Jump to content
Guest jungle

Газова уредба.Струва ли си?

Recommended Posts

Guest jungle

Дали ще я тормозя ако и сложа газ(пропан). Добре ли е за ДВГ-то и катализатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Абе....като се замислиш какъв разход ти прави тази кола (от 5 и половина - 6 до МАКСИМУМ 8 литра бензин) - според мен НЯМА смисъл от подобна "икономия" :ph34r: Но всичко зависи от това какъв пробег прави човек с тази кола. Така че - горе долу към колко километра навърташ на година ?!

Според мен ако навърташ по 15 000 - 20 000 - 25 000км годишно - НЯМА смисъл. Но ако си караш ЗДРАВО - на година навърташ с тази кола по 40 000, 50 000км та и повече - тогава вече АГУ-то има смисъл защо да се сложи, т.е. лесно ще се изплати самата ГАЗ-ова уредба, пък и ще се "спестят" парите от бензина.

 

Не съм много на "ти" с моторите, но като цяло съм чул че ГАЗ-та ВРЕДИ на двигателя - главно с това че ГАЗ-та се възпламенява и "държи" при по-ниска работна температура мотора, спрямо това как се възпламенява бензина. Ако бъркам нещо и приказвам глупости - моля, някой да ме поправи (няма да се излагаме и да хвърляме човека в "трета глуха" :P ).

 

Ако искаш, ето ТОВА е един много добър форум специализиран само за АГУ - там ще намериш със сигурност доста полезна информация ;) Но ако искаш съвет, ето го моят: НЕ СЛАГАЙ ГАЗ !!! Просто НЯМА смисъл на тази икономична кола да я "скопяваш" и съсипваш :P Най-вече както вече казах - зависи по колко КМ правиш годишно :P Пък ти сам си прецени - има ли смисъл или няма. Но Аз лично НЕ бих !!!

 

 

Успех все пак, каквото и да решиш да правиш :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

За твоята хонда-твърдо НЕ!този суперикономичен двигател на бензин ти гори толкова в пари,колкото ще гори и на газ,но ще отнесеш всички минуси на газта!!! Да не ги изброявам,че са доста, но ги зная,понеже имам 2 коли на газ и 2 на бензин :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

Човече ти защо си купи Хонда?ако си решил да караш за малко пари и да слагаш газ взимаш някой Opel ili VW дето са морално остарели като разработка още при производството и слагаш газ.няма проблем.но ти имаш Хонда,а тя е малко по-специална кола.не е като другите.адски изпипана и преценена кола е.и хората в азиа,които са сигурно доста по-умни от всички европейци взети заедно са я направили да се кара на бензин.това газ-при тях не съществува.защо искаш да си правиш експерименти като с Жигула или Мохер.пък и ако слагаш газ,като ти я монтират кофти ще трябва да я хварлиш цялата кола от някъде.не се занимавай с глупости.карай си я и си свиркай.все пак тази кола е на 200 000 км примерно.не е нова и е видяла достатъчно.а сега и газта ако и набиеш-няма да е добре.това си е мое мнение.и аз в началото си мислех-какво толкова ако и сложа газ.ама после се замислих, проверих си при разни хора и ми дойде акъла в главата.все пак икономията е майка на мизерията.това е познато на всички.и винаги ти излиза през носа после.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest SicilianeCa

Както каза ADH-Honda ако патуваш много има финансова полза ама иначе не е кои знаи кво.Пак до варвенето ако се настрои както тряя няма да загубиш кои знаи колко мах. скорост ама ускорението доста се забавя и като потегляш колата малко се замисля преди да тръгни.За вредите от АГУ не съм компетентен макар че и двете ни коли са на газ. Форда има АГУ от 3 години и до ся проблеми не е имал,затва пак Матиза имаше доста проблеми макар че и на него АГУ то ми е сложено преди 3 год. ама бе6е такси и преживя доста :ph34r: имаше доста проблеми със настроиването на АГУ-то проблеми с изпарителя и също доста проблеми с двигателя,гореше 10 извунград. газ а неможеше да направи 120.Общо взето-против АГУ съм :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

jungle : градски (понеже и аз съм от Враца) незнам защо имаш желание да си СЪСИПЕШ колицата. :puke:

Първо - във Враца - НЯМА КЪДЪРНИ МАЙСТОРИ !!!

