Jump to content
RivaRol

Nissan Gtr Plus Video (297km/h)

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Все още развълнуван от вечерта, която преживях карайки и возейки се на този звяр реших да споделя с вас вълнението си. След дълго чакане и аз най-накрая се повозих, и покарах тази невероятна кола (искам да ви кажа, че в колата все едно е монтиран мини автоцентър за да показва, абсолютно всичко). Колата беше невороятна от интериора до екстериора. Тук ще вметна, че интериора не беше от сивия, а сменен тук в България, просто си беше несравним. Бордовия компютър, който показваше, както с каква сила натискаш всеки педал в колата, така и страничната тяга, процентно съотношение, кога колата е в RWD и кога в AWD, просто за каквото се сетите. За да не ви занимавам повече само ще ви кажа, че в много кратка отсечка след КПП София до 2/3 км от магистралата в по Цариградско шосе, колата ме смаза. Поне аз лично за първи път се возих с "300" км.

 

Послепис

 

Кога ще имаме възможност да се насладим и на нещо такова от Хонда, защо само то Нисан да вадят такива играчки :(

Надявам се да стане скоро за да може и Хонда феновете да имат поредната гордост, на която да се уповават спорейки с някой запален голфаджия :P

 

Публикувано изображение

 

http://www.youtube.com/watch?v=5NVVZAQYTcE

 

( чухте ли звука от колана ..... после беше мой ред :( )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво рибчо супер е :P)) хихихих :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАХАХАХх Кире ти си от най-бързите :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш нащ договорка Тоше :( Да ти кажа че тази седмица където идва ще съм на настройки и може да мина да го накажа ,дано и Жокерите да са на място :( И да видиш че и от хонда има сила :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш нащ договорка Тоше :P Да ти кажа че тази седмица където идва ще съм на настройки и може да мина да го накажа ,дано и Жокерите да са на място :P И да видиш че и от хонда има сила :(

Хайде с нетърпние ще чакам :P ама да знеш, че колата на тази отсечка е правила 325 ама на КПП-то имаше куки и ни скъсиха отсечката с доста :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

братле и хондата може да се направи и тогава като се повозиш друго щте говориш ако не си сиси загубил граматиката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реактивен самолет... Жалко за новия НСХ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

братле и хондата може да се направи и тогава като се повозиш друго щте говориш ако не си сиси загубил граматиката

Аз на това се надявам най-много :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направихме един сервис в пловдив слагаме турбини на коли правим една щкода 600кс. максимална скорос 340кл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само адмирации за това, но аз имах предвид, кога ще видим нещо ново от Хонда, в което да са вложени пари за разработката на всеки детайл.В този нисан се чустваш супер сигурен, скоростите не му пречат, всичко е констроирано за да не му пречат тук идва разликата. Аз също се радвам на направени коли, както ще се радвам и на колата на Иво, когато е завърше и готова за пистата :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мухахахаахахаххахаха!Турбинирани Шкоди яко!И аз искам една. :( = Довечера ще слагам черен пипер на пържоли и ще пия бира! +1Иначе Нисанчето цепи мрака.Направете и още 1 видео през деня че нищо не се види!Айде здрави и корави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бордовия компютър, който показваше, както с каква сила натискаш всеки педал в колата, така и страничната тяга, процентно съотношение, кога колата е в RWD и кога в AWD, просто за каквото се сетите.

Интерфeйсът е правен от фирмата правила една от по-известните игри от сорта на Colin McRae или Need for Speed (не запомних точно). Имаше предаване на Top Gear, където въпросното "жувотно" се състезаваше с Шинкансен, кой ще прекоси по-бързо Япония.

 

А ето и поредното доказателство защо България винаги ще си остане сегашната опърпана територия и нищо няма да се промени към по-добро:

 

За да не ви занимавам повече само ще ви кажа, че в много кратка отсечка след КПП София до 2/3 км от магистралата в по Цариградско шосе, колата ме смаза. Поне аз лично за първи път се возих с "300" км.

