Jump to content
KONI

проблем с двг прелюд

Recommended Posts

здравейте колегиот няколко дена имам проблем с двг на прелюда F20A4 държи високи обороти на празен ход 1400 и не върви както трябва колата има и газово обикновенно\така я купих\ на газ държи 1050-1100 оборота но прекъсва направи ми впечатление че на газ не ми светва оранжевата лампа която светваше след извесно време като мина на газако някои е имал подобни проблеми или някаква идея моля споделяйтеако някой колега от бургас прочете тази тема и има идея къде е най добре да се закара колата за преглед и диагностика да казва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги никой ли няма идея по проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би проблема е там ,че си с обикновенно газово ,а не с газов инжекцион.На бензин имаш ли проблеми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с обикновена газова е нормално да си на около 1000 об на празен ход, не е проблем( на бензин как е колата, работи ли и върви ли добре, оборотите и там как са). на газ дига обороти когато се позапуши въздуха, да не ти е зацапан вече въздушния филтър? също може да вдига обороти ако смуче въздух от някъде. на бензин прекъсва ли както на газ. ако да си прегледай кабелите и свещите, палец, капачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направи ми впечатление че на газ не ми светва оранжевата лампа която светваше след извесно време като мина на газако някои е имал подобни проблеми или някаква идея моля споделяйте

Провери си релето за прехвърляне от газ на бензин...Във него би трябвало да е проблема, и сега ти работи едновременно на двете горива, за това са тези проблеми с оборотите и прекъсването....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колегипроблемите се решиха \оказаха се два\ първия проблем беше че на бензин на празен ход държеше1400 оборота и не работеше както трябва прекъсваше не се наемаше абе общо взето зле този проблем се реши с отваряне и почистване на стъпковото моторче оборотите се стабилизираха \950\ и на бензин колата се оправи но на газ се оказа че неработи 1 цилиндър двг тресе изобщо лоша работа проверихме свещи кабели смених ме ги с друг комплект и кабелите и свещите няма промяна след проба с напръскване със пулверизатор с бензин открихме и този проблем гарнитура на смукателния колектор към първи цилиндърслед свалянето на колектора се оказа че от въпросната гарнитура към 1 цилиндър липсват ~2см и оттам на газ смуче въздух и цилиндъра не работи (то и на бензин дърпа въздух н о не се усещаше)трябва да подчертая че тези проблеми бяха открити и отстранени без никаква апаратура комп диагностика и тем подобни глезотииоказа се че всичките сервизи които обиколих намат програма и наи вече кабели за диагностика защото'' я доиде японска кола на месеца веднъж я не доиде а програмите и кабелите пари струват'' това им бяха отговорите малко дълго стана но дано с моите патила мога да помогна на някой в бъдещепоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'' я доиде японска кола на месеца веднъж я не доиде а програмите и кабелите пари струват'' това им бяха отговорите

За това става въпрос... :D

П.П.pitbuls, мотора / двигателя на колата / е с класиката АГУ и оборотите на газ / празен ход / са същите като на бензин.

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за това може много да поспорим, щото и мпята е с "класика' агу ама на бенз държи 750 об , а на газ 1000. така беше и с предната и по предната ми кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...