Второ - Един приятел си сложи газова уредба, колата беше на 20 хиляди след ремонт... резултатът за 1 година беше - клапани, гарнитура на главата, губеше мощност, изпозапушена бензинова инсталация, изгорели ауспуси и още куп бели.

Трето - щеже да гръмне и да изгори като факла

Четвърто - Точно преди 5 дни се опита да запали, колата беше топла на 70-80 градусал Така хубаво гръмна, че му се дорева.Кутията на въздушния филтър - беше пластмасова - стана на парчета, маншона на инжекцията - той последва кутията на въздушния филтър. :puke::lol::puke:

Та след всичко това, вчера демонтирахме газова уредба.

Помисли си !!! Мразиш ли си колата. Ако да - слагай газ, ако пък не - избии си от главата ГАЗ и ГАзови уредби :P

Както съм казвал не веднъж - ИКОНОМИЯТА Е МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jungle

Много благодаря за отговорите. Ще ги имам в предвид.Абе и аз не съм много приварженик на газта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

jungle : ще се радвам да се посъберем някой път Хонда привържениците от Враца :puke: ама май това е за отделна темичка. Иначе ще е гот всички хонда симпатизанти да се съберем някоя събота :puke::P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Аз едно не мога да проумея.Толкова ли са прости хората да слагат газ???Да не си мислят че производителите на коли са и те простаци и не са са сетили как да я направят икономична колата.Не мога да разбера също,щом производствено е направена на бензим,ами караш на бензин бе мама му *****.Ква им е тая мания да им букат газ,ефтино било,и ???Квокато е по ефтино,ти кола за да я караш ли си я взел,да вършиш работа с нея,или кво?Ако е за работа драги мои колата си изкатрва и цената и парите които са дадени за бензина й,тва си го вкарайте в главътъ :P Нямаш пари за бензим,ами кофти,ама има и градски транспорт,супер гадно е и супер неудобно е,ама кво да се прави.Като ти е скапо да караш до морето ми е готов си,10 лв ти е билета с рейс , вътре с климатик и т.н. Както казаха и други ХОНДА НЕ СА ЗА АГУ :puke: Купувайте си голфове,деота и т.н. пък ако щете с домашна ракиика си я карайте :puke:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

Аз едно не мога да проумея.Толкова ли са прости хората да слагат газ???Да не си мислят че производителите на коли са и те простаци и не са са сетили как да я направят икономична колата.Не мога да разбера също,щом производствено е направена на бензим,ами караш на бензин бе мама му *****.

абе не си съвсем прав тука ! има си и коли които серийно се произвеждат с АГУ. ама проблемът е че в БГ не всички имат пари да си карат хубава кола и същевременно да могат да я изхранват ! не бързай да обвиняваш човека че търси по-евтин вариант и да го пращаш да кара Голф ! на него ХОНДА му харесва и иска да кара хонда а не голф !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Нали ме пита за мнението ми :P Ако не мога да го давам казвайте ми, ще си затворя устата и няма да пиша много много вав форума :puke: а и не сам единствения който го саветва същото

Човече ти защо си купи Хонда?ако си решил да караш за малко пари и да слагаш газ взимаш някой Opel ili VW дето са морално остарели като разработка още при производството и слагаш газ.няма проблем.но ти имаш Хонда,а тя е малко по-специална кола.не е като другите.адски изпипана и преценена кола е.и хората в азиа,които са сигурно доста по-умни от всички европейци взети заедно са я направили да се кара на бензин.това газ-при тях не съществува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

