Jump to content
S.Nikolaev

Проблем със смяна на водна помпа на д15б2

Recommended Posts

Значи имам проблем с водната помпа на моят Д15Б2, но не мога и не мога да сваля шайбата която върти динамото от коляновия вал, за да смъкна предпазителя на ангренажният ремък.Скъсах 3 дълги удължения за гедория,изкривих си рамото за развиване,счупих 2 камъка но не иска и не иска.Влиза човек натиска спирачката колко може и пак прескача и прескача.Закеркенечих главината и самата шайба за картера с едно желязо, но пак не иска да се развие с над 1М рамо.... Та въпроса ми е какво мога да направя, за да се развие проклетата шайба... или ще трябва мускил и корави рамена и камани и удължения..... от 2 дена се мъча с нея и вече ми писна леко...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но съм опитал всичко което пише по същите методи, само че бях с по-дълго рамо и пак не стана. даже ги и комбинирах, в смисъл хем на 5-та със спирачки, на главината законтрено, и на самата шайба за картера, но уви пак не стана.... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в тоя случай не знам дали и много як ударен пистолет ще се справи но ако имате под ръка....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вземаш едно рамо 60 - 70 см заваряш един камък от едната страна, сваляш джантата, подпираш рамото на стойка на другият му край със щанга. Заприщтваш шайбата за картера, като прикараш през отворите нещо дебело за да уплатни добре и напъваш със щангата. Моята я свалих ппо този начин с много напъване. Вникакъв случай не ползвай спирачки и 5- та предавлка!Успех! Пиши за резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички начини опитах,но не става. Днес чакам едно приятелче да ми донесе един гайковерт с компресор, който ползват в сервиз на тойота и с него развиват тези шайби в сервиза. Като пробвам ще пиша за резултата. Инача мерси за отговорите :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...