В Япония, например, гореспоменатия автомобил има електронно ограничение на скоростта - колкото и да го напъвате, няма да мине позволения максимум. Това, докато GPS-ът на колата не установи, че се намирате на писта. Там всички ограничения падат и човек може да се наслади изцяло на колата, както и би трябвало да бъде.

Съжалявам, че ви "развалям" темата по този начин, но тия идиоти с 300-те километра не рискуват само своя, но най-вече чуждия живот, карайки си както искат, без да спазват правилата. Знам, че сега всички ще ми "скочите", 'ма малко ме грее - писнало ми е от идиоти по пътищата. Това филмче не е за хвалене, а за КАТ (обаче и те са едни продажни лайна, така че няма смисъл)! Който иска 300 км/ч или да ходи на писта, или на аутобан в Германия и да си троши главата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 300 км/ч и АВВА от стереото :) Нищо, музиката си е добра. Колата по всичко личи също.Ама верно с тия 300 км, ако се размажете, после няма да ви намерят :) И то вечерта.НЕПРОСТИМО!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интерфeйсът е правен от фирмата правила една от по-известните игри от сорта на Colin McRae или Need for Speed

Gran Turismo e играта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак нали се сещате, че 300км/ч в Нисан GTR, не са като 300км/ч в някой Сивик, или Акорд.Така че, по-леко, моралистите :)

Редактирано от Stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак нали се сещате, че 300км/ч в Нисан GTR, не са като 300км/ч в някой Сивик, или Акорд.Така че, по-леко, моралистите :)

По леко с морала!? Не знам дали се сещаш ама с 300км/ч в дърво или не дай си боже в друга кола, дори и господ да е на дясната седалка няма да те спаси в каквато и кола да си!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какъв морал бе Жоро става въпрос?Аз мисля че иде реч изобщо за наличието на мозък?Извинявам се за офтопика,но подобни скорости по пътищата са безумие.Или може би ако удариш някой с тоя Нисан няма да е същото като да го удариш със Сивик?Андреналин,адреналин,ама... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипчето нещо липсва, явно някой се стресна като стана дума за куки :)Дайте да го видим де :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,С голямо разочарование виждам реакциите на доста от колегите, за това ще помоля модераторите просто да заключат темата и да я лишат от излишни дебати на тема морал.Послепис:Колеги до колокото знам и съм чувал с моите скромни наблюдения, май на доста места в европа е разрешено да се кара с доста по високи скорости от предвидените в нашето законодателство. Взимайки под внимание, че 60% от колите, които карат в Бълария с над 150 км в час нарушавайки закона са много по-опасни от тази кола движейки се с каквато и да е скорост. Наблюдавайки форума повече от четири години макар и да се вижда друго от профила ми (втори ми е) виждам как всички се бият в гърдите с истории за това как и къде незнам какво си ..... е съжалявам, че ви накарах да се почуаствате застрашени и засегнати от това, което видяхте. Аз ще си запазя емоциите за мен.Извинявам се на всички, които се чувстват засегнат, а и на тези които няма да разберат за какво точно става дума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човек, остави си клипчето. Не може всички хора да сме еднакви. Едни ще го харесат, други ще помрьнкат. Няма начин, това все пак е форум, всеки може да изказва различно мнение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак нали се сещате, че 300км/ч в Нисан GTR, не са като 300км/ч в някой Сивик, или Акорд.

Така че, по-леко, моралистите :P

А твоята лейка дали се сеща, че 300 км/ч са 80 м/сек! Аз много добре знам колко са 80 м. Ти можеш ли да си представиш, какво би станало за 1 секунда невнимание? Ако не можеш:
.

Сега може би се сещаш. На мен за тия дето са карали с 300 км/ч не ми пука, ама изобщо. Ако щат да се претрепят по възможно най-безобразния начин, няма да ми мигне окото. Пука ми какво става, когато такъв рацер блъсне някой друг и го убие или остави инвалид за цял живот. Или, викаш, то понеже е GT-R, не някакъв изпърдял Civic и е застрахован от такива работи. Само изгледай клипа и виж после как виновните гледат като препикани мушката, но вече е късно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак нали се сещате, че 300км/ч в Нисан GTR, не са като 300км/ч в някой Сивик, или Акорд.

