Jump to content
JoroHondata

Габарити на 6 генерация

Recommended Posts

Здравейте Изгоря ми крушката на единия габарит- и реших да ги сменя и двете.На какво се натъкнах: фасунките на двете крушки на габарита, които влизат във фаровете се оказаха с различни дължини, и подават крушките на различна позиция- и светлината се отразява различно от рефлектора.При мен двата фара не са еднакви- имат разлики, но защо дължините на фасунките ще са различни ?При левият фар фасунката е по- къса, а при десният- по- дълга- разликата е около 6-7 милиметра и е видима като се погледне във фара.При вас, колеги и колежки, ползващи 6 генерация Японки фасунките еднакви ли са ?Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега не съм сигорен за 6-та генерация аз карам 5-та и моите фасунки са си еднакви не мисля че е необходимо да са различни,но ако смениш по дългата с по къса може да не се показва в рефлектора първо провери

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мойта 6г са различни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kъв е замисъла колеги да са различни на моя хеч 5 та са еднакви.Вижте дали са на един производител тоест една марка фаровете???? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеИменно за това питам- да разбера има ли разлика при други Японки 6 генерация, или само при мен е така :) Фаровете са различни (захващането на крушките е различно)- но инсталацията на фара/колата не се сменя, когато си сменяш фаровете.Може би от страна на шофьора (фасунката в левия фар е по- къса) светлината е много по- малко, за да не заслепява насрещните шофьори.По каталог са две еднакви фасунки.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро едва ли габарита ще заслепява.Ако сам те разбрал правилно.Щом са на различни производители затова има логика да са с различна конструкция.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно - кото единия фар е орижинал а другия Тайланд :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Фаровете независимо, че са на различни производители- са с еднаква конструкция. Дължината на фасунките е различна (от заключващия байонет към фара до цокъла на крушката)- а тя е елемент от електрическата инсталация на колата- или бъркам ?Гледах още една 6 генерация- и пак бяха различни- скоро въпроса ще бъде изяснен :)Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е довечера ще проверя и мойте, двата фара са оригинални така, че трябва да си покаже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...