Jump to content
Guest Demon

Плазмет Катализатор

Recommended Posts

Guest Demon

Колеги,

преди време в една от темата за газовите уретби и прочее стана на въпрос за някаква джаджа дето се слагала и приличала на малка кутийка и правела нещо с искрата, та колата вървяла повече и харчела по-малко. Аз случайно се натъкнах на подобна тема във форума на Мазда, където прочетох мнения на хора, които имат преки впечатления. Според това което прочетох най-силен бил ефекта при автомобили с Пропанбутан.

Погледнете и вие темата, според мен ще си отговорим на много въпроси, които си зададохме тук във форума по отношение на тази джаджа и нямахме отговор:

 

Плазмен катализатор - Тема от форума на Мазда.

 

п.п. Последното мнение на пича с ник "sfg_no_namer" с Маздата на ГАЗ ме впечатли най-много. Той каза, че на ГАЗ преди правел макс. скорост 180 км/ч, след слагането на плазмата вдигнал 200 км/ч., освен това му спаднал разхода с 2 л. на градски и извънградски цикъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

Да ти кажа колега за първи път чувам и виждам тази джаджа и много се замислям, дали да не я сложа. там пише че бачка с нормални свещи , но не разбрах как се монтира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

мерси колега , а някой слагал ли е на Хонда та да каже как се държи това чудо???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Нещо ми намирисва на вълшебната магнитна топка, дето се слага в пералните ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

м дааааааа 6те са сетите аз кат ви приказвам! о6те тогава на темата коят отворих един пи4 ми даде сайта и аз ве4е хар4а пари за глупости по колата и квот остане добавя и го зимам тва 4удо на техниката 6тото вс са се6тат по голяма и по платна искра кво става!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Малко се поразтърсих из нет-а за този катализатор. Струва 145 лв и се продава и монтира (единствено, според статиите) от инж. Бъчваров - тел 9424024, 8439430, 0889/53467

Редактирано от Martinez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

нека някой ако сложи да пише тук, особено за Хондаджиите на ГАЗ може да представлява интерес това изобретение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

и аз това казвам - да посабера малко инфо и да слагам / ако си заслужава/ :plane: пък после и ша напиша кво съм разбрал от цялата история с разхода и мощостта

Редактирано от joro_bul

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Emo

м дааааааа 6те са сетите аз кат ви приказвам! о6те тогава на темата коят отворих един пи4 ми даде сайта и аз ве4е хар4а пари за глупости по колата и квот остане  добавя и го зимам тва 4удо на техниката 6тото вс са се6тат по голяма и по платна искра кво става!

<{POST_SNAPBACK}>

Градски, ти да не се нави да го взимаш тва чудо? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

аз лично съм склонен да участвам в една инициатива да съберем по някой лев и да платим динотеста, ако някой реши да си монтира такова нещо, преди и след монтажа му. Предполагам би било полезно за всеки един от нас да се убеди лично, че има( или няма) смисал от това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BAlexandrov

И аз от доста време го обмислям това, но още не съм се навил. Единственото строго положително мнение е от форума на Мазда...Ето от друг форумhttp://www.offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=1405

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

ohhhhhh направо не зннам кво да правя -в тоз форум яко го плюят тоз инженерин ;);););)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BAlexandrov

Да, но не от личен опит на нещото...Аз бих го пробвал ако не се притеснявах че ще скапе кабелите, а точно си взех добри...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

И аз съм ЗА ако някой го купи да помогна с някой лев за дино...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

Да, но не от личен опит на нещото...

Аз бих го пробвал ако не се притеснявах че ще скапе кабелите, а точно си взех добри...

<{POST_SNAPBACK}>

аз се притеснявам повече за делкото , бобината,комутатор ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Аре аз ще го сложа. С монтажа ще излезе около 190лв, но се налага и смяна на кабели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Вземи го наснимай малко преди/след/по време на смяната... от мен имаш 20лв за диното, надявам се няма да съм само аз.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

няма да си само ти, разбира се ! в името на науката и аз влизам с толкова и качвам още 5 лв отгоре ! да видя какво имаш.... :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Вземи го наснимай малко преди/след/по време на смяната... от мен имаш 20лв за диното, надявам се няма да съм само аз.....

<{POST_SNAPBACK}>

И аз ще помогна. Не е лошо всички дето имаха желание да го пробват да се включат. Ако сме много хора ще излезне една доста дребна цена на човек за диното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Та значи в петък се сблъсках с това чудо на техниката за първи път.Колата беше Галант 98' с 2.0 16v(4G63) двигател.Човека дойде защото нещо му прекъсваше колата.....оказа се кабел на 3-ти цилиндър смених ме го и всичко беше ОК.Това което разбрах е че за всяка бубина е неоходимо по една такава джижавка(при повечето от нас значи само една).Личните впечатления на клиента бяха много добри,разхода му намалял драстично(с около 2л/100км),каза че в ниските обороти колата се държала както на бензин.Личното му мнение беше че това устройство е за автомобили до около 150 кончета.За по-мощните коли почти не се усещало подобрението на този катализатор.п.п:Лично на мен не ми хареса това че на всякаде стърчат кабелчета и изолирбан,но ако легендата е вярна значи си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Хм.. интересна информация, ето Ви един линк от дата.бг, тази вечер е пуснато мнението:http://forums.data.bg/viewtopic.php?p=3519184#3519184:lol:Вижте за това ли става дума? :thumbs1: Един приятел го продава...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 100NX Golf Destroyer

Хм.. интересна информация, ето Ви един линк от дата.бг, тази вечер е пуснато мнението:

 

http://forums.data.bg/viewtopic.php?p=3519184#3519184

 

;)

 

Вижте за това ли става дума? :dry: Един приятел го продава...

<{POST_SNAPBACK}>

Не е това :thumbs1:

 

Освен това за съжаление почти задължително трябва да се инвестира и в каблеи и свещи. Кабелите не са проблем (т.е. евтини са, но свещите трябва да са нпример NGK Iridium, които са ~ 30.00 лв. парчето :lol: ) - така общата сметка за този upgrade/tuning става приблизително 300.00 лв. (плазмен катализатор + нови свещи&кабели)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest genchotur

а някои да е чувал за дупка в буталото при прекалено голяма искра на мен лично ми се е случвало от повреда в електрониката :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest buddi5

Аре аз ще го сложа. С монтажа ще излезе около 190лв, но се налага и смяна на кабели.

<{POST_SNAPBACK}>

Какво стана сложи ли го , 4е аз другата седмица ще го слагам и ме интересува дали си заслужава :offtopic: п.п Демон от каде си взел твоите свещи и тия цветните кабели 4е ще да ги сменям , ако може и марката и цена , 4е да дадеш да си направя сметката :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Krelion

А,NGK Iridium свещи от къде мога да си купя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...