Jump to content
Бастуна

савет за гуми 195/55/15

Recommended Posts

определенио Toyo T1-R. Kumho ecs KU31. а нови или втора ръка.Защото ако са втора ръка наи важна е не марката а DOT номера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мисля че няма да получиш адекватен съвет на този въпрос по този начин, а и незнам всъщност каква ти е целта - дали искаш по-твърд борд, с цел здравина и защита на самата гума или за да реагира по-прецизно управлението :D

Когато аз избирах и в моя списък имаше Toyo T1-R, Toyo Proxes 4,Kumho Ecsta... и се разтърсих из Гугъл и намерих сайтове като този:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Toyo/T1R.htm

Ако търсиш прецизно управление и добро усещане за настилката - следи показателя "Road Feedback", в повечето тестове го няма, но обикновено е за сметка на комфорта. Най-комфортните гуми имат по-слаб Road Feedback.

Аз се спрях на Toyo Proxes 4, само че по-евтиния размер - 195/50/15, всички показатели са му значително по-добри от тези на T1R, само Road Feedback е по-ниско. Можеш да усетиш този показател ако редовно си караш колата на границата на възможностите, но пък гумата държи много по-добре и на сухо и мокро :D Друг е въпроса, че като й свикнеш къде е границата, много добре се кара. Друг показател е колко плавно гумата преминава от сцепление към плъзгане - дали като слик, както държи 100%, после остават 10% или преминава плавно. Toyo Proxes 4, плавно преминава в плъзгане и после по-лесно пак се връща в "правия път" (доказано от опит), така че не подценявай този момент, ако караш бързо по завоите ;) не съм карал с никой от моделите за които питаш, не искам да те подвеждам с нещо :zen:

Обърни внимание на тези показатели и ще си намериш правилния модел ;)

Редактирано от Чавдар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определенио Toyo T1-R. Kumho ecs KU31. а нови или втора ръка.Защото ако са втора ръка наи важна е не марката а DOT номера

;)японските и корейските са с твърди бордове. high performance гумите също

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...