Jump to content
Ghost_MC

Проблем с ел. стъклата

Recommended Posts

ЗдравейтеОт скоро съм с Хонда сивик д15б2,но имам проблем с дигането и свалянето на шофьорския прозорец.Когато го свалям и дигам се измъква от оплътненията и след това няма оправия,едвам го намествам отново и то след 20-30 мин мачение,а лятото идва и на затворен прозорец без климатик си е живо самоубийство.Нещо самата повдигаща щанга не повдига правилно,но как да го оправа.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, имах абсолютно същият проблем и го оправих сам. Сваляш кората на вратата и почистваш (с WD-40 например)и смазваш всички подвижни части по механизма за дигане и сваляне(аз ги омазах с течна грес яко) , след това почистваш и смазваш със силикон каналите на уплътненията по които се движи стъклото и си готов ;) Поне аз така си реших проблема ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега абсолютно правилно трчбва да смчжеш всичко на ново, но не с течна грес, защото лятото ще имаш проблем, когато стане много топло и тя започне да се разтича.Аз моите ги смазах с обикновенна грес смесена с малко двигателно масло за да стане не чак толкова гъста сместа.А за каналите, което според мен е най-важно за добрата работа на стъклата е да се почистят много добре каналите и да се напръска със СИЛИКОНОВ СПРЕЙ, а не със силикон.Имаго на Шел за 7 лв. и варши страхотна работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да сложи снимка на този спрей? Аз правих процедурата със смазването на механизъма, но това със спрея го пропуснах. Мерси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че цапам темата, ама на мен ми скърцат и двете предни стъкла. Този спрей дали ще помогне ако напръскам уплътненията или скърцането се дължи на друго?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,другия проблем които може да имаш е да ти се е счупил някои от държачите на стаклото,аз имах този проблем,тожа е по лошия варянт,защото се отравя само с друг здрав,сваляй кората и ще разбераш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всичкисамо искам да попитам,възможно ли е самата щанга да не вдига прозореца правилно??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърли един поглед на снимката от долния линк. Отбелязал съм една втулка, която се износва. Това може да е евентуална причина за климането на стъклото. Отбелязал съм и болта, от който се настройва успоредността на стъклото спрямо вратата, когато се движи нагоре. photo_1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря утре ще видим какво ще стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че какво му е на линка? Работи си :tease: Мисля да закупя и аз един такъв спрей, пък да видим ще скърца ли!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ето как и аз ще си оправя проблема. Благодаря на колегите за помощните материали :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...