Jump to content
Zealot

Шум от скоростната кутия ..?

Recommended Posts

Колата ми е Хонда Лого 1.3. При работа на място и натиснат съединил всичко е ок. След като отпусна съединителя се чува слаб стържещ шум като то скоростната кутия , дори когато не съм на ксорост.Всичко си работи перфектно скоростите влизат добре .Според вас от какво може да е и дали да му обърна по-сериозно внимание за да не стане по-лошо после ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или лагер на съединителя или на първичния вал. Най-вероятно на съединителя. Според мен карай си спокойно носят на бой :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...първичният вал, не съединител... :)

Една кутия на Мазда 323 си виеше здраво 100к км., но на 5-та... !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първичния вал.Ремонта не е скъп.Провери си и маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първичния вал.

Ремонта не е скъп.

Провери си и маслото.

хм, аз съм чувал нещо за х-стотин и оттогава не съм се и осмелявал да питам за конкретна цена. Първичния май си е честа болка по 5ген :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първичния вал.

Ремонта не е скъп.

Провери си и маслото.

хм, аз съм чувал нещо за х-стотин и оттогава не съм се и осмелявал да питам за конкретна цена. Първичния май си е честа болка по 5ген :)

 

Не е само по 5-а генерация...

А има и вероятност след "ремонта" шумовете да не изчезнат, така че каране до строш и после кутия втора ръка.

После сигурно и кутията втора ръка ще шуми - пак каране до строш и пак кутия втора ръка... Аз така правя и май ми излиза по-изгодно до момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и защо решихте така без да се види колата че е първичен вал ??? И сега ще почнете с теориите, че като не е натиснат съединителя лагера на съединителя не се върти .. и т.н. Да ама НЕ. лично на моята кола ми виеше по същия начин и след смяната на съединителя всичко си заспа .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за моя случай съм сигурен, защото смених съединител съвсем скоро, но колегата трябва да провери (ако има как).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко струва 1 съдединител ?Аз мисля да си я карам така засега ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...