Jump to content
fatvido

От какво може да скърца като повия волана?

Recommended Posts

Здравейте колеги! Прерових търсачката, но неоткрих сходен проблем. Събота си обикалях почти из цяла София(задръствани, дупки и тн.) нямаше проблеми в неделя също оставих я да пренощува на един бордюр с предницата на пътя. В понеделник тръгвам за лекции с още четирима така коло80- 90 кг всеки, и след няколко завоя чувам странно скърцане все едно твърда гума в метал или пластмаса в метал немога точно да определя. Първоначално си помислих, че е някой тампон или маншон и понеже сутрин колата е влажна(или поне тогава беше от сутришна роса можеби), но днес си пътувах към Младост по околовръсното и пак започна да скърца. Сега се пребирам и продължава дори ми се струва, че като карам по бързо и намалям за светофарите ми носи леко волана(пак беше пълна колата). На място не скърца само в движение дори и при леко потегляне с повит волан. От какво може да е? Мойте предположения са рейка или амортисьори.Колата е сивик купе '94 D15B7. Мерси предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и да е шарнир.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на D15B7 като твоя шарнирчето е често срещан "проблем" .Ремонта не е скъп, абее нещо от порядъка на 40-50 пари.Не е лошо да се огледа хубаво отдолу цялата предница, че може и нещо друго да се окаже, или да е тръгнало да заминава Успех :shock:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като карам по бързо и намалям за светофарите ми носи леко волана

сигурно е накрайник , но както каза колегата по отготе може и шарнир.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря ви много! Ако някой има друго мнение ще бъда безкрайно радостен да го узная. Само да добавя, че преди две седмици влезнах в дупки с двете джанти с около 100- тина км.

Редактирано от fatvido

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биалетка, шарнир и др. може и каре най-добре отивай на диагностика тъй с гадаене няма да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и аз от няколко седмици имам абсолютно същия проблем - скърца си от ляво със същата кола - сивик купе. От начало беше от време на време като е по-влажно, сега е почти постоянно. Започна да поскръцва при преминаване през легнали полицаи и при спиране и си мислех, че е от някоя гума по амортисьора, но после започна и при завъртане на волана. Струва ми се, че е от шарнира на горния носач. Явно е някакъв всеобщ проблем и ще се ходи на сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен.Смених двата шарнира(горен и долен) отдясно и всичко е наред. Въпреки, че долния беше сменям преди година и ми взеха 90 кинта за цялата процедура. Сега ми излезе 60 лв за двата с две ходения до Ст. Загора за да ги купя а поставянето от мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...