Така че, по-леко, моралистите :)

А твоята лейка дали се сеща, че 300 км/ч са 80 м/сек! Аз много добре знам колко са 80 м. Ти можеш ли да си представиш, какво би станало за 1 секунда невнимание? Ако не можеш:
.

Сега може би се сещаш. На мен за тия дето са карали с 300 км/ч не ми пука, ама изобщо. Ако щат да се претрепят по възможно най-безобразния начин, няма да ми мигне окото. Пука ми какво става, когато такъв рацер блъсне някой друг и го убие или остави инвалид за цял живот. Или, викаш, то понеже е GT-R, не някакъв изпърдял Civic и е застрахован от такива работи. Само изгледай клипа и виж после как виновните гледат като препикани мушката, но вече е късно.

 

Пич, разбирам, че си загрижен за безопасността по пътищата, но предполагам че и ти да имаш възможността да караш такава кола, ще се насладиш на възможностите й. Не съм на мнение, че тук в България имаме условия за подобен тип автомобили. Дай по тоя случай всички да караме с 50 км/ч. и да се радваме, че сме живи и здрави!

Всеки един от нас малко или много има бензин в кръвта и е правил диващини зад волана... все пак ние сме автомобилни фенове и имаме нужда от адреналин. Съмнявам се, че на теб никога не ти се е случвало да застрашиш своя и/или чужд живот, докато караш автомобил! Съществуването на подобни автомобили говори достатъчно за "човешката лудост"...

 

По темата: GT-R е автомобил-мечта (dream car, както се казва на английски) и бих дал всичко, за да бъда на мястото на момчето, което е написало темата! Дори и да не се движа с 300 км/ч., съм убеден че усещането да си в подобен автомобил не може да бъде сравнено с нищо... :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съществуването на подобни автомобили говори достатъчно за "човешката лудост"...

Виж по-горе как стои въпросът с лудостта в Япония, например и пак ще си говорим. А лично мен един такъв веднъж щеше да ме отнесе на магистралата София-Пловдив и не знам само какво ме спаси да не ми вкара багажника в двигателния отсек. Човек върши глупости, да, но в нормалните държави си има места за това. Обществените пътища не са място за хора, изживяващи се като пилоти от Формула 1.

Колкото до това дали аз съм застрашавал: Да, може и да се е случвало, но не е било защото съм пил (изобщо не пия) или съм карал с 300 км/ч, или съм се заблеял по телефона (и по телефон не разговарям в колата). Било е от неопитност (*), в началото. И именно защото съм си извадил поуки от такива ситуации, карам доста внимателно и се старая да спазвам правилника. Очаквам същото от другите участници в движението, защото сме равноправни.

 

(*) - Когато изкарвах книжка, ивнструктора ми казваше: "С тези часове, което сега ги взимаш, ти шофьор няма да станеш. Това ще дойде с времето и опита. Въпросът сега е, да те направим безопасен за околните, шофьор ти сам ще станеш".

 

ПП Едно цитатче:

Годишно по пътищата на Европа при пътни катастрофи загиват над 42 000 души, като 30% от жертвите са резултат на движение със скорост над разрешената.

За България през 2008 г. по тази причина са възникнали 40% от тежките пътнотранспортни произшествия с 50% от общия брой на загиналите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вдигането на 300км на права магистрала не е като да вземеш цялата магистрала с 300. дали с 300 на магистрала или 90 градско за мен риска е абсолютно еднакъв ( и не ми казвайте че винаги карата с 50 в градът). И на мен ми се иска да живеем в перфектна държава където GPS-ти ограничава скоростта според ограничението и ако има опастност на пътя или идиот намалява ама.... Все пак евала на пича за преживяването. иска ми се и аз да се повозя....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте, идеята на темата беше сьвсем друга, и както винаги става, се намериха дьрвени философи- спамери, да я изметнат в няква сьвсем друга посока. И понеже клипчето се задьржа малко време on-line, повечето не го видяха, да ви припомня че идеята не беше - "Вижте, кьв сьм гьзар, карам с 300км/ч", а човека искаше да каже какво техническо постижение е тази кола, и да сподели с вас колко е "накефен" от вьзможността да се повози в нея.

