Jump to content
manniakk

Разглобяване на тапета на вратата?

Recommended Posts

Интересуваме дали някой е разглобявал табета на вратата. Става въпрос да се отдели платът от основната част на тапета:

 

Публикувано изображение

 

Отзад двете части са захванати с някакви пластмасови нитове, които ме е страх да не счупя. Има ли някаква тънкост за да се свалят. Примерно нагряване...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще успееш да ги свалиш без да ги счупиш... :P До колкото знам, тези които са си претапицирали вратите на 5-та ген (там също са с пластмасови нитове) ги чупят с длето или с отвертка, а след това навиват рапидки.Ако успееш да ги свалиш кажи как става че ми предстои и на мен тази процедура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и на мен ще ми е интересно да разбера защото някой с много тежка ръка се е подпирал и под плата е дупка :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите съм ги свалял, тея вътрешните "легенчета" дето са с плат, наистина са затопени. Много внимателно се изрязват, и след това ги хванах с много къси самонарезни видии с големи шайби, само леко да не излязат от другата страна на вратата. Лично моите ги обляках с черна кожа ама не можах да я опъна като хората, като ми остане време ще се пробвам пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм го.Изрязах 'нитовете" претапецирах и на ново с пластмасова заварка,става като фабричното.Сега като се замисля скоро един приятел прави тази интервенция.Той даже не ряза нитовете а ги нагрява с пистолет за горещ въздух и така извади тапицираната част от тапета. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами брат ми сваляше миналата седмица корите и видях че моите сахванати отзад с видии и тук - там са натискани с поялник... Иначе салона ми е като на колегата от горния линк плюс червено по конзолата около волана, по пепелника и запалката :) Балгодарение на брат ми вече съм и с черна кожа на тавана че стария беше много одупчен... сенниците, дръжките и плафона са си сиви и много готино се открояват :)

Редактирано от Аня Митрева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...