Jump to content

Recommended Posts

Здравеите колеги,искам да попитам на колко хиляди километра се почиства кн филтъра като моя си е в оригиналната кутия.Купих го от Америка и в книжката му пише "оставете мръсотията да работи за вас",минал съм вече 10000км с него а маи пише нещо че на 60000 се чистел.Моля които кара с такова чудо да сподели ,че нещо съм в неведение!!!Благодаря предварително за което!!! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, според мен ти си прецени кога да го чистиш. С минаване на километрите почистващата му функция се увеличава от задържането на праха и мръсотията, но намалява пропускливостта на въздуха, а това е основната причина да се слагат спортни филтри. Аз преценявам на око, колко мръсотия се е събрала и го почиствам някъде между 5000 и 8000 км. според/зависи и най-вече, когато няма да ми трябва колата и ще има достатъчно време да си изсъхне нормално. А иначе наистина ги дават да се почистват много по-рядко, но това не се отнася за нашите пътища, които са покрити с прах и мръсотия. В случая говоря за откритите конусни филтри. Твоя е в кутия и ще се цапа по-малко. Спокойно можеш да го почистваш на 10000 до 15000 км. без проблеми.

Редактирано от Prelude98

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много за отговора,а в какво се състои чистенето?Чета че има някакъв спреи,с него ли се пръска и после се оставя да исъхне.....? ;)

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистващ с мека четка по-едрите боклуци. Напръскваш с почистващ спрей /продава се в комплект със смазващ спрей/. Оставяш 5-10 мин да постои, след което измиваш на течаща вода. Когато изсъхне нормално /без да го сушиш по изкуствен начин с топъл въздух и прочие/, го напръскваш със смазващия спрей. Изчакваш пак 5-10 минути и ако се виждат пропуснати участъци повтаряш процедурата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме дали мога да почистя филтъра с препарат за почистване на спирачки,от тези флаконите със спрея и после да измия обилно със вода?Просто имам от този спрей и си мисля да поспестя някой и друг лев,все пак е криза.Съжалявам ,че използвам стара тема,но това е с цел да не се натрупват едни и същи теми.Благодаря Ви предварително. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз мия филтъра с бензин и после на струйката....потапям го в бензина за 5-10 мин.няма да ди казвам кво излиза :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи мога спокойно да пръскам със спрея и после обилно да изплакна и съм готов?!Надявам се че няма да се разпадне покритието му?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

K&N филтъра не е само... филтъра. Важно е и маслото. Без маслото не е филтър. Поне така казват от K&N. Колко пари ще спестиш? Тази седмица си купих комплекта за почистване от този форум (потребителя се каза Maximalnia) за 32 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми колега значи ще спестя 32лв.Филтъра е на 20000км и мисля в момента да го изчистя с този спрей,а пък на следващото чистене ще си купя почистващия комплект и ще го изчистя старателно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...