Jump to content
Nikolay Kozloduy

Мързеливо спадане на оборотите

Recommended Posts

Здравейте :thumbs1:

Отдавна не съм се записвал с някакъв проблем в "технически" :)

От известно време имам някакъв много дразнещ проблем с колата.. Като карам и като превключвам скорости (а и на място като давам газ) някак си много бавно затихват оборотите на двигателя .. Все едно се връща много бавно газта. Жилото не засяда, щото като давам газ от самия дросел (там дето свършва жилото на газта) положението е същото. Въпроса е ясен - от какво може да прави така? На линка съм снимал клипче точно какво е положението -

Редактирано от Nikolay Kozloduy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен си ми изглежда нормално :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записа се,ама всичко си е нормално! :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е лафа си става, ама за мене не е нормално, щото допреди 2-3 дена тва го нямаше ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
някъде слд 25тата секунда пускам гаста... при мен оборотите си падат толкова колкото твойте

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В движение е нормално да падат по бавно оборотите понеже притока на въздух е по голям :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моята 5-чка така падат :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В движение е нормално да падат по бавно оборотите понеже притока на въздух е по голям :thumbs1:

какво общо има притокът на въздух и земната гравитация при напълно затворен дросел? минава толкова въздух колкото пусне IACV-то...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен си спадат нормално, да добавя само че не е хубаво да спадат бързо (както би станало при издънени катализатор и гърне), така изсъхват цилиндрите и се амортизира повече двигателя...а и разхода се вдига.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди като я карах имаше някак си повече response ... Някак си така се усещаше .. Сега някво се точи мазно и дразнещо .. интересно ми беше от какво може да се получава така :zen:. Все пак благодаря на отзовалите се :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако нямаш респонсе си виж филтъра и дроселовата клапа. свещи кабели - стандартните неща, но оборотомера си пада нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз имах такъв проблем, но от два дена се оправи и май се оправи след като регулирах клапаните.Ако не е съвпадение ,значи там ми е бил проблема.всмукателните бяха много хлабави, а изпуск. много натегмати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...