Jump to content
Nikolay Kozloduy

Ubuntu

Recommended Posts

И аз упгрейднах петъка, заби инсталацията - то компютъра е зле кат цяло. Продължих я ръчно и привидно беше добре.После гледам десктопа черен... викам аха преинстал :) ама било от визуалните ефекти, спрях ги.. всичко ок, но прозорците се рендираха дразнещо бавно, викам по-добре без десктоп . Днеска изкарах другия радеон от килера и заспа :)Кефи скоростта на стартиране и спиране, да видим до къде ще стигнат със следващата версия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкарва ми грешка въпреки, че съм горматирал само 1ГБ от 4Гб флашка и съм му сложил буут флаг ... Програмата за правене на шибаните флашки ми изкарва грешка и тва си е .... ебахти филма!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikolay Kozloduy отвори го тоя isotostick.sh и getdisk() { DEV=$1 p=$(udevadm info --query=path --name $DEV) if [ -e /sys/$p/device ]; then device=$(basename /sys/$p) else device=$(basename $(readlink -f /sys/$p/../)) fi if [ ! -e /sys/block/$device -o ! -e /dev/$device ]; then echo "Error finding block device of $DEV. Aborting!" exitclean fi device="/dev/$device"}го замени сgetdisk() { device=$1}нещо мн трансформации за един прост чек... кой знае... гаранции не давам :)едит .. няма да е това проблема не пипай :)

Редактирано от rendz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих и аз топлата вода, колеги! :) Не може да ми направи флашката, щото при мен е следното folder/molder/работен плот/файл. т.е понеже убунту-то ми е на БГ и десктопа е "работен плот" а не ала-бала .. Мноо се омотах.Накратко - преместих си исо-то в папка която е на латиница и са програмата ми прави флашката ....ебаси..!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слабо се бех сетил ... Покрай чуденето що едната флашка неще да стане така как аз искам ... 2-те ми флашки са КKingston 4GB . Само, че само едната иска да стане на тва дето искам аз да стане :). Другата кво ли не я правих и не стана .. Иначе си работи нормално. ... Абе днеска цял ден се занимавам и нищо не правя! Са ше вида кво ново двайсе ше излезне докато инсталирам ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е някакво развитие колега ? В петък една инсталация на 9.10 на IMB T61 работи без проблем и доста бързо :) незнам защо несе получава при теб , имам едно решение за теб ако ще инсталираш 9.10 , по време на инсталацията форматирай главният дял с ext3 а не с ext4 , както е зададено по подразбиране :) това реши един проблем при мен на един HP , също така раздели си дяловете като оставиш един само за / и един само /home , така при преинсталация няма да загубиш информация а си форматираш само дяла с /

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли все още предпочитам 8.04? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнах го и на Lenovo 3000 V200 без проблеми за сега. Ще видим как ще се държи. Според мен видео и аудио драйверите са доста по добре от преди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли все още предпочитам 8.04? :)

Някой предпочитаме и дебиан :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пробва ли това по-горе дето activity каза , аз мисля че ще се получат нещата и убунту-то ще ти върви :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги какъв торент клиент за убунту ползвате? Имам малки проблеми с transmission. Състоят се в това, че ъплоудва, но тракера не регистрира статистиката и коефициента ми не се увеличава. Ако ползвам Deluge, нещата според мен са както трябва, но ъплоудва с по малка скорост. Какъв е вашият опит колеги?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм пробвал, само съм чул, но май има доста хора които ползват uTorrent през Wine :) ПробвайEDIT: Бре.. докато си напиша мнението и ти стана модератор :) Честито!

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се ще да е през wine, дразни ме да пускам неща през него. Най вече искам да разбера дали и при други колеги се наблюдава подобна ситуация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Vuze (Azureus) на Убунту 9.04 и всичко ми е наред. Качвал съм неща във Nanoset и проблем с отчитането на трафика нямах. Само си въведох ръчно announcement (или както се пише там ...) сървъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам deluge , и не съм забелязал да ъплоадва по различен начин, или с по-малка скорост . Трансмишъна някак си не ми хареса .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...