Jump to content
stefotto

Ораничител на педала

Recommended Posts

Колеги колата ми е сивик 2004г 1.4 16v 90коня ,не е от наи бързите но казано чесно за 1.4 съм доста доволен,забелязах че имам ограничител на педала за газта та мн се чудя да го махна ли,ще има ли някакви последствия за двигателя и ще окаже ли влияние на скороста,моля ако некои има опит да ме посаветва ,БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да го махнеш, прекъсвача си работи и файдата е никаква. :P Ако караш на бензин, разбира се. :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да прекасфача е на 6500 оборота и на 4500 на място,обаче си мисля дали по бързо няма да набира като натиснеш до ламарината

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако натиснеш както си е сега и дросела се отваря напълно и да го махаш и да не го махаш все тая .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силата на натиск на крака е много голяма и можеш да скъсаш жилото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и аз мисля че я има тази опасност,обаче пук закакжо го слагат место да изчислят и да го няма вобще

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако натиснеш както си е сега и дросела се отваря напълно и да го махаш и да не го махаш все тая .....

И това е правилния отговор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е така ! Ако с ограничителя дросела се отваря точно на 100%/или напълно отворен/ то без ограничителя дросела ще мине позиция отворен напълно и ще почне да затваря ! Съветвам те да махнеш маркуча за въздуха един да гледа дросела а друг да натисне до ограничителя на педала/на загасена кола разбира се/ ако дросела е в позиция напълно отворен/хоризонтално положение/ нищо небарай,но ако неможе да се отвори напълно вече сам си решаваш дали да махнеш ограничението :dry: Ако е 2рия вариянт наистина като се премахне би трябвало да ускорява по бързо,но много ме съмнява вариянта заводска кола да не и се отваря дросела напълно .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Edelbrock, това сериозно ли го написа ? :P :P :P :P :dry:

 

"дросела ще мине позиция отворен напълно и ще почне да затваря" .... ;):D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако пеперудата /дросела/няма ограничения да,ако има и неможе да мине позиция отворен напълно ,ще скъса жилото на гаста,така че той да каже дали има ограничение дросела ,защото по пътя на логиката е така ,но аз лично незнам дали ограничение .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги колата ми е сивик 2004г 1.4 16v 90коня ,не е от наи бързите но казано чесно за 1.4 съм доста доволен,забелязах че имам ограничител на педала за газта та мн се чудя да го махна ли,ще има ли някакви последствия за двигателя и ще окаже ли влияние на скороста,моля ако некои има опит да ме посаветва ,БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

:huh::punk::rolleyes::punk::shock:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Edelbrock, моля те за неща за които не си сигурен не пиши и не подвеждай други потребители на форума.Също така най-учтиво бих те помоли да пишеш малко по-грамотно, защото доста затрудняваш читателите!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,извинявам се за тъпият въпрос но бихте ли ми обяснили какво точно е дросер,подразбирам че щом трябва да махна маркуча за въздуха би трябвало да е клапата която е след въздушният филтер опредяляща колко въздух да пусне за горенето,моля не ме нахокваите за въпросчето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А...хам намерих темата разбрах за какво става на въпрос,обаче това при мене как се сваля не е истина ,маи ще се ходи на маистор някои ден,от горе ми е въздушният филтер и куп други джунджури :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stefotto, не се филмирай излишно .....

Извикай си един човек да ти помага (може и някой първолак). Отваряш капака, проследяваш къде отива жилото на газта. Казваш на първолака " натисни газта до долу". След като е натисне провери дали на ръка можеш да мрътднеш още кръгчето където отива края на жилото(по посока подаване на газ). Ако не може да го мръднеш и е опряло в ограничителя на дроселовата клапа сядай и си карай колата без да им пипаш ограничителя на педала. (почти на 100% ще стане така)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газта може да е електронна.

Не го пипай тоя ограничител!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек не се занимавай с глупости, за да го сложат този ограничител значи там му е мястото незнам защто си мислиш ,че ще ти тръгне колата като го махнеш...няма никаква логика. карай си количката и си свиркай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...