Jump to content
Skycho

Жалба КАТ

Recommended Posts

Здравейте,проблемът ми е следния:преди 1 година ми написаха акт за превишена скорост - обжалвах го и районният съд (първа инстанция) ми го отмени, Кат Ловеч го обжалва в административен съд Ловеч...там обаче отмениха репението на Районния съд и потвърдиха наказателното постановление...Въпроса ми е: какво следва сега? наказателното постановление ми е за лишаване за 3 месеца...сам ли трябва да отида до КАТ да си върна книжката (при тях от 1 година ми е синичкото талонче) или трябва да чакам нещо като призовка от КАТ?Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като е влязло в сила може и сам да отидеш да си я предадеш.така или иначе решението като иде в КАТ от там ще те потърсят.лишаването почва да тече от момента на взимане на книжката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашето правораздаване е на три инстанции, остава ти Върховен апелативен съд ако ти се разправя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашето правораздаване е на три инстанции, остава ти Върховен апелативен съд ако ти се разправя

Такъв (Върховен апелативен съд) съд няма.Пак са три инстанциите, тъй като обжалването пред КАТ е първата, а пред Районен съд - втора. Административният съд в случая е касационна инстанция - решението му е окончателно и не подлежи на обжалване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашето правораздаване е на три инстанции, остава ти Върховен апелативен съд ако ти се разправя

Такъв (Върховен апелативен съд) съд няма.Пак са три инстанциите, тъй като обжалването пред КАТ е първата, а пред Районен съд - втора. Административният съд в случая е касационна инстанция - решението му е окончателно и не подлежи на обжалване.
така си е - то и на решението от административния съд пише, че е окончателно и не подлежи на нищо :hmmm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:hmmm: обжалване пред КАТ няма.има възражение по акта в три дневен срок и после са обжалванията пред районен и административен и толкоз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Колеги съдебната ни система е триинстанционна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото помня колегата UniCorn е адвокат,така че е запознат най-добре :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Обжалването пред КАТ не е обжалване пред съдебна инстанция, а е обжалване пред институцията съставила акта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...