Редактирано от Stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евала, колега, радвам се, че си имал честта да караш това чудо ! даже ти завиждам благородно ! ;)относно карането с 300.. абсолютно нормално е колегата да го направи това нещо със звяр като този, това не значи че го прави всеки ден или в трафика върху пешеходните пътеки.. излишно нападане имаше от страна на доста хора ;) и ние се пънем с нашите хондички със 100-150, което също е доста над позволеното и е толкова опасно колкото и с 300.. затова не разбирам повечето реакции, нека човека се радва на момента, всички сме сигурно в това, че няма да го повтори, тъй като тук сме се събрали отговорни хора! ;)

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че развиването на големи скорости на права отсечка е силата на точно този автомобил. Големите му възможности, които го отличават от масата автомобили са в завоите - стабилността + скоростта + баланса презавиване-недозавиване. Иначе 300км/ч - недай си Боже да спукаш гума и замина, но то зад волана е така - единия крак в гроба, другия в затвора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до това дали аз съм застрашавал: Да, може и да се е случвало, но не е било защото съм пил (изобщо не пия) или съм карал с 300 км/ч, или съм се заблеял по телефона (и по телефон не разговарям в колата). Било е от неопитност (*), в началото. И именно защото съм си извадил поуки от такива ситуации, карам доста внимателно и се старая да спазвам правилника. Очаквам същото от другите участници в движението, защото сме равноправни.

 

(*) - Когато изкарвах книжка, ивнструктора ми казваше: "С тези часове, което сега ги взимаш, ти шофьор няма да станеш. Това ще дойде с времето и опита. Въпросът сега е, да те направим безопасен за околните, шофьор ти сам ще станеш".

Демек, искаш да ни накараш да повярваме че ти с твоята кола повече от 90 не си вдигал на междуградски път, 120 на магистрала и в града където пише 30, караш с 29,5 че да не си в нарушение? Сори колега, ама и снимков материял да ми приложиш, пак няма да ти повярвам...

Тука всичките излязохте моралисти големи, а повече от половината имате по най-малко едно мнение в темата "сгоних се най-накрая". Човека, искаше да се похвали в какво се е возил и да изрази очарованието си, вие го усрахте и упикахте с извинение!

 

Не мисля, че развиването на големи скорости на права отсечка е силата на точно този автомобил. Големите му възможности, които го отличават от масата автомобили са в завоите - стабилността + скоростта + баланса презавиване-недозавиване. Иначе 300км/ч - недай си Боже да спукаш гума и замина, но то зад волана е така - единия крак в гроба, другия в затвора.

Колега, едвали тоя нисан като спука гума, тя пада до джанта като при нашите коли, сигорен съм че има сумати и предпазващи системи като спука гума и е с голяма скорост, да не се пречука.. ;)

 

ПС: Христос Въскресе, колеги! И малко по-колегиално, стига вече с тия нападки! ;);)

ПС2: Колега, евала за изживяването, дано някога и ние можем да си позволим по едно такова зверче в гаражите.. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек, искаш да ни накараш да повярваме че ти с твоята кола повече от 90 не си вдигал на междуградски път, 120 на магистрала и в града където пише 30, караш с 29,5 че да не си в нарушение? Сори колега, ама и снимков материял да ми приложиш, пак няма да ти повярвам...

