Jump to content
pitbuls

НЕ ИСКА ДА ЗАГРЯВА

Recommended Posts

днеска с огорчение забелязах,че стрелката на температурата вече не се залепя за средата на скалата,както е присъщо на хонда.нищо не е бутано,сменяно по колата,не е наливан,доливан антифриз,просто нищо.до преди ден два си седеше по средата,сега се е забила доста по надоло.има парно както и преди,термостата отваря-проверено по маркучите(в сисъл паля студена и гледам кога ще затопли и кога отваря),перката се пуска и спира както преди,няма въздух в системата.мистериозна работа.някои сблъсквал ли се е с такъв куриоз.дали датчика на перката са му омекнали пластините и пуска перката по рано?но ако е така,то термостата трябва да попритваря и да регулира температурата.дали термостата не регулира правилно-щото иначе си работи.дали датчика които дава сигнал на стрелката не лъже.за този датчик някои има ли данни при колко градуса какво трябва да е съпротивлението му?даите ориентировъчни цени за термостат,датчик за перката и датчика за уреда.зц1 мотор,1,6-16кл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай първо да смениш термостата , най евтин и лесен за смяна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то смяната лесна,и цените сега ги видях-термостат-21 лв,датчик за уреда-9 лв,за перката-6 лв.ама интересното е,че работи и термостата,и перката,и уреда отчита.не знам,дали може да отваря термостата,а да не притваря после и да регулира темп.щото лесно ще ги сменя,ама ми се иска да разбера защо става така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го имах сащият проблем.Термостата уж отваря,парно имам а стрелката на температурата едвам е мраднала.Смених термостата и всичко се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го имах сащият проблем.Термостата уж отваря,парно имам а стрелката на температурата едвам е мраднала.Смених термостата и всичко се оправи.

а перката пускаше ли се и спираше ли както си е нормално?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди на един Шатъл имах същият проблем-директно смених термостата и работата се оправи ;) Ако някой има електронен термометър с лъч може да проверите при какви градуси започва да ти отваря-при мене беше около 60 С

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

забравих да спомена,че като откача бушона на перката и стрелката мърда на горе,значи датчика на уреда бачка.и аз мерих температурата,ама са ми слаби батериите на уреда и се допуска,че може да даде грешка(отчете отваряне на термостата на около 65-70 С.на 75 се пуска перката.утре ще ги сменя и ще меря пак.то ако отваря по рано и течноста ще е по студен и няма смисъл да се пуска перката тогава,а тя тръгва. ;)в аутодата дават термостата да отваря на 78+-2 градуса.

Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй термостата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагам си тиквата че е термостат...не че много разбирам, ами всеки път това се оказва ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От началото беше ясно че е термостат. Сменяй го колега и това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостата бачка ама не на 100%. Предполагам че зклиня и неможе да дозтвори...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Термостата бачка ама не на 100%. Предполагам че зклиня и неможе да дозтвори...

явно нещо такова се получава,ще се сменя,ама все ми се струва,че и датчика на перката ще сменя. Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От началото беше ясно че е термостат. Сменяй го колега и това е.

кажете ми колко пари мога да взема за една англичанка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От началото беше ясно че е термостат. Сменяй го колега и това е.

кажете ми колко пари мога да взема за една англичанка
му 20 и 30 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почистване на термостата(не добра функционалност в следствие на частици боклучета)малко ръчка и всичко си доиде на мястото без да сменяме чаркове. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а браво спестих ме някои лев за бензин:lol:))))))))))))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахааа,да има до търново в събота за ралито :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз Шатъла го карам така от както съм го купил,никога не е стугала стрелката до средата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...