Jump to content
voodooavenger

проблем с задницата на хонда сивик

Recommended Posts

имам един проблем с колата ми е сивик 92.значи когато минавам с по голяма скорост ако мога така да се изразя се появява едно носене на ляво надясно което е доста убеспокоително когато карам от 1 месец колата нз това проблем ли е на колата или така трябва да е а също така търсих тема и за едно много досадно тропане и почукване като се мине през неравност. споделете нещо за проблема щото днес при по ряска маневра направо се изплаших от реакцията на колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за лашкането предполагам си за баланс за по почукването има много болести !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа с тва лашкане вземи прегледаи отзад всички гайки стегнати ли са. А за чукането е нещо страшно може да са много неща ама има няколко по силни вероятности като: селенови втулки и тампони на стабилизиращата шанга по нагоре в класацята се нареждат амортисьори и шарнири горе-долу тва тропа прегледаи ги тези неща. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големите тампони отзад са ти за смяна - гаранция за това, и може и да има още от по-малките евентуално. Сменяш ги и забравяш за такъв род проблеми. И при мен на купето така се люлееше задницата при прибиране от изпреварване примерно и чукаше гадно като минаваха задните колела през дупка - след смяната се оправи!Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е "лашкането" да се получава и от криви джанти. (дори и леко криви) !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на моита цялата задница играеше и при движение,и при минаване през неравност.смених тампоните на задна стабилизираща щанга и се оправи.а тропането наи вероятно ти е от амортисорите(лашкането сщо може да бъде от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А когато през дупка направо се чува на Желязо отзад...от кое е??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мииии заминали амортисьори и колата си пада на тампони и може и те да са заминали аз поне така си го представям :hondarulez: обикновено като се натовари колата така се получава или като са заминали чарковете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заминали амортисьори братле, лесно можеш да провериш като ги огледаш дали не са мазни с полепнал пласт мазен прахоляк по тях от изпуснатото масло :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ ми се сърдете, за мен при сивика "стъбилността" е проблем каквото и да се направи стига да не вти там е друго.Но сигурно има някакъв проблем и колегите по - горе са били доста изчепателни.Горе говорех за сток окачване а ако се сложат стрътове стъбилизиращи щанги(не всички имат по две) амортисоири или пружини нещата се подобряват значително НО за сметка на комфорта....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ ми се сърдете, за мен при сивика "стъбилността" е проблем каквото и да се направи стига да не вти там е друго.

втори сивик карам, и не съм забелязал проблеми със стабилността, дори и при изпуснали задни амортесьори и различни пружини, колата стои като залепена на пътякато гледам професионалния и аматьорския пистов и рали шампионат, май и там нямат проблеми със сивиците

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ ми се сърдете, за мен при сивика "стъбилността" е проблем каквото и да се направи стига да не вти там е друго.

втори сивик карам, и не съм забелязал проблеми със стабилността, дори и при изпуснали задни амортесьори и различни пружини, колата стои като залепена на пътякато гледам професионалния и аматьорския пистов и рали шампионат, май и там нямат проблеми със сивиците
Това си е мое мнение мой приятел си смени сивика със селика друк с нисан примера която е УНИКАЛНО стъбилна а за шампионата там всички знаем че са пипани амортисиори джанти, гуми,пружинки,щанги та чак и носачи ...........НА мен тва ми е 3-ти сивик говоря за сток ако има някакви промени е вече друго.НО пък тва е хубаво от гледна точка за возията Редактирано от iskamvitec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега бъркаш меката возия със стабилносттахонда следват светлият пример на покойния Колин Чапман, който мачкаше наред по Формула1 и не само, с марката Лотуста според него не е задължително окачването да е твърдо, за да е стабилна колата. най-важното е да е лекавеликият McLaren F1 следва същите принципи - има по-меко окачване от тунингованите сивици във форума, на филмчетата дето го пускат на писта прави някакви велики наклони от по 30% и изглежда като да се обърне - но не съм чул някой да се оплаква, че не му е стабилен. дори и коли с по 10001 конски сили и 8х8, не могат да го настигнат на подходящата пистано да не се отплесвам - все пак сивика е направен да е с меко окачване, което да работи добре във всички гранични режими. задното окачване е настроено за целта - при втърдяване на амортесьори и пружини, то все пак си остава същото. аз лично бих жертвал малко стабилност, която дава, за малко повече усещане в гранични режими - но така е със всички задни окачвания, които позволяват активно или пасивно завиванепо интернет има достатъчно списания със сравнителни тестове на оригинални коли, в еднакъв клас, има и клипчета. ако имаш доверие на Best Motoring (което е трудно - японци са все пак), но пак се усеща коя кола е стабилна и коя не. и тук не говоря за тунинговани автомобилино ако наистина сравняваш сивик с оригинални (изпуснали и омекнали) амортесьори и пружини, със 175/70-13 гуми, срещу golf gti с 15"ки и твърди амортесьори, нормално е сивика да е по-нестабилен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...