никой не твърди че не може да даваш мнение ! :puke: аз също давам мнение че ти не си напълно прав ( което разбира се не означава автоматично че моето мнение е единствено правилно. то си е просто мое мнение) всъщост аз имах предвид че не си напълно прав за коли серийно произвеждани с АГУ-наистина има такива ! и ако ми позволиш един приятелски удър под пояса- ти не харесваш ли повече хонда Акорд или Сивик Тайп Р ? защо тогава използваш за работа Лого-то ? защото е по -евтина и икономична ?п.п. надявам се не се обиждаш за написаното ! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino
Отговорено (Редактирано)
:puke: Ха не,Логото се използва защото не само че е икономична кола,а защото е градсак колица,позволява да се товари,а за градски условия е същински Тайп Р,а не на последно място Тайп Р-а струва някаде пет пъти повече отколкото Логото(купихме го втора рака от Бултрако,те го бяха използвали една година като служебна кола) А Тайп Р-а е мечта и ако някога си купя то ще да я карам,а не да я товаря и използвам за работата си,щото за една година логото претърпя много кофти контакти със софииски тапанари.Ту драсната отсртани,ту отзад и т.н. , а ако някой го направи това с Тайп Р-а жална му майка разплакана :P А за Аккорд се мисли,но повечко като официялна кола,но отново пригодена за работа,все пак ще е малко по-добре от досегашно използваната Корола :puke:А аз не сам казал че няма заводско произведени коли с газП.П.Нека остане ясно че не ги карам всички коли аз , малко множко ще ми дойде :puke: Редактирано от Naughty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

за една година логото претърпя много кофти контакти със софииски тапанари.Ту драсната отсртани,ту отзад и т.н. , а

мда, това си е наистина проблем в този град ! направо не ми се мисли как бих се почувствал ако имах нов тайп Р и някой невнимателен шофьор ми го одере ! добре че за момента не ми се и налага да сиго мисля де :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

За любознателните ще кажа че, ХОНДА имат серийно произвеждана кола, която се задвижва единствено и САМО на ГАЗ !!! Това е CIVIC "GX" - автомобил на базата на СИВИК 6-а генерация 4 врати Седан. Този автомобил е бил много популярен в САЩ и Япония, но се е предлагал и за Европа ! Ето ЕДИН ТАКЪВ :D Но както забелязвате - този СИВИК се предлага с мотор (1.6 110 коня) какъвто НЕ Е предлаган за никоя друга версия СИВИК 6-а генерация - т.е. двигателят на тази кола е специално разработен за работа на ГАЗ !!!И на по-новия модел - СИВИК 7-а генерация също има версия "GX" - т.е. такава задвижвана САМО на ГАЗ, но ПОНЕ за Европа (поне за сега) Тя не се предлага. За САЩ този автомобил е с 1.7 100 коня мотор, за ЯПОНИЯ отново 1.7, но 105 коня :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Тия не бяха ли на природен гас?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass
Отговорено (Редактирано)

Тия не бяха ли на природен гас?

:D природният гаЗ е смес от различни гаЗове ( като метан, етан, пропан, изо-пропан, бутан и т.н....)но ти вероятно си искал да попиташ "тия не бяха ли на метан" :) Редактирано от Stass

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Не знаех, че има ГАЗОВИ на ГАССС! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

Значи поуката от цялата работа е следната:ако искаш хонда на газ си търсиш този точно сивик разработен за газ,за да знаеш че няма проблем.иначе на нашите стари,почти колкото нас коли, газ да не се слага:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Няма лошо на газ, стига да е подходяща уредбата. Това, която в БГ се слага, е подходящо само за карбураторни коли. За инжекциони трябва Газов Инжекцион - вярно никога не е като на бензин, но ако се кара много си заслужава. Но да е над 15000км годишно, иначе не си заслужава допълнителните проблеми.Пък и трудно ще си намериш някой, който наистина да ти я настрои и да нямаш проблеми с нея. Москвича сам си го настройвах, и вървеше по-добре, отколкото на бензин. Ама аз на бензин така и не успях да го настроя де

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

Знаете ли че ми стана смешно сега като чета какво дискутираме тук.понеже става вапрос за евтиния и това е целта ни(поне така излиза).ама това което е на пръв поглед евтино ,винаги излиза по-скъпо след това.казвам го това, защото всички знаете че по-икономичен двигател от дизеловия няма.и понеже имам едно приятелче,което с години кара дизел ще ви кажа каква е неговата равносметка за икономията:и двата варианта излизат абсолютно еднакво като разходи.вярно е че дизела хаби по-малко,но ремонта му е по-скъп и вечно нещо се ремонтира:DСега въпросния ми приятел иска бензинова кола защото му е писнало от пенсионерски превозни средства,които пак ти излизат през носа.казвам ви всичко това,защото Magnum е написал нещо много вярно:

......иначе не си заслужава допълнителните проблеми.

