Jump to content
milen77

Масло марка синтоил

Recommended Posts

Привет на всички разбирачи на масла. Надявам се да ми помогнете. Въпроса ми е за масло марка Sintoil. Маслото сега навлиза на нашия пазар. Нова марка, руска. Мой познат е станал дистрибутор за северна България и мога да взема от него за моята хонта на доставни цени от русия -18 лв. за 4 литра.Та питанката ми е някой запознат ли е дали е добро, дали е подходящо за сивик d15z3. Мисля да си взема 15w40 тъй като колата е на 230 000 км и вече бута масло. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За трансмисии е добро. От масла с пакети присадки, които не са на Лубризол или Ексън си струва човек да се позамисли. Доколкото разбрах тези са минерални бази с пакети на INFINEUM, които основно се занимават със стабилизиране на горива и импрегниране на траверси (разбирай буквално). Едва от 15-ина год. правят пакети присадки. По-добре бягай от руски масла (добри са им само енергетичните масла).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така или иначе тази вечер го взех. Не знам, колцата си е за ремонт, защото бута масло. В момента съм с 10w40 и мислех най- напред да го сменя с 15w40 да видя как ще е, но ако смяташ, че не е подходящо мога да покарам малко с него , за проба и после да си направя ремонта и да го подменя. Не знам дали е разумно така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, винаги свежото масло с подходящ задоволителен вискозитет е по-добре и от най-доброто окислено масло на 8к километра. Затова не мисля, че ще е проблем да го "завърти" двигателя до около 6-7000 км. и смяна, че по дъното на картера може да почне осмоляване и кодензация и да се отложи един "туткал".......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за съвета. Така е най-разумно да направя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след това можеш да сипеш една полусинтетика МОТУЛ 15в50 По гъсто е и колата по малко го гориа срува само 55лв 4 литра ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...