Jump to content
Darko

Проблем при палене

Recommended Posts

Колеги прерових стари теми но не можах да намеря тема за подобен проблем. Предварително се извинявам ако е имало подобна дискусия и съм пропуснал. Колата е Civic 1.4 (96-год, англичанка) имам я от 9 месеца. От април насам започна проблем при паленето - при завъртане пали трудно, стартера върти продължително време след което запалва все едно е задавена. Усеща се миризма на бензин отвън.Това се получава на около 5-10 паления веднъж (другите паления са си нормални), като в повечето случаи се получава при загрят двигател и по рядко при студен. Свещите ги смених още като я взех (NGK), акумулатора след замерване в сервиз се оказа изряден и динамото зарежда добре. Момчето което извърши замерването каза че дърпала много ток при палене. Не би следвало да е и стартер тъй като върти силно. Някакви предположения? И ако някой може да препоръча подходящ сервиз или майстор в Русе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такъв проблем - от 5-10 паления едно е с доста дълго въртене, но винаги когато колата е карана преди това и двигателя е загрял до някаква степен. Студена винаги пали бързо. Няма значение от околната температура (става и зимата при минус 10 и лятото при +40 в колата) и от последователни пъти гасене-палене, така че аз не клоня към главно реле. Свещите и кабелите ми са ОК, единствено не съм наясно как са капачката и палеца. Все си мисля, че ако е от тях нещата ще се влошават бързо, особено в гадно дъждовно време.P.S. и акумулатора е сменен преди 2-3 седмици - няма ефект

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодоря тези съм ги пропуснал, въпреки това при мен няма гаснене на запален двигател и в повечето случаи е на загрят (рядко студен) - както го описва и колегата отгоре проблема е идентичен с неговия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с д14а4 японка и също паля трудно. При мен няма мирис за бензин, но особено сутрин когато е студена въртя доста време на стартер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. колегии аз имам този проблем. Значи когато поработи малко и я изгася в следващите 5-10мин или не иска да запали или пали много трудно, като и при мен мирише на бензин. Стартера си върти нормално.Казаха ми че може да е от делкото и понеже имах налично го смених, но пак същото. Акумулатора е отличен, така че не е и от него. Правиха ми компютърна диагностика и изникна една грешка(грешка 6), която е за термо датчик, но го смених и нямаше резултат отново. Чух мнения от различни майстори, че може да е:1. Пад на напрежение при палене2. Горивна помпа3. Горивен филтър и какво ли още не,но нито един от тях не беше сигурен и си казаха, че само предполагат.В това състояние е вече няколко месеца.А щях да забравя става дума за Honda Civic D15b2Ако някой знае какъв може да е проблема или има мнение моля нека сподели !!! Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става дума за Honda Civic D15b2

Главното реле презапоявано ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр AMDНямам си идея дали е презапоявано, а проблема е, че незнам и къде се намира ;) Може ли малко инфо, къде да търся?Предварителни благодарностип.п. намерих инфо по въпроса във форума. Съжелявам за прибързания въпрос.Утре ще пробвам и ще кажа дали се получава :)

Редактирано от Galin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долу при бушоните, вляво :) Напиши в търсачката на форума "Главно реле" ще излезят много теми,даже някъде имаше и снимки, и схеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...