Jump to content
B E X 3 M

Проблем след реглаж

Recommended Posts

Колеги днес водих колата на реглаж на преден мост и след реглажа човека ми каза че е била много затворена и я е оправил.повозих се малко на прав и хубав път и като пусна волана колата бяга в дясно.Питах човека и той ми каза че може да се криви гуми.аз му казах че съм с нови гуми.въпроса ми е може ли да имам проблем с кормилна рейка защото усещам и почукване по педала.Каре не е на 100% защото съм сменял и днес ги тествах в завой

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

найстина го има като възможност гумите да са виновни но след като казваш че са нови то отпада но ако има начин пробваи с други зимни или вземи от някоя друга хонда другия вариянт е човека да не си е свършил добре работата което е свързано с даване на още пари за друг реглаж

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, все пак опитай със смяна на гумите, случвало ми се е. Разменям гумите и всичко си застава на мястото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,преди реглаж задължително майстора трябва да ти направи преглед на колата-не може да ти регуира сходимост и наклон при положение,че имаш нещо разбито по окачване и тн.ако си с нови гуми е малко вероятно да е от тях,ако не са може да ти правят те проблем,но съществува наистина голяма вероятност майстора да не си е свършил качествено работата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако всичко е здраво по окачването пробвай със размяна - ако могат да се разменят леви с десни - понякога е от гумите дори и нови

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може като е била затворена да са се износили гумите неравномерно. Свали гумите и ги размени !!! Ако почне да ти носи на другата страна да знаеш че е от тях :) п.п. На мен ми се случи преди месец. Взех едни гуми. Сложих ги на джантите, балансираха ги . Аз бях там и гледах (защото им нямам вяра), но и аз се убедих че са добре. Сложих ги на колата и почна да носи :blush: Викам си прави здрави гуми , добре балансирани , не бият във волана ще ходя на реглаж. Ама човека там ми вика да разменя гумите и да видя какво ще стане. Размених ги и почна да носи на другата страна. По малко носеше но пак се усещаше. Та смених гумите и всичко заспа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За регулиране на заден мост никой, нищо не писа... :blush:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами майстора от там трябвада почне регулирането - то ако затова му се напомня - бегай от тоа майстор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ти се стори глупаво, но не прочетох и такова мнение- Виж първо пътя по който пускаш колата, може да има коловози от нас тираджиите, може пътя да е с лек наклон на дясно. За да пуснеш една кола да пробваш трябва наистина пътя да е равен, а по принцип не трябва да е така ами трябва да е с наклон на дясно да се отича водата, но това е за тема ПЪТНО. Принципно няма равномерно износване на предни гуми по простата причина от горе споменатия път, който трябва да е. Ако колата ти не е била страшно зле преди да направиш реглажа и гумите не си ги търкал много време така, честно да ти кажа ме съмнява да е от тях и особенно от времето което е в момента- температурата на асфалта. Незнам, ще се оправи не се притеснявай. Ако всичко ти е наред си смени стенда, някаде другаде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай да размениш гумите лява-дясна да видим накъде ще дърпа и ще разбереш дали е от тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампони на преден носач може би.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само предните гуми ли да сменя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ги сменяй, а ги размени :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ги сменяй, а ги размени :lol:

а ако гумите му са с посока... :lol:Относно новите гуми абсолютно нищо не им пречи да са криви. Зависи как са били съхранявали. По принцип при монтиране на нови гуми се препоръчва баланс след 1000км за да може гумата да си олегне както трябва.Защо колегата не иде да му погледнат баланса... 5-10лв е и ще знае а не само да си експериментира Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да са с посока пак се разменятот баланс не може да бъде - сигурен съм защото работя на гумаджйиница и моите ги проверявам само и ако има 5-10гр не ги балансирама хора с подобен проблем са идвали няколко пъти да си разменят гумите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери налягането в гумите дали е еднакво да не би едната гума да е по мека

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...