Jump to content

Recommended Posts

Здравейте Колеги прегледах търсачката но не можах да открия нощо ако съм пропусна моля да ме извините. Имам проблем с новите накладки на предните колела които си купих.На 50 км са марката е акебоно от евро 07 и колелата заграяват здраво и много стържат.:angry:Чувал съм че когато са нови накладките по трудно спира автомобила,но да стърже и да загряват колелата чак.Та искам да попитам дали това е нормално и ако не какво ще ме посъвтвате. Благодаря преварително.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Раздвижвахте ли апаратите при смяната?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Раздвижвахте ли апаратите при смяната?

Цилиндърчета ли имаш предвид?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

цилиндърчетата и водачите на апарата . Трябва да са добре раздвижени и смазани(водачите) иначе води до загряване ... Също така запушени спирачни маркучи ...

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Раздвижване, а и не е лошо старата течност да я източите и да сложите нова, защото тя старее.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко съм раздвижил. но проблема си е на лице.благодаря ви все пак. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако стъжат и загряват постоянно, не връщат спирачните апарати ;) Възвратните пружинки или заяждащо бутало...Не е от накладките, но след оправяне на другото няма да е зле да се сменят - напълно възможно е ако загряват да са запекли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На Акорда скоро сменях предните накладки, такова стържене падна, на самите апарати, на леглата, има едни пластини от неръждавейка, те се махат и основно се почиства ръждата, и чак тогава раздвижих и самите бутала на апаратите.Като споменах пластини, имам едни пластини, бяха поставени върху старите накладки. Те за какво са, новите нямат такива?Скоро и спирачната течност ще сменям, не знам дали някога е смвняна...

Редактирано от Inch High

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А педала на спирачките как е остава ли долу ако да има вероятност маркучите да са ти разядени от "качествена" спирачна течност и да са се запушили

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластините върху старите накладки са акустичен датчик, като се износи накладката до тях, те опират в диска и свирят при спиране :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А педала на спирачките как е остава ли долу ако да има вероятност маркучите да са ти разядени от "качествена" спирачна течност и да са се запушили

С педала нямам проблеми колега. ще ги разглобя и ще пиша как са пък дано се оправи.:) поздрави и благодаря за мненията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластините върху старите накладки са акустичен датчик, като се износи накладката до тях, те опират в диска и свирят при спиране :cool::huh: Кажи чесно, така ли е вЕрно?Колега,ако са ти износени кофти дисковете и сега както са ти нови накладките е възможно да не лягат равномерно навсякъде и от там да се понапичат малко повече.Вдигни на крик едното колело и виж дали задържа наистина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви на всички особено на колега Inch HighПроблема беше точно тези легла изчистих ги раздвижих апаратите, и за сега е добре :P БЛАГОДАРЯ ВИ НА ВСИЧКИ :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек имах същия проблем със същите накладки от същата фирма.След 2 седмици пак ще започнат да стържат.Просто вътре има много метални частици.Сменяй ги по бурзо че ще ти заминат дисковете.МОЛЯ ТЕ>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек имах същия проблем със същите накладки от същата фирма.След 2 седмици пак ще започнат да стържат.Просто вътре има много метални частици.Сменяй ги по бурзо че ще ти заминат дисковете.МОЛЯ ТЕ>

ТИ с какви си колега. и от къде ги взе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега съм със DELPHI и нямам никакъв проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета но ще покарам още малко с тях 4е кризата ме е захапала здраво. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Акебоно от Ауто+ на Сивика вече за втори път и съм много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да има мнение за Remsa ??Сложих такива .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...