Jump to content
Guest gkb

пробваите 95++ на ТЕМПО

Recommended Posts

Guest Rap_Star

Извинен сте колега :crazy::angry::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

ОК  :D Сори за :crazy:  който направих  колеги  :angry:  :lol:

нп :D)с 2 думи, какво се оказва, че не разбрах? Кое е от купето, кое е от хечбека. Сега нали е купе (coupe), значи купето (каросерията) е от coupe-то ... обърках се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass
Отговорено (Редактирано)

ADH_honda, няма какво да съжаляваш за оф топик-а !!! направо мен ако питаш отваряй една тема, в която да обсъдим тази невероятна колица !:-) на мен лично ми стана уйасно интересан темата а предполагам и на много други !дори направо ще си призная , че особено ме интересува историята около гонките с голфовете? все пак нямаше ли един вид представяне на моторите или директно старт и който драпне ,той печели ?

Редактирано от Stass

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

Stass : не само на теб ти е станало интересно. Искам и аз да разбера нещо повече за тази ХИБРИДНА Хонда. За пръв път чувам да се прави нещо подобно :crazy::angry::lol: А и пич-а ако може да качи снимки ще е още по-интерено :D ADH-Honda, братле, няма за какво да се извиняваш !!! Темата ми стана супер интересна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Аре каде е ON topic-а! ???Май много станахме дето чакаме снимки и пояснения?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Javor

На какво да се кефим ? На невалидната сесия ли :crazy: ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

Айде кефете се пичове :crazy::angry::lol:

ей, м'мче, земи се стегни малко и прати некой смислен линк , че започнаха да се прокрадват слухове за това че нещо ни баламосваш... а аз имам огромното желание да ти повярвам , така че по-сериозно !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

То не бе гавра, не бе чудо. Напрао ги направих, сами да си говорят. С некви скапани Голфове, па ше ми говорят за скорост. Те тия балъци като вдигнат 100 и стискат зъби да не им се разпаднат ламарините :D;);) . HONDA FOREVER. Наврях им главата в ауспуха. Един глупак заложи 100 кинта и естествено се прости с тях. Много го беше яд, ама като не е виждал и пукнат тас от Хонда :D;);)

:crazy: Баф мааму! всяка неделя съм на Първенец и освен моятя хонда 6-та генерация,друга там не е идвала :angry: това да не е някой невидима бре???ай,тази неделя съм пак там,дори може и още една като моята да дойде с мене на един наш съклубар,та вземи обади ни се :D А ако е истина,имаш една бира и едно дърпане от мене :lol:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ombre
Отговорено (Редактирано)

всяка неделя съм на Първенец

Майна и аз тоя пьт ще дойда :crazy: До като не видя НЕ ВЯРВАМ :angry: Дано точно тогава да не го вьзпрепятства нещо и да не дойде :lol: Редактирано от TYPE-R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

верно ли ще идваш??? обади се-0887334908! ще организирам няколко фена с хонди :crazy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rap_Star

Аз вече нямам намерение да ходя там. Става ми смешно като се сетя за оня път дето ходих

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen
:ph34r: нищо бре пич,нали сме градски-чукни един тел (по-горе го има) и ще свидетелствам в твоя полза в клуба ;) иначе тия хиени тука ще ти изкарат име :( мноо са гадни :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KIKO_HONDA

И ас ще дойда да видя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor
Tracing route to c95-173.cable.netissat.bg [213.130.95.173]
За несведущите ще поясня, че това е ip-то на г-н рап стар и че по всички закони на интернета се намира в София. Освен това който надникне в профила му, ще види, че е '84 набор. Не знам за останалите, но аз като бях на 20, можех само да си мечтая за такива коли, а не да си ги купувам от Ингланд. :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

И ас ще дойда да видя

:ph34r: аре идвай,ама със СРХ-а,а не със Сутиена! :P Ела да ги размажеш тиа отверки с БМВ-тата по 190кс,нека видят как върви хонда 160 коня,нищо че още не си я боядисал,както разбрах ;) ела по рано и ми звънни :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ombre

За несведущите ще поясня

Няма кво да поясняваш :ph34r: Това е поредния Смешник

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

момчета,може ли да си изпрося едно возене в неделя до Първенец ако някой от вас има свободно място в колата и е от София.Че ще ми е интересно да видя за какво става дума.мерси много предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rap_Star
Отговорено (Редактирано)

Хаха, може да съм смешник и кво от това. Искам да ти кажа, че по принцип живея в София, просто от време на време отскачам до Пловдив, защото тука живеят едни приятели с които обменяме опит за поддръжката на колите. ОЩЕ ЛИ ТИ Е МНОГО СМЕШНО :ph34r::( :PP.S. А тва каква кола караш, зависи единствено от парите, с които разполагаш.

