Jump to content
kytila

Проблем с регистрация в КАТ

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,

По съвет на колегата johnyboy (поздрави) реших да попитам за решение на следния проблем.Купих си Прелюд,на който му е сменен двигателя от предния собственик(двигателя е от бракувана кола,а няма документи за бракуването и).В КАТ ми казаха че трябва да имам някакъв документ за двигателя-касова бележка,фактура или нотариално заверен договор за покупко-продажба(нямам нито едно от трите).Свързах се по-предния собственик на колата(Давид-не му знам ника от форума) и той каза че няма проблем за договора.Уловката обаче е,че нотариуса иска някакъв документ от негова страна,който колегата няма.Та въпроса ми е-по какъв начин мога да си регистрирам хондата?Трябва ли да се изкарват някакви документи от КАТ за бракуваната кола и от кой?Или как да се заобиколи цялата процедура?

Благодаря предварително за отговорите!

 

П.С:Двигателя е същия като предния-Н23 сменен с Н23(ако има някакво значение)

Двигателя е бракуван в София,а колата я купих от Пловдив

Редактирано от kytila

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набий му номерата на стария моторВсички ще знаят какво си направил, но ще е заобиколена бюрократичната машина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или ги изтрий изобщо да няма номер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бракуваната кола се издава бележка от този който я бракува.После се мисля че документите се носеха в общината и там се проверява дали всичко и е платено.И мисля че май и до КАТ се ходеше, ама не съм много сигурен. Накрая ти остава май големия талон перфориран.Иначе просто двигателя, съответно, колата от която е бил си се водят на негово име и му цъкат данък.Варианта е да се вземе бележка от фирма която бракува коли, но при всички случаи трябва да има старите документи.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата се бракува в кат, като за целта ти трябват само номерата и документ, че си дал колата в автоморга(от самата морга) или на вторични суровини(издават ти документ от там).с пренабиване на номера няма да стане, най-много да останеш без кола. ако колата е бракувана трябва да има документ в кат, понеже номерата трябва да са върнати там.в противен случай не ти се бракува колата, вървят ти данаците и тн. така, че потърси там. а ако вземеш документ от някоя морга, че колата от която ти е мотора е била там и ти дадат фактура(касова бележка не става), че си купил мотора от тях. но за целта трябва да си сигурен, че не е бракувана, че като отидеш в кат и кажеш ей тука един мотор си купих от еди си коя морга, а в компа има излезе, че е бракувана кола с този мотор преди 5 години напр става кофти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аа да, сега се сетих че ходих в кат със номерата. колегата питбулс ме подсети

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите дотук.Но има и леко пояснение по темата(предполагам много важно :lol: )-големия талон от бракуваната кола който е продупчен е в мен.А на договора за покупко-продажба пише номера на новия двигател.Щом пише новия номер не трябва ли да ми я регистрират без проблеми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така би трябвало да нямаш никви проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо не мога да разбера какъв е проблема,в договора казваш ,че е с номер на двигателя с който е в момента,а на талона на самата кола с какъв номер на двигателя е ,че да имаш проблеми в КАТ?този нотариус от къде е преписал номер на двигател който не отговаря на този в талона на МПС?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В КАТ ме върнаха затова че съм нямал документ за двигателя!!!;):) Нали на договора пише номера на новия двигател!!!При прегледа тоя дето я гледа каза че отговаря!Големия талон на бракуваната кола е в мен-оттам преписахме номера.И аз не разбирам къде е проблема затова питам защо ме върнаха.Ама усещам че в понеделник ще има :D:);):lol::D :D в КАТ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направи си кауфендтракт,все едно си си внесал двг.или блока.аз имам същия проблем,така ме посаветваха едни пичове които са навътре в нещата.пиши къв е развоя на събитията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата има регистрация, карай така и никой не може да ти каже нищо.Не заличавай и не преправяй номера на мотора, защото тогава попадаш под ударите на НК и оставаш без кола.Ако има несъответствие в номера на двигателя, нямаш проблем, законово основание за спиране на колата от движение няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: как така сте преписали номера на двигателя от талона на бракуваната кола,естествено че ще те върнат.нали в талона на автомобила който си купил е друг номер на двигател.хващаш за ушите едни който има морга или пункт за вторични суровини и ти дава фактура за двигателя който е сложен,естествено после ще излезе при проверка ,че въпросния автомобил е бракуван,щом при теб е перфорирания талон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да си направиш един нов договор в който да фигурират номерата от големият талон на колата.Правиш си един договор и съссобственика на бракуваната кола,че ти е продал двигателя.Отиваш с двата талона и двата договора и няма да имаш проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта не работи.Нотариуса иска документи за бракуване на колата от КАТ.А аз няма как да ида в КАТ и да ги извадя.А собственика на бракуваната кола трудно се съгласи да излезе от работа,та камо ли да ми извади документи от КАТ!Лошото е няма как да го задължа или поне не знам как по законен начин(съдействие от негова страна да кажем незадоволително,да не кажа никакво).Ще пробвам варианта с фактура от вторични суровини.Офиса на фирмата в която работя е на втория етаж а Белканто е на третия ;).Ще пиша ако има развитие

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не забравяй,че ти трябва и нов договор за колата в който да фигурира номер на двигателя по талон на МПС,и отделно вече фактурата за този двигател който е поставен на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако фактурата за бракувания двигател е на името на стария собственик на колата?Така става че той ми е продал този двигател по вече сключения договор и няма нужда от нов,нали?Или съм те разбрал грешно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така или иначе и да е на негово име ти трябват два отделни договора от него за колата с номера на купе и двигател по талон и отделен договор за двигателя който сега е поставен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) извинявай ,че питам ама за кой КАТ става въпрос,сиреч в кой град?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes: извинявай ,че питам ама за кой КАТ става въпрос,сиреч в кой град?

днес прехварлих моята колица,проблема беше същиа кат твоя.кауфендтракта свърши работа,нямах никакви проблеми.послушаи ме,пичовете дет внасят коли имат такива бланки,поговори с някои от тях те знаят и ще ти обяснят какво да направиш.минаваш без проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако стария мотор е в теб, смени ги, мини кат с него и после си върни новия :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща му на предишния собственик решил че ще вдигне 260 на магистралата и ги вдигнал за пръв и последен път с предния двигател щото превъртял коляновия вал иииии....сещайте се :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати и тъпата бюрокрация!Хората прехвърлят коли без нотариуси даже....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чува се че скоро тези неща ще отпаднат,и двигателя ще се води като резервна част и няма да се записва номерът му в големия талон а само номерът на рамата,но кога ще стане...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...