Jump to content
respawn

Грешка на екуто

Recommended Posts

Здравейте колеги , днес реших да видя дали имам лампа коята да светва за резерва на бензина... отворих таблото и т.н. видях че има място за крушка но явно никога не е вила слагана такав понеже нямаше никакви следи да е слагано и така аз реших да сложа и да видя дали ще стане но нивото на бензина не ми беше паднало толкова за да светне и така... след големи мъки с това жило на километража успях да го сложа покарах за да видя дали всичко е добре за в момента беше но ми светна чека и спрях за да видя колко пъти примига и да видя каква е грешката диода светва 17 пъти а това според аутодатата е "Vehicle speed sensor (VSS)" което ме довежда до мисълта че е нещо свързано с километража понеже имах доста главоболия с това жило и не зная в крайна сметка дали съм го вкарал както трябва в гнездото... също така се появи един шум от таблото и с овеличаване на скороста на колата се увеличава и той съответно и обратнно... Помогнете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем,извади си жилото и му капни малко масълце вътре,раздвижи го и после го сложи както трябва,или не е влезнало както трябва или ти е клеясало жилото(ако се чува шум като цъкане е от това).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих го не ми очиташе километража но екуто доло свети и пак дава 17 грешка явно трябва да се рестартира но това как става ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачих 1та клема на акумолатора и след 10-15 мин я закачих всичко се оправи :) може да изтривате темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знаех какава ти е колата щях да ти кажа кой бушон точно да извадиш...но... най-лесно става като разкачиш акумулатора за ...минута - две...мисля че са достатъчни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...