Редактирано от Rap_Star

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Хаха, може да съм смешник и кво от това. Искам да ти кажа, че по принцип живея в София, просто от време на време отскачам до Пловдив, защото тука живеят едни приятели с които обменяме опит за поддръжката на колите. ОЩЕ ЛИ ТИ Е МНОГО СМЕШНО :ph34r::( :PP.S. А тва каква кола караш, зависи единствено от парите, с които разполагаш.

Аааа...Начи си в София?Дай да се видиме да я разгледаме тая кола?Абе не разбрах как така задницата на една, а предницата на друга...Според мен е купе с калници на ТАЙП-Р! Поне друго неможе да е по пътя на логиката! Ако е друго не бих го нарекал кола в пълния смисъл на думата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ombre

ОЩЕ ЛИ ТИ Е МНОГО СМЕШНО

Да още ми е смешно :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Според мен е купе с калници на ТАЙП-Р! Поне друго неможе да е по пътя на логиката!

Нема начин да е по друг начин :P (ако въобще колегата говори сериозно че има такава кола). Щом казва че номера на шасито е от КУПЕ (въпреки че НЕуточни от кое шаси "COUPE" му е колата - EJ6 или EJ8 ?!), произведено в САЩ (те само там се правят КУПЕТАТА :P ) - значи тази кола си е СИВИК КУПЕ, с мотор от АКОРД Тайп Р и предно окачване от СИВИК 6-а ген. ТАЙП Р ! Поне по пътя на логиката на мен така ми изглежда да е :( Както и да е де - собственика и си знае най-добре ;):P:ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rap_Star

Ако някой ми съдейства и ми каже как да сложа снимката, ще я видите колата да не ме питате къде какво защо и как :ph34r: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Ако някой ми съдейства и ми каже как да сложа снимката, ще я видите колата да не ме питате къде какво защо и как :ph34r: .

За най-лесно - прати ми я НА МЕН по е-меил, Аз ще я кача тук :( А ето и въпросният e-mail:

 

adh-honda@dir.bg

 

:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rap_Star

Пратих ти снимката. Останалото зависи от теб :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Не знам за какво трябва да имаш години че да разбираш от коли.Добива се опит и т.н.Ама като си малак не значи че си пален левак :( Щото по тази логика АДХ и всички дето са на по 18 са хал хабер :ph34r: Не мисля

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Ето и снимката на въпросната кола:

 

Публикувано изображение

 

Ех, драги ми колеги :ph34r: С тъга на душата искам да кажа че въпросния младеж "rap_star" меко казано се ЕБАВА ;) с нас ! Тази кола която виждате от снимката, под предлог че именно това е НЕГОВАТА кола, всъщност НЕ Е негова и в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ пребивава пределийте на нашата мила родина ;) Защо мисля така ли ?! ;) Ще разберете !

 

Първото нещо по което се издаде че ЛЪЖЕ и ВЪОБЩЕ си НЯМА грам пониятие за нещата за които лъже е като го попитах КАК му започва номера на шасито на въпросния автомобил - дадох ДВА примера: "JHMEK9" - това значи че колата е произведена в Япония и модела на шасито е именно на СИВИК 6-а ген. 3 врати хечбек версия TYPE R - автомобил правен ИЗЦЯЛО за Япония, но срещан също и в Англия ;) Другия примерен номер на шаси който дадох е "1HGEJ6/EJ8" - това всъщност НЕ Е един номер ;) "1HG" означава че колата е произведена в САЩ (там се правят COUPE-тата), а ДВАТА моделна на шасита които са разделени с наклонена черта ("/") са EJ6 и EJ8 (разликата им е в това какъв мотор е слаган - за единия модел един мотор, за другия - друг) - това са все модели на шасита на СИВИК 6-а ген. КУПЕ, но Аз нарочно зададох и ДВАТА наведнъж, понеже НЕзнам все пак кой от двата е - та ако евентуално ако номера на шасито е от СИВИК КУПЕ той да уточни кое точно е - дали е EJ6 или е EJ8. в Отговора си той ми дава че номера на шасито му е "1HGEJ6/EJ8" :P - такова животно НЯМА, но вероятно въпросния господин толкова са му НЕпонятни тези неща котио го разпитвам, че тази наклонена черта въобще НЕ му е направила впечатление ;) Както забелязахте, след това Аз казах "КРАЙ НА OFF TOPIC-а" - защото ми стана ясен че ЛЪЖЕ ТА СЕ КИНЕ ;) НЕможе човек УЖ МАНИЯК на тема ХОНДА да НЕзнае елементарни неща, дори отнасящи се до собствената му кола ! И то собственик на УЖ такъв уникат...

