Jump to content
Guest Informer

Добри секретни гайки

Recommended Posts

Guest Informer

Колеги помагайте със съвети, защото не искам да ставам постоянен спонсор на шибаните крадци. Преди 2 дни намерих моята хубавица оставена на 2 (два) камъка, без нито едно колело по нея. Имам от българските секретни болтове, но не ми се струват сигурни. Искам нещо по-добро!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

стига бе още ли крадат гуми/джанти ?!? ебаси ужаса!къде е това, в кой квартал? а някакви секрети имаше ли поне? въпреки че моите секрети да ме спасят - много се съмнявам!а аз се притеснявам, че ми крадат металните капачки на вентилите! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

Колеги помагайте със съвети, защото не искам да ставам постоянен спонсор на шибаните крадци.

Преди 2 дни намерих моята хубавица оставена на 2 (два) камъка, без нито едно колело по нея. Имам от българските секретни болтове, но не ми се струват сигурни. Искам нещо по-добро!

<{POST_SNAPBACK}>

....каско...каско...каско.. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nta

това пък когато го плати някой застраховател.....ще стане чудо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

това пък когато го плати някой застраховател.....ще стане чудо

<{POST_SNAPBACK}>

....понякога стават и чудеса....в зависимост от застрахователната компания ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rocco

1. Застрахователите не покриват кражбите на джанти и гуми. Преди година на моята Хонда я оставиха на два камъка, застрахователите не искаха и един лев да дадат, затова че няма спасение. Тогава нямах секретни болтове, след това си купих де ама след дъжд качулка както се казва. Както и да е ти питаш за хубави секретни болтове, и отговора ми е оригинални на хонда от сервиза в Горубляне. Цената им е 130 лв, но според мене нямат нищо общо със секретните болтове които се продават в всяка гумаджийница за по 20 лв. Първо са много грозни и загрозяват джантите и второ не са толкова надежни.Избора е твои, но аз лично препоръчвам Оригинални от Хонда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zaro

Как ще докажеш на застрахователя 4е джантите са били на колата преди това??? ;) Плащат само ако са повредени!!!!!

Редактирано от zaro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

Как ще докажеш на застрахователя 4е джантите са били на колата преди това??? ;)

Плащат само ако са повредени!!!!!

<{POST_SNAPBACK}>

...Не ми се спори с вас...слагайте си болтове и спете спокойно... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rocco

...Не ми се спори с вас...слагайте си болтове и спете спокойно... 

<{POST_SNAPBACK}>

Явно ти имаш опит в това и знаеш повече от нас, така че сподели моля те...... Редактирано от Rocco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

Оригиналните от Хонда, не са толкова оригинални. Слагат им етикет "Хонда", ама всъщност са някаква друга марка. Има едни нови, дето се продават като гайка и болт, ама понеже Хондите са с гайки ние ползваме само гайката. Хубави са, но лошото им е, че нямат никакви шапчици по тях. Демек, ако не си с ляти джанти не си взимай такива, защото се развиват с тръбен ключ.Тия дето са по-масови (с едни черно-жълти етикети) са по-добри за метални джанти, защото имат една шапчица отгоре дето превърта свободно, ако опиташ да я развиеш с тръбен ключ например. НО лошото е, че съм чувал, че тези шапки ги чупят и пак се развиват ;) .С две думи, май-май спасение няма. Джантите и гумите са едно от нещата, които застрахователя не покрива (нямало взлом щото) и се гори яко после.Аз вечер се чудя моята как по в калта да я спра и да е по-наклонена, щото мамата си е е*ало. А да, и като си купуваш секрети (то именувани за Хонда от масовите няма и дават за Форд) си извади едната гайка да ти дадат с такъв конус, щото и това има значение. ;);):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrOxBoLi

Протокол от полицията мисля да е предостатъчно доказателство ;) Не ми се е случвало, но все пак .... ;)

Honda-Z Публикувано на Днес, 11:46 AM   Оригиналните от Хонда, не са толкова оригинални. Слагат им етикет "Хонда", ама всъщност са някаква друга марка.

Ама ... те ... Хонда до колкото знам не са производители на секретни гайки :) Редактирано от DrOxBoLi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

Протокол от полицията мисля да е предостатъчно доказателство :) Не ми се е случвало, но  все пак .... ;)

 

Honda-Z Публикувано на Днес, 11:46 AM

  Оригиналните от Хонда, не са толкова оригинални. Слагат им етикет "Хонда", ама всъщност са някаква друга марка.

Ама ... те ... Хонда до колкото знам не са производители на секретни гайки ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Ами не е достатъчно, просто застрахователя категорично отказва да плаща за неща които се демонтират. Говорих с тях и ме отрязаха. То ако беше така, всеки щеше да си купува нови гуми и джанти по тоя начин.

На кой адрес се намира сервиза на Хонда в Горубляне? А в Блутрако дали не продават такива неща?

Бях чел някъде за болтове с ключалка но нямам представа къде може да продават, още повече че при нас са гайки, а не болтове и в тях мястото за ключалка е по-ограничено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Протокол от полицията мисля да е предостатъчно доказателство :) Не ми се е случвало, но  все пак .... ;)

 

Honda-Z Публикувано на Днес, 11:46 AM

  Оригиналните от Хонда, не са толкова оригинални. Слагат им етикет "Хонда", ама всъщност са някаква друга марка.

