Jump to content
kalin_gk

Грешка Ecu

Recommended Posts

Здравейте колеги. От вчера ми се появява грешка № 60 /Air pump malfunction/. Двигателът е D15Z8. Въпросът ми е, какво е въздушна помпа? :huh:

Редактирано от kalin_gk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка 60 - коя таблица гледаш?Нещо друго трябва да е, сигурен ли си в броенето... :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опиши как мига (късо/дълго), може да не си го разчел правилно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Infoboard и той чете вместо мене. На него изписва грешка 60 Air pump malfunction. Чека на колата не свети, но оборотите на празен ход са високи и играят/850-1000об./, като изключа от скорост 1000-1300 об./по инерция/. Грешката не се появява постоянно. Тази грешка започна да се появява след монтирането на газов инжекцион.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз имам същият проблем. На инфоборда ми светва същата грешка и май е само на газ. С газов инжекцион съм. Много често не държи обороти на празен ход или когато изключа от скорост. Като ресетвам екуто през инфоборда изчезва и след някой друд ден пак се появява. Колата ми е CR-V RD1 128HP. Ако си решил проблема или имаш някаква идея, моля да я споделиш. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

колеги темата е доста овехтяла обаче и при мен се появи тази информация на инфоборда. Някой разбра ли значението на грешка 60 Air pump malfunction ? Чек-лампата на таблото не свети след запалване на двигателя, както е описал колегата kalin_gk .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно забелязах кога се появява тази грешка отчетена на "Инфоборд"-а "60 Air pump malfunction". При свършване на газта по време на движение в момента, когато системата преминава на бензин се появи мигновено оранжево оцветяване на "двигател" в горният ляв ъгъл на екрана и при проверка именно тази грешка. Колата си обръща нормално(не се усеща освен по сигнала на зумера)на бензин и газ. Явно "Инфоборда" хваща този преходен режим на смесообразуване и го индикира с тази грешка...Лампата на таблото за грешки не светва, при мен нямам промяна в обороти или други признаци на недобре работещ двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...