 

Другото нещо по което се издаде....това е самата СНИМКА НА КОЛАТА !!! На снимката МНОГО ЯСНО се личи че това си е кола с ЛЯВ волан - той твърди че колата му е внесена от Англия, където е с ДЕСЕН волан и другото нещо - специално това КУПЕ от снимката е с мотор B18C5 - 1.8 16V PGM-Fi DOHC VTEC 190 коня мотор ОТ INTEGRA TYPE R ! Ще попитате защо съм толкова убеден в приказките си - Аз пък ви казвам "Ще разберете" :P

 

Та господинът "rap_star" твърди че този УНИКАТ резан, наставян :P и т.н. (идиотщина, в която БИ повярвал само некой КРЕТЕН или ДО 4 годишно дете) е с мотор от Акорд Тайп Р - т.е. става дума за мотор H22A7 - 2.2 16V PGM-Fi DOHC VTEC 212 коня ! ОБАЧЕ - този мотор (H22A7) и моторът който е в СИВИК КУПЕ-то от снимката са КОРЕННО РАЗЛИЧНИ НА ВИД ! Достатъчно е да погледна капака на клапаните и ми е ясно за коя серия мотори става дума ;) А ето КАК трябва да изглеvда един H22A7 мотор:

 

Публикувано изображение

 

Те са КОРЕННО различни ! Не става въпрос че мотора на СИВИК-а е БЕЗцветен (B18C5 по принцип е с червено боядисан капак на клапните, но този специално е БЕЗ цветен - собственика е решил че трябва да му "изтърже" боята до метал, но като казвам "СОБСТВЕНИК", НЕ визирам въпросния "rap_star") и че този H22A7 е червен (такъв си е по "default" така да се изразя :P). Просто....самите капаци на клапаните са със съвсем различна форма, разполойение на надписи и т.н.

 

И дургото нещо, което всъщност е НАЙ-голямото доказателство че въпросният човек ЛЪЖЕ че тази кола от снимката е негова и въобще ЛЪЖЕ за това че има такава кола каквато той така и НЕуспя да опише като трезвен човек - това е САМИЯТ АВТОМОБИЛ ОТ СНИМКАТА :P Мнозина от Вас вероятно знаят че моята скромна особа :P освен хобито на ХОНДА автмобили е и събирането на снимки на ХОНДА АВТОМОБИЛИ ;) Някои от вас даже имат малка част от моята колеция ;) Та да си призная....... :P Аз този автомобил от снимката съм го виждал и преди и имам негови ДОСТА снимки :( Мда - ето защо знам от къде това купе има иначе НЕоригиналния си мотор - B18C5 взет от ИНТЕГРА - просто ЗНАМ за историята на точно това КУПЕ ! То се намира в Русия и оригиналния мотор (B16A2) e "изхвърлен" и е сложен мотор от Интегра TYPE R - B18C5. Има и разни други интересни неща относно този автомобил (наистина е красив - много готино КУПЕ е това ;) ), но НЯМА да ви пиша >>> вие сами посетете този сайт: http://www.pauldesign.ru/honda/ (в момента май нещо НЕбачка, поне при мен :P:P ), поразровете се из галерийте и ще го намерите. Има доста НАИСТИНА КАЧЕСТВЕНИ снимки на този автомобил !

 

Та така драги ми съклубари разконспирирахме една лъжа ;)

 

PS: един съвет за новорегистрираните юзъри и най-вече за тези намиращите се в пубертетския си период - драги набори (защото и Аз съм си такъв, все пак съм само 85-и набор), Не се правете на такива каквито НЕ сте :P Не винаги това да кажеш, да се "изфукаш" с нещо (още повече пък когато е ЛЪЖА) е готова победа за намиране на нови приятели и да ти обърнат внимание! Даже напротив - ще ти се присмеят още пвоече. И като НЕумееш да лъжеш за ХОНДИ в ХОНДА ФОРУМ където чете и пише ADH-Honda :P (малко реклама :P) - МОЛЯ ВИ СЕ, НЕ СЕ ИЗЛАГАЙТЕ ;)

Един съвет - БЪДЕТЕ ЕСТЕСТВЕНИ ! Колкото сте по-естествени, толкова по-добре за вас. Не се правете на таквиа каквито НЕ СТЕ !!! Това важи и за този форум и за живота като цяло !

 

 

Със здраве и......съжалявам че съм ви загубил времето с тези дълги писания, ама като ме сърбят ръцете....к'во да правя ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gkb
Отговорено (Редактирано)

Така монеже се изказа мнение че по бензиностанциите лъжат с количеството и понеже съм малко запознат как се мери горивото бих искал да ви поразкажа малко.Всяка една бензино колонка има 2 уреда за измерване - така наречените:1. електронни броячи - това са броячите които се показват на дисплеите2. механични броячи - вързани са за помпата на колонката и мерят дебитаОсвен тези два брояча, всяка голяма бензиностанция има и нивомерна система. Тя следи нивото на горивото в резервоарите и да ви кажа е доста точен уред!И така нещата се следят от 3 независими (или почти) източника. Предполагам че се сещате че българското хитруване на дребно става все по трудно.За да е наистина забавно освен всичко това института по метрология проверява редовно обектите. Те проверяват дали отклонението не е повече от допустимото, а допуска е 10 милилитра на 10 литра(може и да ви лъжа с едната 0) (смятаите си сами процента :ph34r:)И така ето защо смятам че не е възможно да си мислите че ви лъжат с 5 литра на 1 резервоар - което си е 10% :())))!