Ама ... те ... Хонда до колкото знам не са производители на секретни гайки ;)

<{POST_SNAPBACK}>

няма спасение, не плащат неща, които може и сам да си вдигнеш. освен може би касетофона, но трябва да си разбиеш и стъкло, за да има доказателство за взлом

 

те хонда не са производител на над 50% от частите по колата - сега всичко се прави от поддоставчици. особено за европейските производители е валидно това, направо производители на дадена част (било то джанти, спирачни дискове, тампони, алтернатори, кабели, че и седалки и табло, уреди) правят частите за всички коли, а 'производителите' на автомобили само сглобяват.

не е точно така, понеже производителите на автомобили определят спецификацията на частите, но все пак глобализацията е страхотна ;)

 

няма спасение, харесали ли са ти джантите! ако трябва и гайката ще счупят, но джантите ще ги вземат ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

Ами не е достатъчно, просто застрахователя категорично отказва да плаща за неща които се демонтират. Говорих с тях и ме отрязаха. То ако беше така, всеки щеше да си купува нови гуми и джанти по тоя начин.

На кой адрес се намира сервиза на Хонда в Горубляне? А в Блутрако дали не продават такива неща?

Бях чел някъде за болтове с ключалка но нямам представа къде може да продават, още повече че при нас са гайки, а не болтове и в тях мястото за ключалка е по-ограничено.

<{POST_SNAPBACK}>

Именно в Бултрако ги продават. Ключа е като звезда.

Много пара е това ;) , ама щом си решил...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ZERO

Преди 2 дни намерих моята хубавица оставена на 2 (два) камъка, без нито едно колело по нея.

<{POST_SNAPBACK}>

наскоро една астра пред нашия вход остана на земята без камъни дори. Беше паркирана със задницата на тротоара... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest johnyboy

Ха-ха секрети ;) Ако сложиш гуми и джанти за повече от 600лв. можеш само да се надяваш че някой няма да ги хареса и да предложи на крадците 500 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest grizli

Ха-ха секрети ;) Ако сложиш гуми и джанти за повече от 600лв. можеш само да се надяваш че някой няма да ги хареса и да предложи на крадците 500 :)

<{POST_SNAPBACK}>

За 500 ще му докарат цялата кола

;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Krelion

Първия път като ми ги свалиха си купих секретни болтове а на ВТОРИЯТ си купи гараж! :D Нема спасение по друг начин :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tinki

Първия път като ми ги свалиха си купих секретни болтове а на ВТОРИЯТ си купи гараж! :D Нема спасение по друг начин :D

<{POST_SNAPBACK}>

тва е спасението :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest qbert

Днес и аз си купих секретни болтове. Надявам се наистина да помогнат. Все е по добре от без тях. Как ги развиват тиа крадци бре. Те влизат толкова навътре в лятата джанта. Ама сигурно си има начини. Дано да успея да ги опазя много ще ми е гадно да си видя колата без гуми :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda5500

Колеги,мога само да ви посъветвам-ако имате възможност,паркирайте Хондата плътно до нещо голямо, та да не могат да се свалят джантите от едната страна.Слагайте по два секрета и си сложете микровълнов датчик,та да пищи като някой се върти покрай Хондата ви.Това до известна степен може да ги разубеди и да се пробват на някоя друга, по-лесна плячка :ranting: Дано това ви кара да спите малко по- спокойно !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

100лв!

 

* COMPACT SIZE AND SHAPE (20mm DIAMETER X 21mm HEIGHT) TO FIT MOST TUNER WHEELS WITH SMALL LUG HOLES.

* LIGHT-WEIGHT ,EACH NUT WEIGHT 25g, SMALLER SIZE THAN TYPICAL NUTS AT 60g, AT EACH WHEEL HELPS IMPROVE CAR DRIVING FUNCTION.

* STRONG. MADE BY COLD-FORGED 1008 STEEL WHICH ENABLES THE NUT TO BE MADE SMALLER AND LIGHTER, BUT STRENGTH TO MATCH OR EXCEED OTHER STANDARD NUT SPECS.

* 100% BRAND NEW

* MADE IN JAPAN

* This kit include 20 Lug Nuts w/ Key adpater

 

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest group4dam

тук при нас има оригинални секрети на HONDA за 130 лв.Аз сложих ама са "зрънчо" ама май ще взема че да не се разделя с тях че са по скъпи от колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да ме посъветва за добри секретни гайки за Хонда ЦР-В 2009

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинални за Хонда, както са писали колегите по-горе. Аз преди три години си купих такива втора ръка за 50 лева комплекта (4 гайки + ключ) от един Софийски търговец който има много разфасовани Хонди в моргата си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Аз моите ги купих нови от ebay. Цената беше подобна на тези( http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-GENUINE-HONDA-JAZZ-CIVIC-ACCORD-CRV-FRV-LOCKING-WHEEL-NUT-SET-/281548440668?pt=UK_Cars_Parts_Vehicles_Wheels_tyres_Trim_Nuts_ET&hash=item418d98445c ), по спомен не повече от 15 лири.

После доставка от Габко ( www.gabco.org ) или подобни и си в джаза :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Секретните гайки които идват с повечето нови хонди са производство на фирмата McGard

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си карам в Германия със секретните и тук много се смеят като видят и имат право защото тук никой не смее да сваля джанти :D

Редактирано от KrisJDM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...