Jump to content
Snake Fang

Дразнещо шумче в една прекрасна Honda Crx

Recommended Posts

Здравейте,Притежавам една прекрасна сребърно сива красавица и я ползвам за придвижване с максимален комфорт. Малко по малко я правя перфектна. Сега е наред музиката. Ще има 2 колони Herz отпред, 2 пищялки, 2 елипсовидни отзад на триъгълновидните пластмаси и усилвател. По натам - лесно монтиращ се и демонтиращ се sub woofer, евентуално. И така, всичко е чудесно, само дето по софийските павета и други неравности колата периодично и почти редовно скърца адкси дразнещо. Звука почти го локализирахме, че е от ключалката на задния капак, които е доста полегат, маниаците знаят. :rolleyes: Често, когато го затварям, в момента на затварянето се чува за кратко това отвратително прискърцване. Обаче ми е трудно и нагорно да разбера как точно се възпроизвежда 'звука' и какво точно да направя, за да го прогоня. Давайте да дискутираме, а аз ще изпробвам добрите идеи. :cool:Поздрави, Симеон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти изтървали амортисъорите на задната врата така се получава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата Benji.....огледаи си амортисьорите ...на задната врата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е от уплътненията на вратата. Зимата ги мажи с нещо мазно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е от уплътненията на вратата. Зимата ги мажи с нещо мазно

Не знам дали ще ти помогна,но аз на Шатъла имах скърцане отвсякъде,и се отървах със спрейове-един с "проникващо масло"-по ходовата част,и някакъв "тефлонов",за всичко останало.Пръсках яко навсякъде,където се съмнявах,и сега,о,чудо-не скърца никъде!Ключалките с проникващо масло!Дано съм ти бил полезен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Ще пробвам това с мазилата, амортисьорите сега ги погледнах, доста добре се държат, задната врата се затваря плавно и има тяга. Благодаря за съветите. ^_^ Също така ми се струва, че нещо задния пластмасов мини спойлер е разхлабен.Поздрави, Симеон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Имам същия проблем. И аз отначало предполагах, че е ключалката. Оказа се съвсем друго.Задната врата има две гумени тампончета, които са на резба и са поставени в двата края на вратата. Тяхната цел е да не допускат вратата да се "жули" в ламарината на колата и да няма луфт при затворено положение. Както споменах, те са на резба. Ако са прекалено навити, самата врата няма да приляга както трябва, ще има луфт и ще трака.Ако пък са прекалено развити, е възмпжно да скърцат, тъй като CRX-овете са вече на години и гумата е доста износена.При мен се получиха и двата ефекта. С една регулация (те се регулират на ръка) предполагам, че нещата ще се оправят ако не изцяло, то поне чувствително.Вариянт е и покупката на нови тампончета. Не вярвям да са много слъпи.Дано да съм помогнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намажи си тампоните и уплатненията с течен парафин за 1.50 лв от някоя аптека и нямаш грижи повече :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пипай нищо, все още нямаш музика, като си сложиш музиката всичко ще се оправи, няма да чуваш нииищооо :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слави е прав, силната музика оправя всякакви шумове :)гаранция шума е от самата ключалка, всякакви мазила по уплътненията може и да имат ефект, но ще е времененвземаш изолирбанд, и навиваш по ухото на капака, което влиза в ключалката - по 2те вертикални части, не по долната частто може и по долната да пробваш, но може и да ти пречи да се затварянавий поне 4-5 оборота, ти ще прецениш ако става дебело, развий малко. след време ще се изяде изолирбанда, и ще се разскърца пак - развиваш и навиваш нановоп.п. да не си със сивия варненски рекс в лагера?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, евалата хора! :) Радвам се на топлия прием в обществото на Хонда! И то няма как след като съм със варненския CRX в Лагера. :huh: Тази събота правим музиката с един приятел, който е в час. Ще има усилвател, 2 пищялки и 4 колони. Скърцането се съмнявам да изчезне от хубавия звук, най-малко заради претенциозния ми слух. Това с тампончетата ми изглежда като да си струва да се провери, както и идеята за изолирбанда. Magnum, ако си в района и имаш желание да действаме директно върху Рекса пиши ми на лична. :)Поздрави, Симеон

Редактирано от Snake Fang

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Хондата вече преживя аудио прераждане и няма дразнещи шумчета след като се намеси солидния звук от четирите Hertz-а. :dunno: Скрибуцането се оказа, че е от ключалката и след като едни момчета го напръскаха престана. Ще взема да си купя един такъв спрей с проникващо масло, къде казвате имало, в Praktiker? :blink:Алармаджиите за пореден път отнесоха псувни, че са си оставили ръцете. Трудно се заличават следите им. :mellow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...