Не можеш да повярваш, защото всеки съди за другите през собствения си мироглед. Понеже явно ти не спазваш правилника, следователно и другите са маскари. Пример от днес: тръгнах в 07:30 ч. сутринта, изминах 725 км. Прибрах се в 16:30 ч. Маршрутът беше София - Пловдив - Стара Загора - Сливен - Омуртаг - Велико Търново - Севлиево - София. Гарантирам ти, че повече от 120 км/ч на магистралата и 90 км/ч извънградско (и намаляваме в населените места, нали?) не съм вдигал. Срещнах 11 патрулки (ти ги сметни на по през колко километра средно) и нито за момент не съм се притеснил, че съм в нарушение. 725 км. с 43 л., за да е пълна статистиката. Относно темата - май никой не иска да разбере, че публичната пътна мрежа не е място за избиване на комплекси. От теб не зависи само твоят, а и чужд живот. Каквато ще да е колата, при скорост 80 метра за 1 секунда може да станат такива сакатлъци, че не е истина. Ако един такъв се забие в теб, а в колата е едногодишното ти дете и го вкара от задната седалка в двигателя, питам аз, каква би била реакцията ти, в случай, че ти оцелееш? Ще го потупаш по рамото и ще му хвалиш колата или ще го искаш умъртвен по особено жесток начин? Основната ми идея беше: тези 300 км/ч да си ги вдигат на село, на аутобан в Германия или на писта. На обществени пътища такива нямат място. Повече в тази тема няма да участвам, защото ясно виждам, че болшинството тук не разбира за какво става въпрос. Ако темат беше "Еди какво си време на еди коя си писта с GT-R" - моите адмирации, аз също не съм от дърво и ценя хубавата техника. Обаче "300 км/ч на Цариградско" - да ме прощавате, но...Та така. За вас явно е важно да си правите каквото искате, когато поискате и където ви скимне, така че няма смисъл да си търкам клавиатурата и да пиша. Говорим различни езици и няма да се разберем, за съжалиение. Направете си една нова тема, гарантирам, че няма да "преча". ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еееейййййййййй спамеритая тема е за пича дето си се кефи на Нисан ГТР а вие сте го гледали по телевизора ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съществуването на подобни автомобили говори достатъчно за "човешката лудост"...

Виж по-горе как стои въпросът с лудостта в Япония, например и пак ще си говорим. А лично мен един такъв веднъж щеше да ме отнесе на магистралата София-Пловдив и не знам само какво ме спаси да не ми вкара багажника в двигателния отсек. Човек върши глупости, да, но в нормалните държави си има места за това. Обществените пътища не са място за хора, изживяващи се като пилоти от Формула 1.

Колкото до това дали аз съм застрашавал: Да, може и да се е случвало, но не е било защото съм пил (изобщо не пия) или съм карал с 300 км/ч, или съм се заблеял по телефона (и по телефон не разговарям в колата). Било е от неопитност (*), в началото. И именно защото съм си извадил поуки от такива ситуации, карам доста внимателно и се старая да спазвам правилника. Очаквам същото от другите участници в движението, защото сме равноправни.

 

ПП Едно цитатче:

Годишно по пътищата на Европа при пътни катастрофи загиват над 42 000 души, като 30% от жертвите са резултат на движение със скорост над разрешената.

За България през 2008 г. по тази причина са възникнали 40% от тежките пътнотранспортни произшествия с 50% от общия брой на загиналите.

Ститистиките всички ги знаем - не само в България умират хора по пътищата - сигурен съм, че в Япония или САЩ статистиките не са много по-различни от тукашните. Единствено там, където не се карат коли, не стават катастрофи с автомобили...

 

