Jump to content
atoma

Няколко въпроса

Recommended Posts

Здравейте колеги,след доста четене и чудене реших и аз да задам първите си 2 въпроса. 1. Климатик - проблема е следния след като пусна климатика и карам всичко е наред, но ако спра на светофар или някъде и оборотите полудяват падат до 50-100 и колата аха за загасне и се вдигат пак на нормалните и се чува как компресора на климатика включва и изключва и се чува как се мъчи от това пускане повече не съм го и пускал да не изгори, но идва лято и ще ми се налага да го ползвам а не ми се седи по светофарите и задръстванията с крак на газта. Някой колега ако има някаква идея от какво може да е нека сподели. Четох в други теми че с миене на радиатора на климатика се пооправяло но ... гледах моя е доста чистичък и за всеки случай го измих но проблема си остава.2. Волан - проблема там е следния, като карам по път с повече малки неравности или по паваж и във волана се чува едно много гадно чукане от какво може да е - карета на кормилната щанга, накрайник на същата или самата хидравлична рейка (за тези 3 неща ще ви бъда благодарен ако ми дадете и някоя ориентировъчна цена знам само че за рейката са доста и се надявам да не е тя).Благодаря предварително.пс. Колата е Civic седан '95г - 5 ген.

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По 1. И аз съм го виждал този ефект, не на хонда, но все пак същите симптоми, но нямам данни кое го причинява това поведение и ще следя темата.По 2. Има някакъв шанс, да се разминеш с кормилен накрайник или шарнир, но като цяло - рейките ни не са особено корави и след 15 години каране на запад и 1-2 тук - си искат своето - евентуално рециклиране или подмяната и с по-стегната такава - гледам от Варна си - може да се чуеш с Драгича или със Стамен, да видиш какво могат да ги предложат, ако се стигне до там. Но като цяло си иди на диагностика на предницата, за да ти кажат със сигурност кое тропа.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата, явно ще се почва обикаляне на сервизите за климатици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,след доста четене и чудене реших и аз да задам първите си 2 въпроса. 1. Климатик - проблема е следния след като пусна климатика и карам всичко е наред, но ако спра на светофар или някъде и оборотите полудяват падат до 50-100 и колата аха за загасне и се вдигат пак на нормалните и се чува как компресора на климатика включва и изключва и се чува как се мъчи от това пускане повече не съм го и пускал да не изгори, но идва лято и ще ми се налага да го ползвам а не ми се седи по светофарите и задръстванията с крак на газта. Някой колега ако има някаква идея от какво може да е нека сподели. Четох в други теми че с миене на радиатора на климатика се пооправяло но ... гледах моя е доста чистичък и за всеки случай го измих но проблема си остава.2. Волан - проблема там е следния, като карам по път с повече малки неравности или по паваж и във волана се чува едно много гадно чукане от какво може да е - карета на кормилната щанга, накрайник на същата или самата хидравлична рейка (за тези 3 неща ще ви бъда благодарен ако ми дадете и някоя ориентировъчна цена знам само че за рейката са доста и се надявам да не е тя).Благодаря предварително.пс. Колата е Civic седан '95г - 5 ген.

Здравеи колега,и аз имам същия проблем с чукането във волана и се чудих от къде е проблема? Ходих в един сервиз те ми казаха,че някакъв вътрешен накрайник има за смяна и се надявам да е само това.Поздрави ! Редактирано от Phillip

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...