Jump to content
Ganchev

Амортесьори и пружини

Recommended Posts

Здравейте. Взех си наскоро джанти 15', 9j с гуми 195/50/15. Монтирах ги, заспа всичко. Обаче идва и следният проблем. Със сток окачване съм и като седнем 4-ма в колата задницата се удря в гумите. Искам да сложа спортно окачване, но ме притеснява тогава да не упира отново, когато от зад има хора. Ако може да ме насочите какви пружини и амуртесьори да сложа, за да има минимален ход колата. Ясно е че трябва да са по-твърди, интересува ме марка, модел и евентуално от къде да си ги набавя. ПС: Към хората с автоморги, също приемам предложения с ценички разбира се :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто махаш задните седялки и слагаш едни говорители :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал гума 195... на 9J джанта, сигурно стоят като обърната "кофа".

Колега, сигурен ли си, че джантата е такава ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто махаш задните седялки и слагаш едни говорители :D

Аз съм я взел не само за мене и приятелката, ами като отидем на палатка да туря още една-две приятелки :P:D

 

 

 

Не съм виждал гума 195... на 9J джанта, сигурно стоят като обърната "кофа".

Колега, сигурен ли си, че джантата е такава ???

Сигорен съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ганчев моите са H&R и са много твърди и на мен ми опираха задните гуми през неравностите ама сложих от 50 на 40 (височина) и ся вече не опират :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи някоя снимка да видим как изглежда джантата с толкова тясна гума

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми е интересно.чакам снимки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чичо ганчев преди нали ти бяха задържали амортисьорите;) ако имаш желание ми дойде една идейка ма как ще седиш вътре от друсане незнам ;) пс за мацките нали имаш багажник бе :D пък и в краката ти има още място ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ганчев моите са H&R и са много твърди и на мен ми опираха задните гуми през неравностите ама сложих от 50 на 40 (височина) и ся вече не опират :D

Ако сложа гума на 40, през всяка дупка в наща "скъпа" държава ще кривя джантите.. А не искам.Един колега ми предложи червени пружини с койловъри, каза че са най-твърдите и с обикновенните амуртесьори съм нямал да имам проблем, но все пак някой да изкаже още едно мнение.

и на мен ми е интересно.чакам снимки

Близка снимка на джантите с гумите нямам, има снимки както са на колата тук: http://forums.hondabg.com/index.php?showto...33949&st=15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брееей, толкова много тунери в тоя форум, а никой не даде един отговор...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе я снимай джантата отвътре да видим надписа 9джей

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез гуми не са за тези джанти,или по точно тез джанти не са за таз кола :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей братле 9J за всекиднешна кола без радикални промени в купето и без да слагасш ниски гуми е баш бая множко. Междодругото 9J и 195 дейстшително е много странно. На стария Accord имам този проблем но все пак там от заводски 13 се качих на 15 иначе и там са 195.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите най-вероятно опират в калниците. Защо не пробваш да изпилиш подгънатото на калника с флекса.Само внимавай като пилиш,да не изгориш боята, или го подгъни калника още на вътреСъдейки от снимките това в никакъв случай не е джанта 9J с гума 195.Джантата най-много да е 7J

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите най-вероятно опират в калниците. Защо не пробваш да изпилиш подгънатото на калника с флекса.Само внимавай като пилиш,да не изгориш боята, или го подгъни калника още на вътреСъдейки от снимките това в никакъв случай не е джанта 9J с гума 195.Джантата най-много да е 7J

Ok... Ако го испиля, няма ли да се получи по-остър ръб, който съвсем да нареже гумата? Как да подгъна калника още навътре?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос.. Спортни червени пружини, свалени от Мазда 323, ще станат ли на Англичанката ми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш пари за 15ки 9 J, трябва да имаш пари и за койловер комплект.Препоръчвам ти марките KW , K sport, Buddy Club. Трябват ти амортесиори + пружини с регулиране на височината + твърдост. В никакъв случай не си взимай КОНИ или евтино БИЛЩАЙН - обикновени амортисиори с къс ход боядисани жълти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш пари за 15ки 9 J, трябва да имаш пари и за койловер комплект.Препоръчвам ти марките KW , K sport, Buddy Club. Трябват ти амортесиори + пружини с регулиране на височината + твърдост. В никакъв случай не си взимай КОНИ или евтино БИЛЩАЙН - обикновени амортисиори с къс ход боядисани жълти :P

Най-после едни ясен, точен отговор. Колега, някъв сайт да ми дадеш от където евентуално да си поръчам от някой изброените?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега тея джанти не са 9-ки :P купи си едни нови гуми самоче самата гума да е с борд ! 195/45/15 а за окачване ... после помисли ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok... Ако го испиля, няма ли да се получи по-остър ръб, който съвсем да нареже гумата? Как да подгъна калника още навътре?

ами ще го изпилиш толкова колкото да не опира вече в гумата.За огъването-грубо казано ръба на калника е на 90 градуса направен ти трябва да го направиш на 180.С клещи тип "Папагал" мисля че ще стане най-лесно,но задължително ползвай някакъв мек парцал за да не надереш боята

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...