На мен друга ми беше мисълта - за инцидентите са виновни повече (млади, неопитни) шофьори, които не разбират, че автомобилите им не са направени с цел да ги карат "на уволнение", не са обезопасени. Още повече на места с голяма гъстота на населението - кръстовища, задръствания, жилищни квартали и т.н. Нали се сещаш, че е много по-опасно да вдигнеш 200 км/ч. с един Голф 3-ка на Цариградско шосе, отколкото с Нисан GT-R или въобще която и да било кола, пригодена за високи скорости! Разбира се, не е гаранция, че качвайки се на суперспортен автомобил, си застрахован от инциденти, но поне рисковете са сведени до минимум, за което са се погрижили десетки инженери, конструирайки автомобила :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Не можеш да повярваш, защото всеки съди за другите през собствения си мироглед. Понеже явно ти не спазваш правилника, следователно и другите са маскари. Пример от днес: тръгнах в 07:30 ч. сутринта, изминах 725 км. Прибрах се в 16:30 ч. Маршрутът беше София - Пловдив - Стара Загора - Сливен - Омуртаг - Велико Търново - Севлиево - София. Гарантирам ти, че повече от 120 км/ч на магистралата и 90 км/ч извънградско (и намаляваме в населените места, нали?) не съм вдигал. Срещнах 11 патрулки (ти ги сметни на по през колко километра средно) и нито за момент не съм се притеснил, че съм в нарушение. 725 км. с 43 л., за да е пълна статистиката. Относно темата - май никой не иска да разбере, че публичната пътна мрежа не е място за избиване на комплекси. От теб не зависи само твоят, а и чужд живот. Каквато ще да е колата, при скорост 80 метра за 1 секунда може да станат такива сакатлъци, че не е истина. Ако един такъв се забие в теб, а в колата е едногодишното ти дете и го вкара от задната седалка в двигателя, питам аз, каква би била реакцията ти, в случай, че ти оцелееш? Ще го потупаш по рамото и ще му хвалиш колата или ще го искаш умъртвен по особено жесток начин? Основната ми идея беше: тези 300 км/ч да си ги вдигат на село, на аутобан в Германия или на писта. На обществени пътища такива нямат място. Повече в тази тема няма да участвам, защото ясно виждам, че болшинството тук не разбира за какво става въпрос. Ако темат беше "Еди какво си време на еди коя си писта с GT-R" - моите адмирации, аз също не съм от дърво и ценя хубавата техника. Обаче "300 км/ч на Цариградско" - да ме прощавате, но...Та така. За вас явно е важно да си правите каквото искате, когато поискате и където ви скимне, така че няма смисъл да си търкам клавиатурата и да пиша. Говорим различни езици и няма да се разберем, за съжалиение. Направете си една нова тема, гарантирам, че няма да "преча". :rolleyes:

За да бе бъда голосоловен ще започна със следното предисловие:725 километра.9 часа.80.555(6) км/ч средна скорост при положение че по този маршрут само си минал, а не си спирал никъде, което е малко вероятно.5.931 литра/100 километра разход.65.909 км е средното разстояние на което си срещал патрулка.София - Пловдив - Стара Загора - СливенСливен - Омуртаг - Велико Търново - СевлиевоСевлиево - СофияИ калкулацията на времето там е 12 часа и 30 минути (като сайта при изчислението спазва всички ограничения), а ти си го направил за точно 9 часа спазвайки всички ограничения!Това със селата и статиските само погледни къде са най-жестоките катастрофи със превишане скорост, употреба на алкохол и неправоспособни водачи!Тайничко всеки си иска да е бил на шофьорското място! Но гроздето е кисело!Всеки от нас попринцип не нарушава закона за движение по пътищата.Не казвам или не оправдавам тази постъпка, но всеки от нас е правил на пътя нещо с което да застраши своя или някой чужд живот!Извинявам се за лиричнито отклонение от темата, защото тя наистина беше за чистото възхищение от възможностите на един наистина уникален автомобил!А за тези всики които обичат да карат из България, да се наслаждават на това и да не нарушават Закона за движението по пъпищата ще предложа това:Голямото Шофиране.П.С. Ще помоля да няма повече off-topic коментари по темата! Има си тема където може да се изкажете за безумията по пътищата!П.П.С Редактирал съм стойностите, поради техническа грешка. Редактирано от Al_Capone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

часовете са 9

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич с този разказ накара много от нас да ти завиждат благородно. А пък на другите да ги е яд, аз ако имах възможноста и с 350 ще го настъпя. Последното казано е просто за заяждане с най-добри чувства.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз само едно не разбрах ... каква е разликата от немския аутобан и българската магистрала , че там може, а тук не ? сакътлъци стават обикновенно , не когато напънеш супер бегачка с 300, а супер курник със 150 ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И калкулацията на времето там е 12 часа и 30 минути (като сайта при изчислението спазва всички ограничения), а ти си го направил за точно 9 часа спазвайки всички ограничения!

