Jump to content
pe6o74

масло за прелюд 2.2

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,от 2 дни съм собственик на прелюд 2.2 ветек,93 г.,внос от Италия.Какво двигателно масло да му сложа? Имам сузуки суифт и 15 години го карам с AGIP sint 2000 ,10 W 40,полусинтетика. Имам и сузуки балено-за него ползвам AGIP sint 2000 evolution, 5 W 40 ,100% синтетика,API SJ. Нямам никакви проблеми до сега. Масло от сащата марка ползвам далгогодишно и за мотоцклети,взимам го от вносител. В книжката на хондата пише 5 W 30, API SG илиSF, марка не е посочена. Има ли филтар на купето този модел,защото като повдигнах кората под предниа капак виждам през един почти правоъгълен отвор перките на вентилатора. Таз кора е хваната с доста щипки и по тях няма никакви следи от сваляне,което изключва вазможноста да е махнат филтара.

Редактирано от pe6o74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аутодата казва 10В40,4,8l. API SG !Един съвет ползвай търсачката,че има най-малко 1000 такива теми или си инсталирай Аутодатата!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз използвам MOTUL 5w/30 исъм много доволен !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако му знаеш реалните километри,може и с 5/30 да го караш.Аз карам с такова,но съм с нови сегменти.Филтър на купето няма този модел :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...