Jump to content
Etnonatu®e

Обем на охладителната система на F20z1

Recommended Posts

Наскоро ми се наложи смяна на радиатор,и сега трябва да сменя и антифриза,освен че незнам колко литра събира акорда интересува ме и каква марка антифриз да си купя? :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6,3 литра. но тва е при празно на всякъде. ако си точил само радиатора ще събере доста по малко-да речем му 2 и 3 литра. няма уточнено къв антифриз да сипеш, вземи си нещо марково и карай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

I.G.A.T това е най-хубавия антифриз който съм ползвал някога,немски е,цената е около 15лв. за литър концентрат,няма да збъркаш с него :lol:

Редактирано от pano

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Наскоро ми се наложи смяна на радиатор,и сега трябва да сменя и антифриза,освен че незнам колко литра събира акорда интересува ме и каква марка антифриз да си купя? :rolleyes:

Според ръководството моя F20A4 събира 3,8 или 3,9 литра (не помня точно). Аз си взех туба от 4 литра и ми стигна точно защото изтече малко от обезвъздушаването. Антифриза който взех е Приста Ойл.Знаеш как се обезвъздушава, нали? Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как? :rolleyes: Аз питам сериозно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Motul Inugel Optimal - за алуминиеви блокове,но е скъпичък

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според ръководството моя F20A4 събира 3,8 или 3,9 литра Колега,недей да подвеждаш така,може да направиш мечешка услуга на някой.Твоя мотор събира 7.0 до към 7.100 ,просто няма начин с тия 4 литра да стане работата.На колегата з1-цата питбула е казал най точно 6.300

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мда.. виж колко си прав...

Ф20А, Ф22А двигатели:

Ръчни скорости - 7,1 литра

Автоматични скорости - 7,0 литра

 

Х23

Ръчни - 7,6

Автоматични 7,3

 

САМО ЧЕ... това е общия обем на охладителната система, а ТУК говорим за смяна на радиатор. Заповядай

 

Публикувано изображение

 

Както се вижда

 

Ръчни - 3,5 литра

 

Автоматични - 3,4 литра

 

Обезвъздушаването според тази страница е като се развие болта се налива докато потече без мехурчета. Този болт при мен се намир точно до всмукателния колектор от страната на пасажера като цялата тая джаджа наречена Thermostat Case е захваната с три болта за самия всмукателен колектор, точно до EGR-a

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря ви колеги,бяхте много изчерпaтелни темата може да се затваря :D

Редактирано от aphextwin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето хора правим точно това,само доливаме.Обаче всяко нещо си има срок на годност и така или иначе е хубаво да се смени всичкият антифриз,иначе си прав :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам коя част побира 0.6 литра?Сега като хонда продават само 50/50 готов антифриз и вече имаш вода в системата демек източваш само половната... то за да стане 50/50 трябва да се сложи концентрат.. или да се изпразни цялата система от 7 литра и се налее разредения.Въпроса е как става това ?? Освен при основен ремонт както пише там :)

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...