Редактирано от gkb

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Javor

ADH-Honda Амин !!!:ph34r: Направо му разказа играта на човеку :P Много се радвам на хора, които разправят глупости за колите си.Като пример мога да дам един приятел, който отчаяно се опитва да ме убеди че с Опел Астра 1.8 (май се води спортна ;) ) вдигал от 0 до 100 за 7.5 сек :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gkb

Ами споредмен много малко коли са способни на 0-100 за около 7 секундиВище на ауди ТТ 225 коня 0-100 му е към 7 сек :ph34r:така че ... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

вдигал от 0 до 100 за 7.5 сек :ph34r:

Защо бе - какво толкова невероятно има в това ?! :P:P Ако е имал предвид 0-100 МЕТРА :P:P;) за 7.5 секунди - ВЕРВАМ МУ :(;):P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

Ще ме извините,но аз ще се върна към орогиналната тема,а именно-бензина 95++ на Tempo.Преди малко се върнах от упражнение,на което изследваме фракциите на горивото.Миналата седмица изследвахме Еко,а днес Темпо 95++защото бях много любопитен за резултата.И наистина горивото им е доста различно.съдържа много голиам % леки фракции,което предопределя лесното му и бързо изпарение.по-бързо изгаряне и по-лесен старт на двигателя.така че момчета и момичета-сипвайте си и се кефете:ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Ураа...опа...абе дано задържат качеството...едно време с пълна увереност препоръчвах Дунев, но от както заредих 95 и тракаше аванса на Москвича, не съм сигуренАма интересно от къде го карат този бензин? Че и по-евтин е от на другите бензиностанции? Дано да не е само зарибявка :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Ще ме извините,но аз ще се върна към орогиналната тема,а именно-бензина 95++ на Tempo.Преди малко се върнах от упражнение,на което изследваме фракциите на горивото.Миналата седмица изследвахме Еко,а днес Темпо 95++защото бях много любопитен за резултата.И наистина горивото им е доста различно.съдържа много голиам % леки фракции,което предопределя лесното му и бързо изпарение.по-бързо изгаряне и по-лесен старт на двигателя.така че момчета и момичета-сипвайте си и се кефете:ph34r:

Ей! Добре, че си ти бе човек. Днес ще намаам един резервоар от там и ще сипа една манджа за още... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gkb

до prelude:имам вапрос възможно ли е показателите на 95++ да клонят към тези на 98??? така като си ги наблюдавал де!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude
Отговорено (Редактирано)

до prelude:имам вапрос възможно ли е показателите на 95++ да клонят към тези на 98??? така като си ги наблюдавал де!?

ами незнам,защото не съм изследвал бензин с октаново число 98 :ph34r: Но по патя на логиката-според мен е много възможно.Но пък в 98 сигурно имат други добавки,иначе няма смисъл да имат две горива с еднакви показатели.това което изследвахме е качеството на базовото гориво ама проблема наистина идва от това че не сме правили опита с 98.и сега като се сетя ме хваща яд.малко време имахме просто и затова.ще видя дали мога да пробвам 98 някой път ако преподавателя разреши. Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf
Отговорено (Редактирано)

А можеш ли да кажеш какво точно се съдържа и в какви проценти в дадено гориво? В какво се състои това изследване? Колко му е октана и т.н...?

Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

Ами октана не му се определя.нмира се температурата на първата капка гориво,която капне след дестилацията му.колкото е по-ниска толкова горивото по-лесно се изпарява,по-бързо изгаря и улеснява старта на двигателя.в общи линии е това.просто упръжнението протича при много мизерни условия.сега се чака Shell да дадат пари да направим готина лаборатория,което вече ще позволява всичко,ама......... :ph34r: не се знае още.Все пак сме в България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Blagoy

ами значи аз пробвах този 95++ и трябва да ви кажа че не намирам някяква галяма разлика, но имам приятел който каза че след като е сипал бензина колата му е започнала да заглъхва и променяла оборотите дори на два пъти гаснела при тръгване. така че мнението за този бензин ми е противоречиво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Да не го развалиха вече ?!? Е много бързо бе... кога е станало това? Защото аз неделя налях такъв, вярно не усетих никаква разлика, ама си вървеше колицата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...