Jump to content
Венцо

Боядисване на джанти-направи си сам...

Recommended Posts

Здравейте,колеги.Искам да пусна тази тема ако някой иска да спести някой лев и да освежи старите си джанти сам.Мисля,че може да е полезна,идва лято все пак :) Моите бяха в този вид преди да се хвана да ги пребоядисам:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Почна се със измиване на джантите и здраво шкурене с водна шкурка ном.800,докато се премахне покритието на джантите и стане подходящо за следващите процедури,при мен имаше отлюспен лак по-краищата и доста ме озори докато го сваля(разбирам защо искат около 100лв за пребоядисване...).От кварталния магазин купих 3 спрея на Космос-може би не са най-хубавите но ефекта мисля,че е сносен за цената,та 1 беше "кар филлер"-акрилна основа или грунд,който се дообработва с финна шкурка след като изсъхне,цената беше-5,60лв:

Публикувано изображение

Другите 2 бяха за цвета,аз избрах ном.450-бял никел или поне така се води в магазина,те са по 7,50лв,бройката.И така се почна

След като изшкурих джантите,ги измих много хубаво отново,подсуших ги и ги пръснах със 1-вия спрей-основата.След като изсъхна,ги прешкурих отново с финната шкурка,ползвах пак ном.800,но на сухо.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

След хубаво премахване на праха ги пръснах с другия спрей(цвета),не е сложно мисля,най-добре не пръскайте много от близо и не задържайте спрея на едно място за да не се разтече-при мен се получи на едно место,но това се коригира след като изсъхнат с водна шкурка,така,че няма старшно,но е добре да се внимава принципно,за да не си отваряте още работа след това :) И след всичката работа се получи това:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Надявам се да съм бил полезен,ако някой реши да си освежи саморъчно джантите,не отнема много време и труд,а и средства разбира се,около 25лв излиза всичко.Поздрави на всички :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венцо ... каплите са станали идеално .. за "made in home" изпълнение ! Браус !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,като ги полирам ще пусна още снимки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина впечатляващо! а искам да питам после може ли да се пръснат с някакъв лак за да се предпази боята(но това предполагам не може да стане Home made)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в самия спрей има лак,надявам се да се запази боята доколкото е възможно...ще видим :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Наистина впечатляващо! а искам да питам после може ли да се пръснат с някакъв лак за да се предпази боята(но това предполагам не може да стане Home made)

Може, купуваш си и един лак под формата на спрей и си ги пръскаш.Пръскаш диагонално.Първо на едната страна, после минаваш втора ръка на другата :)

 

п.с. хубава тема.аз в най-скоро време ще си пръскам жантетата бели, както и жълти апарати.Ще следя темата с интерес :)

Редактирано от honda_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венцо, ти си маниак, приятелю! :) Рядко някой майстор бояджия ще се справи като теб. Но пък за сметка на това ще те одрусат като луд - круша.И аз си мислех да направя нещо подобно, но като видях, че трябва да чегъртам 12 спици на джанта - ентусиазма ми се изпари като еврофондове в деПУТатски джоб...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай отивай на пясъкоструйка, после си ги вземаш и си ги правиш.Ще ти излезе доста по-тънко от колкото да идеш на майстор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Венцо ... каплите са станали идеално .. за "made in home" изпълнение ! Браус !

:) :) :P колега, спрей на дипли колор-600 гр база/ металик/- 9 лв.лака също е 600 гр за 9-10 лв.покрива перфектно и има добри и трайни цветове.така също са станали доста добре, но космос е доста по-смотан и лошо покривен спрей. Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

дааа за Дупли Колор само хубави неща съм чувал :)

Редактирано от honda_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, справил си се чудесно.Аз да питам някой може ли да ми препоръча качествен кит за джанти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезна информация,аз съм писал,че спрея не е от най-добрите,но който е по-запознат да помага с информация:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взимаш задължително кит за алуминий, най-добре на кар систем и действаш.после шприц , водна и боя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако джантите ти издържат едно миене , ще те черпя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано новите продукти на космос да са ги подобрили.Преди 3г.ползвах такъв цвят- бял никел на космос. Като реших да го запечатя с лака се оказа,че лака разтваря боята и сичко се разми и размаза.А когато не е запечатан с лак блясъка пада като прашец или остава по ръцете.Поради което вече не са толкова Ефектни.Пиши след монтажа на гумите останал ли си е Блясъка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина нямам представа дали ще издържат с този спрей....ще пиша какво се е получило и ако има проблем,да знаят и другите,за да не го ползват.Идеята ми беше да опитам да ги боядисам сам, за качествени материали(спрейове,бои,китове...),който има опит нека сподели,мисля,че ще е полезно за всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре да ги беше закарал на прахово,щеше да спестиш много време и нерви,взимат около 50лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата The PitBull се оказа напълно прав,след лака,т.н."хром" избега някъде....станаха си сиви джантите.Извода е-ползвайте качествени материали, за мен беше полезен тоя опит,а и за някой друг който иска да опита все пак :) Сега са в този вид:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...