Jump to content

Recommended Posts

Такаа става въпрос за Х23 ВТЕК.Ако може някой да ми даде допълнително инфо за него че доскоро не знаех за съществуването му.Интересува ме колко конски сили е и с какъв компютър се управлява това чудо?Благодаря предварителноП.С:В момента съм с Х23 и въпроса е дали по някакъв начин компа,с който съм в момента,да се модне и да подкара ВТЕК-а(пренареждане на таблиците и т.н)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си голяма екзотика с тоя двигател. :shifty:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информацията достигна до мен благодарение на колегата Preluden,аз само я превеждам.

И така:

През 1998г. Хонда пуска рядка ВТЕК версия на двигателя Х23,но само на японския пазар.Това е Х23 блок с Х22 глава.Мощността е като Х22 само че с по-ниска червена зона.

Спецификации:

Размер на буталата:87.0х95.0 mm

Кубатура:2,258 cc

DOHC,16 клапана ВТЕК

Тип на двигателя:редови 4 цилиндров,алуминиев блок и глава

Степен на сгъстяване:10,6:1

Макс. мощност:200 конски сили(147кВ) при 6800 об/мин

Макс. въртящ момент:221 Нм при 5300 об/мин

Макс . обороти:7000

Този двигател обикновено се слага на японската версия на Accord Wagon и обикновено е със син капак на клапаните или "blue top".

 

Дотук добре само че все още ми трябва инфо за компа.Доколкото се разрових из форума колегата sand0 е правил такъв суап и може да даде компетентно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си направих такъв от моя х23 благодарение на Варненска група преди около 2 год.Върви си безпроблемно.Сменят се доста неща включително и компа-някъде пусках тема тогава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм часта от групата която осигури частите за суапа на колегата M&M.Оборудвана глава с инжекцион,делко, ЕЦУ, детонационен датчик(главата беше от Х22А),ELD и кабелацитеЗа друго не се сещам в момента

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този двигател H23A blue top си е произведен от Хонда и идва само с автоматична скоростна кутия и е obd2, а Прелюда на колегата най-вероятно е с obd1.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компа трябва да е като на Х22 -Р13 :lol: Обд-1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H23A VTEC

 

* Found in the Japanese 1998-2002 Accord Wagon SiR (CH9). It produces 200 PS (147 kW; 197 hp) & 163 ft·lbf (221 N·m) and comes with a "blue top".

* Found in the Japanese 1998-2002 Accord Wagon AWD (CL2). It produces 200 PS (147 kW; 197 hp) & 163 ft·lbf (221 N·m) and comes with a "blue top".

Да и двата са автоматици.

 

Което не прещи да се сложат ръчни скорости.

Публикувано изображение

 

Още не съм си сложил на ОДИСЕЙя но скоро щe го монтирам.

 

Имам пдф със сервизната книга на руски. Но мислия да си купя и оригиналната на японски за всеки случай ако не е описано нещо...

 

И каква е тази мания да слагате ЕКУта от други двигатели??? Аз лично ще си ползвам оригиналния на двигателя.

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Дино мерен ли е направения Х23 ВТЕК че е интересно, щото оригиналния е с по-ниски обороти-макс 7000.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е за тази тема,но ме интересува и мен от известно време е кой е за предпочитане и защо (ако има такъв избор де) - H23A VTEC(197 hp @ 6800 rpm; 221 N·m @ 5300 rpm) , добре познатата H22A(197 hp @ 6,800 rpm; 218.96 N·m @ 5,500) или също така екзотичния F20b(200 hp@ 7000 rpm; 197 N·m @ 5500 rpm) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да обясни какво точно трябва за да се направи Х23 с В-Тек?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оборудвана глава с инжекцион,делко, ЕЦУ, детонационен датчик(главата беше от Х22А),ELD и кабелаците

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Извинявам се ако нещо досаждам.. обаче в този форум http://www.honda-tech.com/showthread.php?t=510617 са изредени доста неща... и се чудя ?

Редактирано от kytila
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Прави суапа смело-мотора вече 4 години не е пипан.Стана чук . Ето истеричната ми тема от тогава. http://forums.hondab...=1

Благодарности отново на Драги4 и Чикирики

Редактирано от M&M

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...