Jump to content
xzibi7

може ли да има поражения от големи джанти?

Recommended Posts

харесва ми-дай повече инфо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко бяхте прочели линкчето , което пуснах по-нагоре , щяхте да разберете , че нито излизането от калника , нито повдигането на колата се дължат на голям цолаж. Това може да стане и с малка джанта. Ама а де ... колко базови параметъра на една джанта познаваме ? а на една гума ? а как влияе всеки от тях ?

аз съм я чел и преди, но не само с 1-2 четенета мога да стана голям разбирач :) как може да излезе малко (отзад специално)?

Изшинявам се за неточността(изцепка) от моя страна като съм написал инч,разбрали сте ме какво имам в предвид - цол. Да за тази става въпрос.

харесва ми - дай повече инфо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

параметри на джанти и гуми (както и цена !!! ) и ако си със други пружини

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами джантите са 16ки. ЕТ 35 поръчани са от маргел софия, там пише цената. Гумите са 195х45 и тка. Аз съм ползвал отстъпка затова няма да споменавам цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инч и цол е една мярка , не си казал глупост.

 

Колко навън или вътре в калника седи джантата зависи от офсета . За Хонда той трябва да е 45. Всичко по-малко от 45 ще изкарва джантата навън.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...спирачките...

браво на Демона, много добре го е казал! големите джантаци си искат и големи спирачки ... които на леко купе като сивик, са само излишни килограми и то неокачена масасеенето се получава от по-широките джанти (и гуми) и по-твърдия борд, промяната на наклона на пътя се усеща доста във волана, променя се контактната точка на гумите с пътя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно приятелче си търси за колата 18-ки и се зарибих покрай него ;) както и да е чак 18-ки са големи, но едни 17-ки ... ;) ;) и от там вече като споделя с тоз-оня се почва - "ще ми се разбие предницата" и само някакви негативи ;) мисля, че е време тука вие да си изкажете мнението.Колата е сисик купе 1500 куб 101 к.с. Какви са най-големите гуми и джанти с които мога да я обуя без да я "чупя" ? ;)

Здрасти, ето ти един много полезен сайт http://www.avtogumi.com/ отстрани вдясно има един много полезен калкулатор с който може да сметнеш какви гуми да сложиш на съответните джанти.P.S. Само гледай разликата в диаметрите да е в (зелено) и си OK. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dido_HC6Mar 23 2009, 05:22 PMИзшинявам се за неточността(изцепка) от моя страна като съм написал инч,разбрали сте ме какво имам в предвид - цол. Да за тази става въпрос.Като големина са еднакви, инча е за линейна дължина, цола е за радиус/диаметър. При нас (Кебек) му викат пус на цола. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...