Jump to content
PREDATORA

Програмиране или смяна части

Recommended Posts

Колеги карам хонда дел сол автоматик но е много непослушна и ме ядосва превключва си скоростите когато на нея и е кеф и ме дразни леко... карал съм пасат 2-ка автоматик и беше много хитро измислено даваш газ до 1 положение и то цеди предавката която си натискаш малко по силно до ламарината и връща предавка, с две думи педала на газта има 2 положения, което е много удобно а сега давам на мойта гас леко да ускори то ми връща предавка отпускам леко газта и то ми вклиучва следваща много ме дразни и имали някъв спортен и икономичен режим да нагласявам на пассата имаше бутонче :\

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на навик е. Ще свикнеш. Така както го описваш всичко си ти е наред. Учудвам се, че нямаш бутон Спорт/Нормал. Повечето имат (Моя Прелюд също). Системата на Хонда е много динамична и интелигентна за разлика от тази на Пасата за който говориш. Общо взето колата се опитва да "предвиди" какво очакваш от нея. Но при всички положения няма да стане с настройки. :) По-добрия вариант е да изучиш точно поведението на кутията - кога, какво прави. КАто свикнеш ще можеш да го използваш в своя полза. Пробвай да я караш на Д3. Няма да превключва толкова често. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на навик е. Ще свикнеш. Така както го описваш всичко си ти е наред. Учудвам се, че нямаш бутон Спорт/Нормал. Повечето имат (Моя Прелюд също). Системата на Хонда е много динамична и интелигентна за разлика от тази на Пасата за който говориш. Общо взето колата се опитва да "предвиди" какво очакваш от нея. Но при всички положения няма да стане с настройки. :) По-добрия вариант е да изучиш точно поведението на кутията - кога, какво прави. КАто свикнеш ще можеш да го използваш в своя полза. Пробвай да я караш на Д3. Няма да превключва толкова често. :D

лошото е че тръгва от 2-ра ... и примерно с 20 км бия педала до доло и то цеди 2-ра скорост неиска да пусне първа (това става винаги когато е загряла) на студен двигател ми пуска първа прави си какфото иска... и бих казал че на пасата ми е по лесно и по хитро направено... като пусна спортен режим и държи предавлките а тука на хондата мисли икономично пусна педала и то ми вкл 3-4 :@ много дразни и първа си я пуска когато на него му е кеф все едно е със собствен характер :\ да му сменя маслото на кутията възможно ли да е от него ?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че е масло. Освен това е нормално да ти тръгва от 2-ра. На всички коли първа си е само за отлепяне от място. Другия вариант е да караш на 2-ра. Колата пак си пълни километража, но само с 2 предавки. :) Само че няма да ти хареса разхода и може да потрошиш нещо. В спортен режим и хондата си държи предавките. Сменя на около 6500 оборота, не сменя предавките толкова често и кикдаун-а се задейства много по-лесно. Жалко че нямаш такъв бутон. За Сивика знам, че няма но за дел сол-а ми е много странно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че е масло. Освен това е нормално да ти тръгва от 2-ра. На всички коли първа си е само за отлепяне от място. Другия вариант е да караш на 2-ра. Колата пак си пълни километража, но само с 2 предавки. :) Само че няма да ти хареса разхода и може да потрошиш нещо. В спортен режим и хондата си държи предавките. Сменя на около 6500 оборота, не сменя предавките толкова често и кикдаун-а се задейства много по-лесно. Жалко че нямаш такъв бутон. За Сивика знам, че няма но за дел сол-а ми е много странно.

сега току що слизам от пассата и някак си той разбира какфо искам а хондата.. не ... с хондата давам му Д2 давам педала до доло и да кажем тоя път е включила първа цедия бие прекъсвач включва 2-ра стига до 6500 оборота и си пуска 3-та (без да съм му дал Д3) защо?!? карам с 50 километра бкя му първа то кара на 2-ра (на първа правя 60-70) да кажем че се грижи за двигателя ... спирам на стоп който е леко понанагорнище давам му гас до ламарината то тръгва от 2-ра реве подозрително и ускорява слабо (от 2-ра на баир да тръгнеш нормално да ускори бавно) искам да ми включи първа ... и неще някфа идея ?!? на пасата ме кефи че педала има 2 степени натискам на първата степен цеди предавка искам предавка на зад натискам го малко по силно веднага връща пускам до междинката не бърза да връща... просто бих казал че е по добре направена на пассата а той е 92година а хондата 94година възможно ли е да има проблем с скоростната кутия ?!? и какъв може да е той че така не слуша ?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени си маслото с оригинаЛНО НА ХОНДА и виж дали ще има разликапри мен имаше -ОСЕЗАЕМА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени си маслото с оригинаЛНО НА ХОНДА и виж дали ще има разликапри мен имаше -ОСЕЗАЕМА

ще пробвам и ще споделя дали има разлика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...