за какво се прави чип тунинг и какво засяга той, ако е само прекъсвач надали ще му трябва цял чип само за това? Пък и те хората на дават хиляди коне да се качат а само 7, или малко повече, ако имаш и някои части подменени за ръчна донастройка. Виж в линка дето съм го дал ги пише (поне на някои обяви де). Пък за цена от 20$ си е добре сякаш, ако върши това което казват. За това и питам дали някой има такова нещо на колата си. Пък може да пише и всеки който е правил подобен вид ЧИП ТУНИНГ може да не е специално на тази марка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а само 7

:) малко ли ти се виждат ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами карал съм с японския и с осеща се разликато особенно в високите обороти обаче за да влиза в такива обороти(9500) трябват малко работи да се сменят като например прожини на клапаните валове и раздвижени ролки тогава има ефекта от чипа с поне 15 коня отгоре си

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това вече е друго :) Ама само слагаш чипа и качваш 7+ коня го забравете ... пък вече колко струват валовете и пружините е друга тема :D

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет - такъв чип върши не лоша работа, но е добре да си сложиш права, хубава генерация и качествен интейк и после чипа. Другото е търси чипа по номера на двигателя ти, не по модела на колата, по лепенката от горе дали е Spoon или друга марка не се води!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста агресивни чипове ще усетиш разлика от такъв но имай едно на ум

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...