Нещо не се отваря при мен. В смисъл, че явно си си играл да ги нагласиш маршрутите, но при мен не се отваря, а не ми се занимава. Не знам доколко може да се разчите на този сайт, но аз мога да ти гарантирам, че съм си спазвал всички ограничения, и да, не съм спирал никъде (карам си за удоволствие, не за да се придвижа от точка А до точка Б). По магистралата не съм бил с повече от 120 км/ч (на отиване), не съм карал с повече от 80-90 км/ч на извънградско, както и на магистралата на връщане. Не знам защо го смята онова така, но аз пък знам как съм карал. Дори и в Google излиза 10 часа, което е малко по-реално, но пак не съвпада. Целта ми не е да се изкарам накакъв светец, просто наистина си карах нормално и времето е такова. Не е 12 часа и половина в никакъв случай.

аз само едно не разбрах ... каква е разликата от немския аутобан и българската магистрала , че там може, а тук не ? сакътлъци стават обикновенно , не когато напънеш супер бегачка с 300, а супер курник със 150 ...

Разликата е, че на немския аутобан няма ограничение на скоростта. Това доколкото съм чувал е заради Порше, но не знам доколко е вярно или е само понапудрена история. А от сакатлъци не са застраховани нито курниците, нито супер-бегачките. Този автомобил е замислен като "убиец" на Порше 911. Целта е била да даде по-добро време от него на Нюрбургринг, което е и станало. Акцентът при този автомобил е върху управляемост в завоите, не просто "рязане" на права. Има цял епизод на Top Gear за него.А сега и към двамата: Понеже сте ми се събрали администратор и модератор накуп, да ви питам: Според правилата на форума, ако напиша нещо на латиница, а после ви напсувам и двамата, какво следва? Ще се таксува ли писанието ми като "преклонение пред невероятните възможности на латинската азбука" и ще бъда ли потупан по рамото или ще отнеса бан? И в този ред на мисли, при ограничение от 130 км/ч (отново правила някакви там, не съм ги измислил аз), ако карам с 300, отново ли би трябвало да ми ръкоплещите бурно или би трябвало книжката да е на трупчета? Защо едни правила да важат, а други не?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И калкулацията на времето там е 12 часа и 30 минути (като сайта при изчислението спазва всички ограничения), а ти си го направил за точно 9 часа спазвайки всички ограничения!

Нещо не се отваря при мен. В смисъл, че явно си си играл да ги нагласиш маршрутите, но при мен не се отваря, а не ми се занимава. Не знам доколко може да се разчите на този сайт, но аз мога да ти гарантирам, че съм си спазвал всички ограничения, и да, не съм спирал никъде (карам си за удоволствие, не за да се придвижа от точка А до точка Б). По магистралата не съм бил с повече от 120 км/ч (на отиване), не съм карал с повече от 80-90 км/ч на извънградско, както и на магистралата на връщане. Не знам защо го смята онова така, но аз пък знам как съм карал. Дори и в Google излиза 10 часа, което е малко по-реално, но пак не съвпада. Целта ми не е да се изкарам накакъв светец, просто наистина си карах нормално и времето е такова. Не е 12 часа и половина в никакъв случай.

аз само едно не разбрах ... каква е разликата от немския аутобан и българската магистрала , че там може, а тук не ? сакътлъци стават обикновенно , не когато напънеш супер бегачка с 300, а супер курник със 150 ...