наистина каквото и да правиш сигурно ще е с еднакъв резултат за бюджета ти:) просто всичко е заблуда.сипваш за по-малко пари на ден,но всяка седмица имащ куп проблеми за отстраняване.не си заслужава риска просто:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Малко :) от моя страна но:

дизела...вечно нещо се ремонтира

А какъв е автомобила на приятелят ти ?! И - дали един ДИЗЕЛОВ Мерцедес ВЕЧНО има нещо по него да се ремонтира ?! :D Просто ми е любопитно какво е твоето мнение по върпоса :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

Прелюд донякъде е прав , понеже доколкото знам дизеловия моторо по принцип е по -скъп от бензиновия си аналог...ако изобщо е редно да се прави аналогия помежду им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest petrakiev

Ако ми позволите и аз да се намеся, имам един приятел с мерцедес 190, 2,5 дизел от 5 цилиндровите - за 3 години нищо не е правил по него - този мотор прави поо 1 000 000 км без проблем и маи АДХ е пак прав. Нали се сешате че мотора е 90 коня и е много линеен още при 2000 об. си има мошноста.Пък и вижте новия дизелов мотор на хонда, 2.2 140 коня и 340 nm. нали се сещате че дизелите изобщо не са за подценяване. особено коман реилите - но това е друга тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Линеен е щото има лоша графика на въртящия момент.Ето имам съсед с Пасат 1,9 ТДИ май 110коня. Като го паркира в гаража сичко вътре става в един тънак слой син дим с една много гадна задушлива миризма. Сещате се каква е нали? Просто новите дизели са по-мощни, но не толкова здрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude
Отговорено (Редактирано)

А какъв е автомобила на приятелят ти ?!

Колата е Ланчия Делта 1989 година обаче е с Итсузо мотор(2.0 ТД Интеркулер)Много си я гледа по принцип и въпреки това все се скапва нещо.а що се отнася до мерцедесите негов приятел си взел 250Д на 124-ка.изпанали го до 5000мин-1,което е адски много за тоя дизел.нищо не изтрещяло,въпреки че на 5200мин-1 по книжка му дават обороти за счупване:dry: Така че със сигурност Мерцедесите са много здрави,но въпросният 250Д бил много спънат.А за тази 190-ка с 2,5 мотор-да знаете че това е много яко комбинация.мотора е съшият като на бусовоете им.не се чудете че движи много добре с лекото купе и изкарва по 1 000 000 км.Но и колкото да са здрави по принцип,като сменят 2-3 собственика преди теб и като изминат по 300 000км няма гаранция че ще е наистина здрав.моя приятел например си кара дизела с пълна синтетика на Кастрол и много я глези.Но просто парите които спестява от нисък разход на гориво отиват за налагащите се периодично по-скъпи от на бензинова кола ремонти. Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest petrakiev

Братобчед ми,казжа се Мишо ( Мишела ) от Чирпан си взе Мерцедес S400 cdiнякъде към 300 коня, изобщо нямате представа за какво иде реч, ако имате парици вземете си нова дизелова кола ако нямате вземете си стара хонда -аз поне така мисля да направя, а що се отнася до мерцедеса - на дълго забравете за всякакви хонди и прочие бегачки - возил съм се до Солун с негоросто не е истина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Говори ми, говори!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

И нека на АБСОЛЮТНО всички им стане ясно най-после: този форум е на тема АВТОМОБИЛИ ХОНДА  Да се коментират други марки автомобили (били те да се ХВАЛЯТ или просто да се СРАВНЯВАТ с ХОНДА) - това няма да стане  Подобни сравнения на Хонда с БМВ каквито имаше в тази тема ви гарантирам че повече НЯМА да има  Независимо от това коя кола се изкарва за "победител" във въпросното сравнение.Който иска да обсъжда другите марки автомобили - да ходи в другите форуми, НО НЕ И ТУК  Така че - има си клуб "МОСКВИЧ"  - ходете там да си обсъждате ИСТИНСКИТЕ СПОРТНИ МАШИНИ    (колко мъка има по този свят Боже...  )

Мисля да не продължаваме.Все пак става въпрос за ГАЗОВА УРЕДБА , а ние на дизел го обърнахме :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

Човече-питат ме каква е била колата и аз отговарям.не мисля че има нещо лошо в това.ако има-прощавайте предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...