Jump to content
MiRaCuLiX

проблем с палене при д15б2

Recommended Posts

ами значи спрях аз със сивика д15б2 и след като се пробвах да запаля и има поне 3 4 литра бензин и чека угасваше се чуха някви страни шумове от преде и 1 2 пъти рече да запали и угасва ...... и пробвах над 50 пъти докато не ми падна акумулатора и сега го зареждам че се чудих какво може да е станало няма да е делко защото го сменях преди няколко месеца и тогава като беше развалено то поне палеше колата сега чувам че бензиновата помпа смуче бензин но си мисля че нещо свещите май ще са ми направили проблем или нз .. според вас какво може да е станало ? като я пусна по надолнище или бутаме пак не иска да запали ... утре сутринта ще я пробвам 1 2 пъти пак и ще викам да я видат но исках да разбера какво евентуално може да е ... ? ;(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комутатор,щом и на бутане не пали....... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами сложих еи сега пак акумулатора и пак не иска само се мъчи и бензин стига ... колко пари е този комутатор мисля че от порядъка на 20 30 40 лева ... ама дали ще е от това ? как да разбера без техник ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да разбера без техник ?

Вадиш 1 свещ и и закачаш кабела за високо напрежение. Опираш свещта на корпус/маса и някой отвътре върти на стартер. Ако прескача искра - шансът да е комутатор(или бобина) пада близо до нулата. Ако си превъртял двигателя 6-7 оборота, забележи отзад мирише ли на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо не пробваш и главното реле,вземи от някои и пробваи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...се чуха някви страни шумове от преде и 1 2 пъти рече да запали и угасва ...... ;(

A това чакъркане дето се е чуло колеги може ли да е в следствие на счупването на привода към делкото и от там да не иска да запали?Другият проблем може да е и главното реле! Редактирано от Golf-Assassin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как се пробва и къде се намира това ?

Някъде при бушоните, долу в ляво. Трябва да го свалиш и да го презапоиш, много често прави проблеми, при мен обаче не беше от него а от бубината, а сега и от комутатора. При тия явно това е много често срещан проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да чукна на дърво и аз съм с д15б2,но досега не ми е правила парчета с паленето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...