Разликата е, че на немския аутобан няма ограничение на скоростта. Това доколкото съм чувал е заради Порше, но не знам доколко е вярно или е само понапудрена история. А от сакатлъци не са застраховани нито курниците, нито супер-бегачките. Този автомобил е замислен като "убиец" на Порше 911. Целта е била да даде по-добро време от него на Нюрбургринг, което е и станало. Акцентът при този автомобил е върху управляемост в завоите, не просто "рязане" на права. Има цял епизод на Top Gear за него.А сега и към двамата: Понеже сте ми се събрали администратор и модератор накуп, да ви питам: Според правилата на форума, ако напиша нещо на латиница, а после ви напсувам и двамата, какво следва? Ще се таксува ли писанието ми като "преклонение пред невероятните възможности на латинската азбука" и ще бъда ли потупан по рамото или ще отнеса бан? И в този ред на мисли, при ограничение от 130 км/ч (отново правила някакви там, не съм ги измислил аз), ако карам с 300, отново ли би трябвало да ми ръкоплещите бурно или би трябвало книжката да е на трупчета? Защо едни правила да важат, а други не?
+1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малиии, к'ви неща пишете рано сутрин.Нисана е много яка кола, ако имах парици не бих се и замислил, макар че съм Хонда сектант.Относно 300-те км/ч ще кажа само едно:Нека всички коли в БГ минат на ИСТИНСКИ ТЕХНИЧЕСКИ ПРЕГЛЕД.Сигурен съм, че катастрофите ще намалеят наполовина.Дано някой ден това да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен с 300 си е жив късмет, че не си се пречукъл някъде.Огромния проблем в бг са лошите пътища.Манталитета на 50 процента от шофъорите в бг е(карам без странични огледала,или пък ги ползвам за паркиране да не одраскам джантите в бордюра, карам с 100км/ч и няма шанс някой да ме мине затова не гедам кой кара зад мен и боли ме фара че задръствам всичко по патя.Имам чуството ,че ако всички бяхме състезатели нямаше да има толкова катастрофи.Когато караш бързо си супер дисциплиниран и следиш за всичко по патя, а не да си караш с 80 и да си чоклиш носа, радиото, гсм ,краката на гаджето,...и т.н.)По магистралите е ужас изпреварват с ляв мигач с минути не се прибират с часове в дясно при излизане от магистралата не се ползват лентите за намаляне.При влизане на магистралата ускорителна лента - ах какво е това.Толкова никъдрни шофъори има и най вече не мислещи по време на каране.Навъртял съм в германия около 80хиляди километра 70 процента от тях на рали 200-250 по магистралата и 140 170 между селските.Имам 2-3 ситуации някои да ми е сякъл пътя или нещо от този род.Тук в бг си карам сравнително бавно (120) а имам стотици засечки.Може би проблвма е в дупките хората следят за тях а не за обстановката.Гледата какво става на 10 метра а не на 3-4 коли пред тях.Поткрепям колегата с "300км" при предположение че е на участък от магисталата, който няма дупки и много много коли ,да кажем никакви. Чух , че ще строят писта за Ф1 във Варна.Там ще е му е силата на ГТРа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

@User целият ми пост ли прочете или само това което ти изнася?За латиницата си прав!За това че на пътя за едни може за други не пак си прав!За това че всички се възхищаваме на GTR-а пак си прав!Да прочете да оправдавам постъпката?Минавал съм по тези маршрути които си описал, по някои от тях с Трабант, повярвай ми това е кола с която не можеш да превишиш скоростта. Знам колко точно време отнема София - Пловдив - Стара Загора - Сливен - (Бургас) - (Ахтопол) карайки с максималната реазрешена скорост.И пак ще повторя катастрофите тук стават не заради това че някоя супер кола се кара като такава, а за това че някоя нормална кола се кара като супер кола. За това че както ти се се изразил "да ги вдигат тези скорости по селата" не е наказуемо от никой за тези които са местни, че там могат да карат без книжка и пияни и никой да не им направи забележка, защото т'ва е на бат Кирчо от Сусурелво, племенника дето е на стринка ми от Чепръчане трети братовчед, а аз ако съм не бръснат отнасям поне 6 точки! И го казвам от опит! Ще се позова на статистиката която споменаваш в България няма нито едно ПТП причнено от лоши пътни условия или разбит път, само за протокола процента на тези ПТП-та в Швейцария е 7%, в Германия е 9%, във Франция 11%, в САЩ 14%. В България няма нито едно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...