Jump to content
Lakomnik

Падат ми оборотите

Recommended Posts

Както карам карам и освободя от скорост или спра на място и падне стрелката на оборотите тресе се колата и след малко и дойде на акъла да ги дигне но някой път доста потреперва докато се сети да дигне оборотите какъв може да е проблема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво ,но неможах да разбера какво да направя евентуално да се оправи :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почистваш EACV-то.п.п. Какво е и как става го има в доста теми .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега намира се зад двигателния отсег..до колекторите..държи се на два болта,отдолу в дясно на него трябва да има една букса,откачаш и нея и го сваляш..взимаш едно WD40 смазка която почиства пълниш го догоре ,хубаво е да престои около час,после изсипваш течността,почистваш добре....и си готов:angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря :) ей сега ще слезна да го намеря пък утре ще купя смазка и ще видя дали ще има ефект :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога се получава ако си махал клемата или целия акумулатор.Просто трябва да оставиш колата да загрее и включи перката и ГОТОВО! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер то и аз пък прецаках единия болт на ИАЦВ то сега няма развиване но много ме дразни как тресе особено като зема да паркирам а от горивния филтар може ли да идва проблема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега намира се зад двигателния отсег..до колекторите..държи се на два болта,отдолу в дясно на него трябва да има една букса,откачаш и нея и го сваляш..взимаш едно WD40 смазка която почиства пълниш го догоре ,хубаво е да престои около час,после изсипваш течността,почистваш добре....и си готов:)

Прав беше отворих го с 300 зора болта се прецака единия после другия с много мъки успях да го отворя и вътре ужас направо стена от боклуци задрустено яко изчистих го пръскав с вд 40 насякаде и вътре незнам дали трябваше чаках излях сложех го тръгна като новичка после като излизам ще вида дали е напално ок щото набързо я тествах :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аре наистина кажи какво е станало че и при мен се наблудава такова явление

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аре наистина кажи какво е станало че и при мен се наблудава такова явление

Сваляш първо ИАЦВ то ( внимавай с болтовете щото големи ядове брах заради единия ) отваряш ИАЦВ то при мен имаше едно капаче с 3 болта махаш ги и там беше не пално а препалнено с боклуци изчистих го друго не разглобих вътре ( има и един шестограм който НЕ трябва да се бара прочетох в една друга тема пишеше ) го напръсках да се напални с ВД 40 изчаках както ми казаха около полвин час излях го монтирах го и я тествах като загря не и падаха оборотите дано се е оправило нацяло :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес изчистих ЕАЦВ-то и нищо :book: Започвам да мисля че наистина проблема идва от някой вакумен маркуч !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А дросела чистен ли е ?Почисти го :book: понякога проблема може и да е в него.

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако въпроса е към мен,не съм го чистил още!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...