Jump to content
guni

Странно скърцане и припукване отпред

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Странен завук се появи отпред в ляво. Като тръгвам бавничко се чува нещо като прискърцване и припукване.Забелязах че понякога и при спиране, отново бавно, се чува. Интересното е шума изчезваше изведнъж и също така мистериозно се появяваше.А вчера съвсем се шашардисах, защото както тръгнах да си правя обратен звука яко се чу при въртенето на волана и в двете посоки.Първата ми работа беше да излетя да ми видят предницата и по закона на Мърфи когато стигнах там нямаше никакво скърцане, тропане или каквото и да е. Качих майстора, подкарах яко по едни павета - няма и няма. Майстора рече че отдолу колата е в идеално състояние и каза че е възможно да е шарнир. Ако някой има идея или е имал подобен проблем, моля да сподели.ПС: колата е сивик аеродек

Редактирано от guni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен за същото нещо бяха сменени втулки и шарнир, и всичко заспа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До вчера бях със същия проблем. В началото скърцането се появи само в движение и завой после като карам направо. И накрая като въртя кормилото на място. Смених десните шарнири горния и долни и работата заспа. Също видимо нямаха признаци, че са заминали като при теб. След като ги свалих само със заклащане болтоветре се въртяха във всички посоки(мисля, че ме разбираш какво има предвид). Или сменяй или си калявай нервите, защото скърцането ще продължава и ще се усилва.Надявам се да съм ти бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе нямам голямо желание да сменям шарнири бе да съм сигурен дори кой точно издава звука.Иначе и майстора каза че вероятно е шарнир.Най-тъпото е че при него не издаде звук, иначе ще го сменя, само да рабера кой точно е.пс: някой може ли да каже ориентировъчна цена на шарнирите?

Редактирано от guni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30тина лева беше бройката, ако не ме лъже паметта. Става въпрос за Дел Сол с Д16-ка, но ест са ментета и няма много надежди в тях :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 20 лв. нагоре, но както каза колегата над мен има много ментаци. Този същия шарнир който смених вчера ми го бяха сменяли преди година и дадох 36 лв. за шарнир 36 за смяна и 15 за диагностика .А другите несъм ги пипал откакто съм взел колата от годима и два месеца. А съм минал доста километри в дупки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите. А дали някой може да ме насочи към конкретен магазин със читави части, а не ментета?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омбре сервиз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си поръчаш оригиналдЪ от slhondaparts.com. Виж в темата поръчки от чужбина. Мече_с_Тесла организира поръчка на части от този сайт всеки месец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

пичове и аз имам същия проблем и искам да ви питам някои знае ли каква е цената на преден десен носач и и тези шарнири и втулки и каде да я закарам в софиа съм?!? :o

Редактирано от iani qnkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега iani qnkov, както другите са написали. Сервиза е Омбре, а поне на шарнирите цената е между 60 и 80 лв.За втулките не знам. Или с поръчка от чужбина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...