Jump to content
NPN

D15z3 въпрос

Recommended Posts

Колеги, нуждая се от съвет/помощ. Двигателят ми е D15Z3. От скоро като е студен пали и работи на 2 цилиндъра. Проверих кабели и свещи- не е от тях. Като загрее до около 50-60 градуса и заработва нормално. Силно съм притеснен. Дайте някакви идеи и съвети, моля. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отваря ли капачката да я видиш как е ? Като си пробвал свещите, смени ли ги или ? Защото такива повреди най-лесно се откриват със смяна на чарка с работещ на 100% (същото е и за капачката).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, свещите и кабелите смених. Проблема си остана. Дистрибуторната капачка не съм сменял, но като извадя кабел от неработещите цилиндри се чува прескачането на искра. Възможно ли е да е нещо свързано с клапаните?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не. Недей да вадиш кабелите докато колата работи !!! Да не сменяш бубина на сила. Смени капачката :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е клапан отворен клапан няма да се оправи като загрее. както ти казва терориста ток майка. щом си с нови кабели и свещи остава капачка и палец. скоро имахме подобен случай на твоя- стар(слаб акумулатор), колата пали трудно и винаги на 2 макс 3 цилиндъра(зацапва свещи, който като позагрее почват да работят що горе добре и се оправя). пробвай със по силен акумулатор и виж как ще е. имай предвид, че като ти зацапа няколко пъти свеща, колкото и нова да е си заминава !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за съветите. Акумулаторът ми е съвсем добре. Остава да видя как стои въпроса с капачката и палеца. Интресното е, че проблемът се появи изведнъж, без никакви признаци преди това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай обаче да не си пукнеш капачката като я стягаш после :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...